Adviseurs nog te onduidelijk over hun beloning

stemmen 2022

De eerste VVP-poll van het nieuwe jaar! Doe weer mee en stem. Dat kan HIER. De stelling luidt: ‘Adviseurs nog te onduidelijk over hun beloning’. De poll is mede naar aanleiding van de uitkomst van onderzoek door De Hypotheekshop naar misverstanden in de hypotheekmarkt. Van de respondenten denkt 52,3 procent dat de hypotheekadviseur naast zijn fee nog afsluitprovisie krijgt.

De laatste stelling van 2022 luidde: ‘AFM-richtpunt onafhankelijk advies (circa 60 procent aanbieders vergelijken) schiet door’. Daar was 80 procent van 164 stemmers het mee eens. Misschien wel vanuit een stukje onvrede, want moet in Nederland nou werkelijk alles tot op de komma worden geregeld?

Wij wensen u nogmaals een heel mooi 2023 en deze week een goede start van het nieuwe jaar!

Reactie toevoegen

 

Reacties

Richard Meinders - SVC Groep 3 januari 2023

Een dergelijke uitslag is erg afhankelijk van de referentiegroep. Als een groot deel de afgelopen 10 jaar geen impactvol of complex financieel product heeft afgesloten, dan zullen ze vaak niet weten dat uitsluitend door de klant wordt betaald voor de dienstverlening.

Joost Kam - Advies Verzekerd! 3 januari 2023

Ook dit dreigt doorgeschoten regelgeving te worden die uitlokt tot onnodige discussies met (potentiële) klanten die gaan lopen handelen om de premie omlaag te krijgen. Ik weet niet wat de bakker verdient, of de kledingzaak om de hoek, of een opticien of audicien. Dat interesseert me ook niet. Alleen als iedereen in NL aangeeft wat hij aan een transactie verdient is er openheid. De perverse prikkels weghalen is/was een goed idee, de excessen moeten eruit gehaald worden zodat de cowboys in de branche geen poot meer aan de grond krijgen, maar ik durf te wedden dat juist door bijvoorbeeld het provisieverbod op levenproducten heel wat gezinnen niet fatsoenlijk verzekerd zijn en grote financiële risico's lopen. Zet alles op een doorlopend provisiemodel en de perverse prikkels zijn eruit en dan wordt ''goed verzekerd'' ook weer iets voor iedereen in plaats van een dienst die alleen bovenmodalen zich kunnen permitteren

Meer over
VVP-poll: 'Consolidatie financieel adviseurs gaat in 2024 onverminderd door'

VVP-poll: 'Consolidatie financieel adviseurs gaat in 2024 onverminderd door'

Tweederde (67 procent) was het oneens met de afgelopen VVP-stelling 'Financieel dienstverleners onderschatten risico klimaatverandering'. Dan is de volgende vraag:...

VVP-poll: Kifid functioneert wat mij betreft prima

VVP-poll: Kifid functioneert wat mij betreft prima

Slechts acht procent was het eens met de vorige VVP-poll dat banken al enorm veel doen voor de samenleving. Dat waren dan zeker bankiers, de rest van de wereld lijkt...

VVP-poll: ontbreken diploma’s bij financieel dienstverleners keihard afstraffen

VVP-poll: ontbreken diploma’s bij financieel dienstverleners keihard afstraffen

Een duidelijke meerderheid (86 procent van 168 stemmers) was het eens met de vorige VVP-stelling: ‘Klant de dupe van consolidatiegolf financiële sector’....