Alex van Zanten reageert op last onder dwangsom AFM

Alex van Zanten van website

Hartproblemen waren er volgens Alex van Zanten de oorzaak van dat het hem niet lukte de vragenlijst MMAB en Wwft 2021 (Marktmonitor) tijdig in te vullen. In een reactie op het bericht ‘Last onder dwangsom voor Zeker van Zanten voor niet voldoen aan informatieverzoek’ schrijft Van Zanten op VVP Online: “Ik heb de afgelopen maanden diverse malen in het ziekenhuis gelegen met ernstig hartfalen en de gevolgen daarvan. Ook de laatste weken lag ik in het ziekenhuis met een te lage bloeddruk, door te hoge medicatie en bloedarmoede. Gisteravond heeft mijn vrouw alles ingevuld, omdat op de hartbewaking geen apparatuur gebruikt mocht worden. Ik ben net ontslagen uit het ziekenhuis en kan dus dit bericht typen.”

Van Zanten schrijft verder: “Hartelijk dank AFM voor niets. Grote bedrijven die al jaren geen jaarcijfers deponeren en geld lenen van klanten zonder prospectus ongemoeid laten maar deze kleine tussenpersoon die ernstig ziek in het ziekenhuis ligt wel pakken.”

De AFM heeft op 10 juni jongstleden een last onder dwangsom van 2.000 euro per dag opgelegd aan Zeker van Zanten. “Voor iedere dag dat Zeker van Zanten niet aan de opgelegde last om de informatie alsnog te verstrekken voldoet, loopt de dwangsom op met 2.000 euro, tot een maximum van in totaal 20.000 euro”, aldus de toezichthouder.

Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Als de dwangsom  wordt verbeurd, is Zeker van Zanten wettelijke rente verschuldigd over het bedrag van de verbeurde  dwangsom naast eventuele aanmanings- en invorderingskosten. De AFM kan de dwangsom onmiddellijk opeisen zodra de dwangsom is verschuldigd.

Reactie toevoegen

 

Reacties

Gert-Jan - Nvt 22 juli 2021

Alex van Zanten heeft helemaal gelijk. Ik vind dit werkelijk schandalig gedrag van de AFM. Als de AFM nog enig respect wenst voor haar bestaan en functioneren, dan trekken ze de dwangsom onmiddellijk in en maken publiekelijk een excuus. Ik wens u sterkte en een voorspoedig herstel Alex van Zanten!

Wim Bremmers - Garantis Vermogens- en Risicoadvies 22 juli 2021

Ten eerste aan de heer Van Zanten heel veel beterschap gewenst. Voorts hoef ik het niet op te nemen voor de AFM, dat kunnen zij zelf. Maar toch wil ik wel kwijt dat mijn ervaring met AFM héél anders is. Als je tijdig en goed communiceert, en als dat niet lukt na verstrijken van de tijd goed en onderbouwd communiceert, denkt AFM zeker met je mee. Ik ben dan ook benieuwd naar de versie van AFM, maar die is helaas niet in het artikel opgenomen. Niettemin lijkt mij dat als er voldoende onderbouwing kan worden geleverd, AFM alsnog medewerking zal verlenen.

Meer over
Onveranderde waarde in een veranderende wereld

Onveranderde waarde in een veranderende wereld

(Opinie Jan Berndsen, AFM, in VVP-special De Waarde van Advies) De toegevoegde waarde van een adviseur is onverminderd groot. Niet alleen omdat u producten kunt...

AFM: "Beter changemanagement beschermt consumenten tegen overkreditering"

AFM: "Beter changemanagement beschermt consumenten tegen overkreditering"

De AFM vraagt aandacht voor tien principes bij het verbeteren van changemanagement door verstrekkers van consumptief of hypothecair krediet. Naar aanleiding van...

VVP-special De Waarde van Advies: advieswaarde meer uitdragen

VVP-special De Waarde van Advies: advieswaarde meer uitdragen

De waarde van financieel advies is onmiskenbaar, maar het blijft belangrijk haar uit te dragen. Actieve provisietransparantie, schrijft Adfiz in de VVP-special De...

Sector kijkt met argusogen naar gegevensdrift AFM

Sector kijkt met argusogen naar gegevensdrift AFM

"Wij zijn niet overtuigd dat de AFM meer bevoegdheden nodig heeft om efficiënt en effectief gedragstoezicht te houden op verzekeraars." Zo reageert het Verbond...

AFM hecht aan strikte toepassing leennormen

AFM hecht aan strikte toepassing leennormen

De AFM zal de komende jaren nadrukkelijk blijven toezien op de kredietverstrekking en de naleving van de leennormen voor hypotheken. Dat schrijft de toezichthouder...

AFM benadrukt schokbestendigheid financiële sector in snel veranderende omgeving

AFM benadrukt schokbestendigheid financiële sector in snel veranderende omgeving

De AFM constateert dat onzekere economische vooruitzichten en monetaire verkrapping niet hebben geleid tot grote onrust op de financiële markten. Wel kunnen...

AFM richting pensioenfondsen: informeer deelnemers tijdig over overbruggingsplan

AFM richting pensioenfondsen: informeer deelnemers tijdig over overbruggingsplan

Pensioenfondsen die gebruik willen maken van de tijdelijke regels van het transitie-ftk moeten voor 1 juli 2024 een overbruggingsplan indienen bij DNB. De tijdelijke...

AFM heeft been bij te trekken op gebied digitalisering

AFM heeft been bij te trekken op gebied digitalisering

De AFM heeft "een ‘been heeft bij te trekken’ op het gebied van digitalisering om de ontwikkelingen in het de AFM-werkveld bij te houden". Aldus minister...

Ook in tweede en derde pijler vragen naar duurzaamheidsvoorkeuren

Ook in tweede en derde pijler vragen naar duurzaamheidsvoorkeuren

De AFM zou graag zien dat de pensioenadviseur bij klanten altijd informatie over de duurzaamheidsvoorkeuren inwint. Dit is bij andere beleggingsproducten nu al verplicht,...

AFM start publiekscampagne 'checkjeaanbieder'

AFM start publiekscampagne 'checkjeaanbieder'

De AFM ziet een toename in het aantal signalen en consumentenvragen over oplichting en fraude. De toezichthouder start daarom met de online publiekscampagne checkjeaanbieder.nl...