Allianz Benelux: thuiswerken is nog steeds de norm

Allianz nieuw kantoor

Allianz Benelux heeft in het eerste halfjaar van 2020 een operationeel resultaat behaald van 178,1 miljoen euro (2019: 134,4 miljoen euro). Het nettoresultaat is in het eerste halfjaar met 12,5 procent afgenomen tot 97,7 miljoen euro (2019: 111,6 miljoen euro) door een afwaardering van de beleggingsportefeuilles als gevolg van de terugval op de financiële markten in het eerste kwartaal en andere Covid-19 effecten. Voor Schade is het nettoresultaat 52,7 miljoen euro, een stijging van 10,4 procent. Voor Leven is het nettoresultaat 45 miljoen euro, een daling van 29,6 procent vergeleken met 2019 (63,9 miljoen euro).

Het premie-inkomen van Allianz Benelux nam met 15,6 procent af tot 1,9 miljard euro (2019: 2,2 miljard euro). In het Leven-segment daalde het premievolume op Benelux-niveau met 27,6 procent tot 992 miljoen euro ten opzichte van vorig jaar, met name door het fors gedaalde premievolume in Luxemburg. In het Schade-segment steeg het premie-inkomen in de Benelux met 3,5 procent tot 885 miljoen euro. Deze groei is vooral toe te schrijven aan auto- en brandverzekeringen in de zakelijke markt. De combined ratio voor het eerste halfjaar is 85,5 procent (2019: 94,7 procent), met name door lagere kosten en de gunstige ontwikkeling van de schadefrequentie.

Anthony Bradshaw, Regional CEO van Allianz Benelux: “De wereldeconomie is nog steeds erg fragiel en dat zien we ook in de Benelux. Op dit moment volgen we als directie zorgvuldig de gezondheidsrisico’s die Covid-19 nog steeds oplevert en hoe hiermee wordt omgegaan in de publieke ruimte. Voor ons staat het welzijn van alle medewerkers voorop. Thuiswerken is nog steeds de norm. Het verdient een groot compliment dat we ons zo snel hebben kunnen aanpassen zonder negatieve impact op de dienstverlening aan onze klanten en business partners. Een nieuwe manier van werken tekent zich af. Wij zien de oude manier waarop we ons werk deden veranderen en blijven structureel meer vanuit huis werken wanneer Covid-19 onder controle is. Hiervoor is voor ons, als Benelux- en internationale verzekeraar, wel nieuwe wetgeving nodig, die thuiswerken over de grenzen makkelijker maakt.”

Reactie toevoegen

 
Femke de Vries Head of Commercial Underwriting Nederland bij Allianz Benelux

Femke de Vries Head of Commercial Underwriting Nederland bij Allianz Benelux

Femke de Vries is per direct benoemd als nieuwe Head of Commercial Underwriting Nederland bij Allianz Benelux. In deze rol is zij verantwoordelijk voor het resultaat...

Allianz Benelux: stijging netto winst, daling premie-inkomen

Allianz Benelux: stijging netto winst, daling premie-inkomen

Het netto resultaat van Allianz Benelux steeg in het eerste kwartaal van 2023 van 127,4 miljoen euro naar 163 miljoen euro.  In 2021 was dat nog 37 miljoen...

Allianz Benelux kijkt terug op sterk 2022

Allianz Benelux kijkt terug op sterk 2022

Allianz Benelux zag in 2022 het operationeel resultaat stijgen van 211,8 naar 345,2 miljoen euro. Het nettoresultaat steeg van 121,3 naar 217 miljoen euro. ...

Sterke resultaten Allianz Benelux in wereld vol grote uitdagingen

Sterke resultaten Allianz Benelux in wereld vol grote uitdagingen

Allianz Benelux zag over de eerste drie kwartalen van 2022 het nettoresultaat toenemen van 102 naar 169,7 miljoen euro. Het premie-inkomen daalde licht van 2.772...

Hélène Portegies nieuw lid Board of Management Allianz Benelux

Hélène Portegies nieuw lid Board of Management Allianz Benelux

Hélène Portegies wordt per 1 december 2022 benoemd tot Chief People & Communication Officer in de Board of Management van Allianz Benelux. Portegies...

Écht duurzaam beleggen op lustrum Positive Finance Day

Écht duurzaam beleggen op lustrum Positive Finance Day

Wat is nou écht duurzaam beleggen, wat zijn de dilemma's die je tegenkomt en wat kun je doen als investeerder om de wereld een stukje beter te maken? Dat...

Nieuw leiderschap centraal op lustrum Positive Finance Day.

Nieuw leiderschap centraal op lustrum Positive Finance Day.

Welke leiders hebben we nodig in de nieuwe economie, wat wordt van hen gevraagd en hoe zien de ondernemingen van de nabije toekomst er uit? Deze thema's komen terug...

Inclusive finance thema op Positive Finance Day

Inclusive finance thema op Positive Finance Day

Hoe kan de economische positie van vrouwen in Nederland worden verbeterd, hoe vergroten we financieel bewustzijn onder vrouwen en wat is er nodig om een inclusiever...

Suzanne Akten COO Allianz Benelux

Suzanne Akten COO Allianz Benelux

Suzanne Akten wordt op 1 december de nieuwe COO van Allianz Benelux. Zij volgt Roland Kern op, die een nieuwe functie gaat vervullen binnen Allianz Group. In haar...

Allianz Benelux: groei premievolume in Nederland

Allianz Benelux: groei premievolume in Nederland

Allianz Benelux zag in het eerste half jaar van 2022 het operationeel resultaat stijgen van 90,8 naar 185,8 miljoen euro. Het netto resultaat steeg van 37 naar 127,4...