Aegon: 60-plussers benutten overwaarde niet

Matthijs Hofstede 2023

Negen op de tien 60-plussers met een huis benutten hun overwaarde niet, zo blijkt uit onderzoek van Aegon Nederland onder ruim 500 huizenbezitters van 60 jaar en ouder.

Negen op tien 60-plussers willen in hun eigen huis blijven wonen terwijl bijna de helft hier geen geschikt huis voor heeft. Twee derde heeft geen aanpassingen gedaan om hun woning levensloopbestendig te maken. En de helft heeft (nog) geen aanpassingen gedaan om te verduurzamen. Terwijl de meesten zorgen hebben over hun toekomstige woonsituatie (53%) en over de gevolgen van de energiecrisis (63%). Ook vraagt meer dan de helft (55%) zich af of het nog zin heeft om hier geld en energie in te steken.

Zo’n één op de drie seniore woningbezitters zegt geen geld te hebben voor het levensloopbestendig (29%) en duurzamer (35%) maken van de woning. Dat is opmerkelijk, want uit het onderzoek blijkt dat bijna 80 procent van de mensen die zegt geen geld te hebben, wél overwaarde op hun woning heeft. Van het totaal aantal ondervraagden loopt dit op tot zo'n negentig procent. Een grote groep weet niet welke financiële mogelijkheden ze hebben en waar ze terecht kunnen voor advies. Ook het vinden van een klusbedrijf is een hoge drempel. 

Matthijs Hofstede, CEO Hypotheken Aegon Nederland: ‘Veel seniore huizenbezitters zitten op een ‘ton aan mogelijkheden’, maar weten niet hoe ze deze kunnen gebruiken om prettiger en energiezuiniger te wonen in hun huidige huis. En juist voor deze groeiende groep, die steeds langer zelfstandig woont en minder vaak doorstroomt naar een seniorenwoning, is kennis over mogelijkheden steeds belangrijker. Ook op hogere leeftijd zijn er mogelijkheden om te verbouwen met de bestaande overwaarde. Het is verstandig om hierover contact op te nemen met een hypotheekadviseur, want die kan helpen bij het in kaart brengen van de situatie, de financiële keuzes voorleggen en adviseren wat de beste oplossing voor de situatie is.’ 

Het overgrote deel van de ondervraagden woont al meer dan twintig jaar in dezelfde woning. Van de groep die korter dan vijf jaar in hun huidige woning woont, heeft 39% een energielabel A of hoger. Dat percentage daalt naarmate mensen langer in hun huis wonen: 6% van de mensen die langer dan dertig jaar in hun huidige huis woont, heeft een energielabel A of zuiniger. Bij 39% was het energielabel onbekend.

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Freke - Gkwadraat Financieel Advies 21 februari 2023

haha, doorstromen naar een seniorenwoning..?? waar zijn die dan?? volgens mij is DAT het probleem!! Ik denk dat veel ouderen "vast" zitten in een veel te groot gezins-huis en niet kunnen doorstromen naar een veel duurdere / te dure seniorenwoning....

Sinior trots op nominatie VVP Advies Award 2023

Sinior trots op nominatie VVP Advies Award 2023

Ninorta Demir van Sinior Financieel Advies en Hypotheken is supertrots op de nominatie voor de Advies Award 2023 in de categorie Hypotheken en dat staalt ze samen...

Medewerkers Aegon en TKP in actie tijdens 'Force for Good Day'

Medewerkers Aegon en TKP in actie tijdens 'Force for Good Day'

Honderden medewerkers van Aegon en TKP Pensioen komen 12 mei in actie tijdens de ‘Force for Good day’ in Leeuwarden, Den Haag en Groningen. In de steden...

Noventas:  nominatie VVP Advies Award 2023 is belangrijke erkenning

Noventas: nominatie VVP Advies Award 2023 is belangrijke erkenning

"Wij zijn erg blij en trots te zijn erkend als een van de meest klantgerichte financiële advieskantoren van Nederland", zegt Gabri Hessels, oprichter van...

By Annelies trots op nominatie Advies Award 2023

By Annelies trots op nominatie Advies Award 2023

Annelies Schoonderbeek van By Annelies uit Zwolle, één van de drie genomineerden in de categorie Hypotheek Advies, is blij met de nominatie voor...

Ook vestiging Arnhem van Buro Philip van den Hurk viert nominatie Advies Award

Ook vestiging Arnhem van Buro Philip van den Hurk viert nominatie Advies Award

Nadat eerder het team van Buro Philip van den Hurk vestiging Eindhoven de redactie van VVP liet weten blij te zijn met de nominatie voor de Advies Award 2023 in...

Aegon verlaagt AOV-premie voor nieuwe verzekerden

Aegon verlaagt AOV-premie voor nieuwe verzekerden

Aegon heeft de premie voor ondernemers verlaagd die een nieuwe AOV afsluiten. De verlaging komt gemiddeld uit op zo’n 16 procent. De premieverlaging geldt...

Veldhuis Advies trakteert op taart na nominatie VVP Advies Award

Veldhuis Advies trakteert op taart na nominatie VVP Advies Award

Veldhuis Advies trakteert op taart nadat ze - samen met twee andere kantoren - zijn genomineerd in de categorie Zakelijk Advies van de VVP Advies Award 2023. Het...

Thomas verzekert genomineerd in categorie Starters VVP Advies Award 2023

Thomas verzekert genomineerd in categorie Starters VVP Advies Award 2023

Thomas van Uunen van Thomas verzekert, één van de drie genomineerden in de categorie Starters, is verheugd met zijn nominatie voor de VVP Advies...

T&W Tilburg viert nominatie Advies Award 2023

T&W Tilburg viert nominatie Advies Award 2023

T&W Tilburg, één van de drie genomineerden in de categorie Zakelijk Advies, is blij met de nominatie voor de VVP Advies Award 2023. Het adviesbedrijf...

Buro Philip van den Hurk viert nominatie VVP Advies Award 2023

Buro Philip van den Hurk viert nominatie VVP Advies Award 2023

Het team van Buro Philip van den Hurk viert de nominatie voor de Advies Award 2023 in de categorie Particulier Advies. Het advieskantoor is een van de drie genomineerden...