Aegon: 60-plussers benutten overwaarde niet

Matthijs Hofstede 2023

Negen op de tien 60-plussers met een huis benutten hun overwaarde niet, zo blijkt uit onderzoek van Aegon Nederland onder ruim 500 huizenbezitters van 60 jaar en ouder.

Negen op tien 60-plussers willen in hun eigen huis blijven wonen terwijl bijna de helft hier geen geschikt huis voor heeft. Twee derde heeft geen aanpassingen gedaan om hun woning levensloopbestendig te maken. En de helft heeft (nog) geen aanpassingen gedaan om te verduurzamen. Terwijl de meesten zorgen hebben over hun toekomstige woonsituatie (53%) en over de gevolgen van de energiecrisis (63%). Ook vraagt meer dan de helft (55%) zich af of het nog zin heeft om hier geld en energie in te steken.

Zo’n één op de drie seniore woningbezitters zegt geen geld te hebben voor het levensloopbestendig (29%) en duurzamer (35%) maken van de woning. Dat is opmerkelijk, want uit het onderzoek blijkt dat bijna 80 procent van de mensen die zegt geen geld te hebben, wél overwaarde op hun woning heeft. Van het totaal aantal ondervraagden loopt dit op tot zo'n negentig procent. Een grote groep weet niet welke financiële mogelijkheden ze hebben en waar ze terecht kunnen voor advies. Ook het vinden van een klusbedrijf is een hoge drempel. 

Matthijs Hofstede, CEO Hypotheken Aegon Nederland: ‘Veel seniore huizenbezitters zitten op een ‘ton aan mogelijkheden’, maar weten niet hoe ze deze kunnen gebruiken om prettiger en energiezuiniger te wonen in hun huidige huis. En juist voor deze groeiende groep, die steeds langer zelfstandig woont en minder vaak doorstroomt naar een seniorenwoning, is kennis over mogelijkheden steeds belangrijker. Ook op hogere leeftijd zijn er mogelijkheden om te verbouwen met de bestaande overwaarde. Het is verstandig om hierover contact op te nemen met een hypotheekadviseur, want die kan helpen bij het in kaart brengen van de situatie, de financiële keuzes voorleggen en adviseren wat de beste oplossing voor de situatie is.’ 

Het overgrote deel van de ondervraagden woont al meer dan twintig jaar in dezelfde woning. Van de groep die korter dan vijf jaar in hun huidige woning woont, heeft 39% een energielabel A of hoger. Dat percentage daalt naarmate mensen langer in hun huis wonen: 6% van de mensen die langer dan dertig jaar in hun huidige huis woont, heeft een energielabel A of zuiniger. Bij 39% was het energielabel onbekend.

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

woningwaardehypotheek.nl - - 28 januari 2024

Mooi artikel met herkenbare statistieken. De mogelijkheden om overwaarde op te nemen zijn met traditionele producten niet aantrekkelijk zo blijkt wel. Maxmeldpunt heeft daar nog een mooi artikel over.

Freke - Gkwadraat Financieel Advies 21 februari 2023

haha, doorstromen naar een seniorenwoning..?? waar zijn die dan?? volgens mij is DAT het probleem!! Ik denk dat veel ouderen "vast" zitten in een veel te groot gezins-huis en niet kunnen doorstromen naar een veel duurdere / te dure seniorenwoning....

Kifid: ook een premievrijmaking is een poliswijziging

Kifid: ook een premievrijmaking is een poliswijziging

(Kifid-uitspraak GC 2023-1009) Een consument is van mening dat het garantiekapitaal bij premievrijmaking op einddatum niet komt te vervallen. Aegon denkt daar anders...

a.s.r. sluit dossier beleggingsverzekeringen

a.s.r. sluit dossier beleggingsverzekeringen

a.s.r. heeft een akkoord bereikt met de belangenorganisaties Consumentenclaim, Woekerpolis.nl, Woekerpolisproces, Wakkerpolis en de Consumentenbond over een finale...

"Pensioencommunicatie werpt vruchten af"

"Pensioencommunicatie werpt vruchten af"

Van de werknemers vindt 84 procent het belangrijk de pensioenregeling te bespreken tijdens een sollicitatie. Voor 83 procent is pensioenplanning belangrijk voor...

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

(Uit VVP 5-2023) Veldhuis Advies heeft de finale gewonnen van de VVP Advies Award 2023. De andere finalisten waren ABC Pensioen en Sinior Financieel Advies. De...

Finale VVP Advies Award 2023 in beeld

Finale VVP Advies Award 2023 in beeld

Bekijk de beeldimpressie van Jeffrey Korte van de zinderende finale van de VVP Advies Award 2023 in de belevingsstudio’s van First Impression in Tilburg. [object...

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

Veldhuis Advies heeft de finale gewonnen van de VVP Advies Award 2023. De andere finalisten waren ABC Pensioen en Sinior Financieel Advies. De drie finalisten waren...

Kijk en bepaal vanmiddag wie de VVP Advies Award 2023 wint

Kijk en bepaal vanmiddag wie de VVP Advies Award 2023 wint

Kijk vandaag om 16.00 uur naar de live-uitzending van de finale van de Advies Award 2023 en bepaal wie zich het komende jaar het meest klantgerichte advieskantoor...

ABC Pensioen, Sinior en Veldhuis finalisten Advies Award 2023

ABC Pensioen, Sinior en Veldhuis finalisten Advies Award 2023

ABC Pensioen, Sinior Financieel Advies en Veldhuis Advies zijn de finalisten van de VVP Advies Award 2023. “Deze kantoren – die net als de andere drie...

Beslis mee wie woensdag de winnaar wordt van de VVP Advies Award 2023

Beslis mee wie woensdag de winnaar wordt van de VVP Advies Award 2023

Woon op 11 oktober 2023 om 16.00 uur gratis de spectaculaire live-uitzending bij van de finale van de Advies Award 2023 en bepaal wie zich het komende jaar het meest...

Finalisten Advies Award 2023 aan het woord

Finalisten Advies Award 2023 aan het woord

VVP vroeg de drie finalisten van de Advies Award waarom nu juist zij de award op 11 oktober gaan winnen. Dit zijn hun antwoorden. [object type="youtube" id="DoHevpg20tI?si=J3nn0XVuTV52qyA1"] Het...