Alan McSmith: transformatie in de wildernis

Alan McSmith

"Al meer dan drie decennia werk ik als professionele wildernis- en natuurgids. Ik heb het voorrecht door uitzonderlijk mooie omgevingen te trekken en prachtige mensen te ontmoeten. Ontmoetingen die mijn leven hebben geïnspireerd, veranderd en gevormd. Een cruciale ontmoeting vond 25 jaar geleden plaats in de Okavango-delta in Botswana. Een moment van transformatie. En ik herinner me het zo helder als het water van de Okavango zelf", aldus wildernisgids Alan McSmith in de wintereditie van het New Financial Magazine, een van de uitingen van het New Financial Forum.

McSmith, die in april naar Nederland komt voor een aantal lezingen, verhaalt over zijn ontmoeting met een krokodil en met een kudde olifanten. Die bijzondere ontmoetingen op één dag hebben zijn leven bepaald. Hij besluit zijn verhaal als volgt: "Simpel gezegd, het is hoog tijd dat we ons verhaal over relaties met en onze mede-afhankelijkheid van de natuur herschrijven. En misschien is dit alleen mogelijk door jezelf in de natuur onder te dompelen en je het voorrecht te gunnen om kwetsbaar te zijn en nieuwe paradigma's te ontdekken. Ik zeg niet dat je je maar door een krokodil moet laten aanvallen om te kunnen transformeren. Wel weet ik hoe krachtig het werkt om een relatie te ervaren met het onbekende én het leven en de natuur te zien voor wat ze zijn: als inter-zijn."

Lees zijn bijzondere verhaal HIER.

ALAN MCSMITH

Alan McSmith komt, na zijn succesvolle lezingencyclus van 2022, ook in 2023 naar Nederland voor een aantal lezingen. De stichting New Financial Forum organiseert samen met INSVER op 13 april op de fantastische ontmoetingsplek De Groene Afslag in Laren een talk met Alan McSmith.  Alan McSmith is dertig jaar wildernisgids en natuurbeschermer. Hij woont in Zuid-Afrika en faciliteert wilderniservaringen en transformationele leiderschapstrajecten in verschillende Afrikaanse landen. In de wildernis laat hij het belang en de betekenis van natuur diep ervaren, evenals de urgentie om ons natuurlijk erfgoed te behouden en te herstellen. Het liefst begeeft hij zich temidden van kuddes olifanten. Alan is tevens een inspirerend spreker en auteur. Voor het New Financial Magazine schrijft Alan over zijn wilderniservaringen. Meer informatie over de talk volgt op de site van de stichting New Financial Forum.

MAGAZINE

Dit themanummer Nieuwe balans biedt volop tips, ideeën, best practices en mogelijkheden die laten zien hoe het kan. "Laat je inspireren door dit themanummer en laten we samen kijken wat we wél kunnen doen om de samenleving – weer – gezond te maken. Het kan wel!"

Met best practices van Roze Bunker, Zustainable Box, A Beautiful Story, een tentoonstelling over compostkleding en Het Groene Loket, bijdragen van Ralph van Dam, Femke Struiksma, Jack Cox, MaatschapWij, Nadine Maarhuis, Maarten Nijman (Our New Economy), Jac Hielema, Jaap Hiddinga, Kees van der Stel, Gert de Jong en Cees Bol

Tevens wordt in deze uitgave stilgestaan bij het overlijden van twee actuarissen: Jan Donselaar en Wim van Gerven.

Tenslotte blikken we terug op de Positive Finance Day die de stichting New Financial Forum samen met Dazure en Allianz Benelux organiseerde.

 

Reactie toevoegen

 
Inclusiviteit: zijn verzekeraars en intermediairs er voor alle Nederlanders? (blog estafette deel 1)

Inclusiviteit: zijn verzekeraars en intermediairs er voor alle Nederlanders? (blog estafette deel 1)

Dick-Jan Abbringh van Maatschappelijk Adviesbureau Purpose trapt met zijn blog 'Inclusiviteit: zijn verzekeraars en intermediairs er voor alle Nederlanders?' de...

Jack Cox: "Ontwikkelingshulp voor het rijke Westen"

Jack Cox: "Ontwikkelingshulp voor het rijke Westen"

"Steeds vaker proberen organisaties de waarde van de natuur in geld uit te drukken om op deze manier een betere afweging te kunnen maken tussen economie en ecologie....

"Hypotheek is meer dan een zak geld"

"Hypotheek is meer dan een zak geld"

"Een goed hypotheekadvies is niet alleen maar financieel. Wij kwamen tot de ontdekking dat duurzaamheid niet alleen maar gaat over klimaatverandering, energie of...

"Met ALPA krijgen we een herkansing"

"Met ALPA krijgen we een herkansing"

"Het allermooiste werk aller tijden ligt recht voor onze voeten. Voor het oprapen. Durven we te kijken? Bukken we? Pakken we het op? Hoeveel extra speeltijd krijgen...

Jules Brader: "Je invloed is enorm"

Jules Brader: "Je invloed is enorm"

"Ieder van ons beschikt over het vermogen om de wereld te beïnvloeden, ten goede of ten kwade. Als je je dat eenmaal beseft, is de vraag hoe je je invloed wilt...

Fotograaf Jimmy Nelson in New Financial Magazine

Fotograaf Jimmy Nelson in New Financial Magazine

"Wie naar de foto’s van Jimmy Nelson (55) kijkt, ziet hoe mooi diversiteit en inclusie is. Vanaf zijn zeventiende reist hij de wereld rond om verschillende...

Internationale Vrouwendag: "Roe v. Wade vraagt ook hier nieuw soort activisme"

Internationale Vrouwendag: "Roe v. Wade vraagt ook hier nieuw soort activisme"

Voormalig advocate Femke de Jong-Struiksma woonde en werkte tijdens de Trump-jaren in Texas (VS). In het kader van Internationale Vrouwendag beschrijft ze voor de...

Thema New Financial Magazine: Pioniers in Praktijk

Thema New Financial Magazine: Pioniers in Praktijk

Pioniers in Praktijk. Dat is het thema van de lente-editie van het New Financial Magazine, een uitgave van de stichting New Financial Forum. Het themanummer is rijk...

Medewerkers: last of zegen?

Medewerkers: last of zegen?

"Is het tekort aan mensen het probleem of is er een dieperliggend probleem? Ik denk het laatste", aldus adviseur Maurice Van Den Hemel van Gewoon lekker leven in...

Een verzekering als kanskaart: “Meestal pakt het goed uit hoor”

Een verzekering als kanskaart: “Meestal pakt het goed uit hoor”

"Het bieden van zekerheid is de kern van verzekeren. De enige vraag is of we als branche in staat zijn om de klant die zekerheid te laten ervaren", aldus Roy van...