Afkoop pensioen in eigen beheer vraagt om advies

Mart Vreven

Dga's kunnen in 2017 hun pensioen in eigen beheer afkopen met een belastingkorting van 34,5 procent. Volgens onderzoek van Allianz zijn er veel dga's die geen advies inwinnen. "Vooral deze groep zou zich nu moeten laten adviseren", zegt Mart Vreven, directeur Pensioen en Leven bij Allianz Nederland.

“Vanwege de complexiteit van de fiscale regelgeving is een goede adviseur voor de dga onontbeerlijk", aldus Vreven. "Er wijzigt nogal wat voor de dga en de keuzemogelijkheden rond pensioenen zijn legio. Dit geldt voor zowel de huidige pensioenreserve als voor de toekomstige opbouw van pensioen. De staatssecretaris beloont snelle besluitvorming, maar laat dat niet de enige trigger zijn om een besluit te nemen. Het is dan ook geen overbodige luxe om zorgvuldig te werk te gaan en je als dga vooraf goed te laten informeren over de mogelijkheden.”

 

Belangrijk keuzemoment

Bijna de helft van de directeur-grootaandeelhouders in Nederland bouwt pensioen (gedeeltelijk) in eigen beheer op, blijkt uit onderzoek van GfK in opdracht van Allianz Nederland onder ruim 400 dga’s. Deze groep komt met de mogelijke afschaffing van pensioen in eigen beheer (PEB) in 2017 voor een belangrijk keuzemoment te staan. De voorgestelde afschaffing van PEB door staatssecretaris Wiebes van Financiën biedt dga’s tijdelijk forse fiscale voordelen. In 2017 profiteren zij van een belastingkorting van 34,5 procent; vanaf 2018 wordt deze korting afgebouwd.

Behalve voor aflopen kan de dga er ook voor kiezen de volledige pensioentoezegging onder te brengen bij een verzekeraar. De voornaamste redenen voor dga’s om voor een pensioenverzekering te kiezen is vanwege het veiligstellen van het pensioen bij faillissement (49%) en de zekerheid op het uitkeren van het pensioen (45%), zo blijkt uit het GfK-onderzoek.

Uit het onderzoek blijkt verder dat 25 procent van de dga’s bij afschaffing van PEB via een verzekeraar pensioen gaat opbouwen (op dit moment is dit 13 procent van de dga’s). Iets minder dan de helft van de dga's ziet privé sparen en/of beleggen als het voornaamste alternatief voor PEB. Iets meer dan een kwart kiest voor de optie lijfrenteregelingen en een vijfde van de dga’s ziet de eigen onderneming als pensioenvoorziening.

 

Reactie toevoegen

 
U maakt het verschil!

U maakt het verschil!

(Partner in Kennis Allianz in VVP Special Cruciaal Beroep 2021).  Sinds maart 2021 staat mart vreven aan het roer bij allianz als commercieel directeur van...

Extreem dichtbij en ongelooflijk digitaal

Extreem dichtbij en ongelooflijk digitaal

(Rondetafelgesprek in VVP-special 'Adviesvak als cruciaal beroep'). Het intermediair groeide het afgelopen decennium onmiskenbaar in zijn of haar adviesrol. Financieel...

Pak als adviseur rol bij beheersen cyberrisico’s

Pak als adviseur rol bij beheersen cyberrisico’s

Cyberrisico’s zijn reëel, als financieel adviseur ben je het daarom aan je stand verplicht over deze risico’s met de klant in gesprek te gaan....

Lifetri neemt pensioenaanspraken deelnemers Pensioenfonds Allianz over

Lifetri neemt pensioenaanspraken deelnemers Pensioenfonds Allianz over

Lifetri neemt de pensioenaanspraken van de deelnemers van Stichting Pensioenfonds Allianz Nederland Groep over. Het gaat om ongeveer 4.000 deelnemers. Met de overdracht...

Allianz betrekt nieuw kantoor in Rotterdam

Allianz betrekt nieuw kantoor in Rotterdam

Allianz Nederland neemt op 22 juni zijn intrek in het nieuwe kantoor Allianz Tower aan de Coolsingel 120. Dinsdag werden de laatste formaliteiten afgehandeld en...

Pensioen in eigen beheer: dga koos vooral voor omzetting

Pensioen in eigen beheer: dga koos vooral voor omzetting

In 2019 hebben in totaal 18.227 directeuren-grootaandeelhouders (dga’s) gebruikgemaakt van de fiscale faciliteiten die geboden zijn bij het uitfaseren van...

Digitale transformatie vraagt om leiderschap

Digitale transformatie vraagt om leiderschap

(Uit VVP-special Digitale Transformatie) Digitale transformatie vraagt om leiderschap. In de zin dat individuele organisaties bereid zijn hun innovaties te delen...

Digitale transformatie vereist nog meer samenwerking in de keten

Digitale transformatie vereist nog meer samenwerking in de keten

(Kennispartner Allianz in VVP-special Digitale Transformatie) Klantwensen en klanteisen zijn voortdurend aan verandering onderhevig. Op digitaal vlak vereist dit...

Allianz houdt InsurTechDay

Allianz houdt InsurTechDay

Allianz organiseert woensdag (19 juni) haar eerste InsurTechDay. Diverse tech-startups presenteren zich om vervolgens te kijken naar samenwerkingsmogelijkheden met...

Bijna 10.000 DGA's zetten pensioen in eigen beheer om

Bijna 10.000 DGA's zetten pensioen in eigen beheer om

In 2018 hebben in totaal 11.211 directeuren-grootaandeelhouders (DGA’s) gebruikgemaakt van de fiscale faciliteiten die geboden zijn bij het uitfaseren van...