Alternatief voor verplichte AOV ZZP'ers?

Euro's via Pixabay 2018

Precies een jaar na de start van de in Nederland eerste combinatie van een arbeidsongeschiktheidsvoorziening en pensioen in één, zijn er al 500 BrightPensioen deelnemers die een eigen deelkring hebben bij SharePeople en zo hun arbeidsongeschiktheidsrisico delen. BrightPensioen en SharePeople vinden dat hun aanpak "een serieus alternatief kan zijn voor de verplichte AOV waarover wordt nagedacht in politiek Den Haag. Vooral omdat het bovendien ZZP’ers makkelijker aan het opbouwen van een pensioenpotje krijgt". Voorwaarde is wel dat het verzuimpercentage in de schenkkring binnen de perken blijft. Bovendien moet de ZZP'er wel de discipline hebben om het overschietende geld daadwerkelijk en structureel in te zetten voor het opbouwen van een pensioen.
 
Deelnemers van BrightPensioen kunnen via SharePeople het arbeidsongeschiktheidsrisico voor de eerste twee jaar onderling delen met andere leden van BrightPensioen. Het overgrote deel van deze 500 deelnemers laat het maandelijks ingelegde ziektegeld dat niet aangesproken wordt als er geen of maar gering aantal zieken in de Bright-schenkkring zijn, doorstorten in hun eigen pensioenpotje bij BrightPensioen. 
 
Maandelijks storten de 500 deelnemers van BrightPensioen een bedrag op een aparte Bunq bankrekening (90 euro voor een uitkering van 1.500 euro per maand, 120 euro voor een uitkering van 2.000 euro per maand of 180 euro voor een uitkering van 3.000 euro per maand. Met het verzuimpercentage in de Bright-groep van minder dan een procent in het eerste jaar blijft er geld over. Dat resterende bedrag kan men maandelijks gebruiken voor pensioenopbouw.
 
Sommige deelnemers combineren het vangnet via SharePeople voor de eerste twee jaar met een arbeidsongeschiktheidsverzekering bij een verzekeraar voor een uitkering tot vijf jaar of tot aan de pensioendatum. De verzekeringspremie voor zo’n AOV is door de eigenrisicoperiode van twee jaar aanzienlijk lager.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Slechter pensioen voor bijna tweederde deelnemers door flatrate

Slechter pensioen voor bijna tweederde deelnemers door flatrate

Invoering van een leeftijdsonafhankelijke premie (flatrate) laat bij 64 procent (30 van de 47) van de deelnemers een (substantiële) verslechtering van het ouderdomspensioen...

Wet pensioenverdeling bij scheiding 2021 pas in 2022

Wet pensioenverdeling bij scheiding 2021 pas in 2022

De beoogde inwerkingtredingsdatum van het wetsvoorstel 'Pensioenverdeling bij scheiding 2021' wordt door het kabinet opgeschoven naar 1 januari 2022. Minister Koolmees:...

Nu ook informatie over AOV op corona-website MoneyView

Nu ook informatie over AOV op corona-website MoneyView

MoneyView heeft op haar corona-website ook een overzicht geplaatst van relevante voorwaarden vanarbeidsongeschiktheidsverzekeringen en dienstverlening die verzekeraars...

BrightPensioen lanceert online Bright Academy

BrightPensioen lanceert online Bright Academy

BrightPensioen heeft de Bright Academy gelanceerd, een programma waarbij Bright leden elkaar onderling kennis bijbrengen over diverse onderwerpen. Gedurende de coronacrisis...

Verzekeraars bieden ZZP’er passende oplossing betaling AOV

Verzekeraars bieden ZZP’er passende oplossing betaling AOV

Verzekeraars willen zelfstandig ondernemers, die door het wegvallen van inkomsten vanwege het coronavirus in de problemen komen, zo goed mogelijk...

Hoog tijd voor een basisinkomen

Hoog tijd voor een basisinkomen

Ook deze crisis toont het aan: het is hoog tijd voor een basisinkomen. Mijn oog viel op een bericht van minister Wiebes waarin hij zegt dat je als zzp’er zelf...

Opt-in samenwonenden bij nieuwe regels pensioenverdeling bij scheiden?

Opt-in samenwonenden bij nieuwe regels pensioenverdeling bij scheiden?

Mogelijk kunnen ook samenwonenden straks opteren voor pensioenconversie bij beëindiging van de relatie. "De regering is bereid om bij de uitwerking van een...

Koolmees: zelfstandige minder vaak afgewezen voor AOV dan gedacht

Koolmees: zelfstandige minder vaak afgewezen voor AOV dan gedacht

Het beeld dat verzekeraars veelvuldig zelfstandigen afwijzen wanneer ze een AOV wensen, klopt volgens minister Koolmees niet. Dat stelt hij in antwoord op Kamervragen...

Déjà vu (blog)

Déjà vu (blog)

(door Chris de Bruin, Bureau mr. de Bruin) Het voordeel van al iets langer meelopen, is dat je daadwerkelijk meemaakt dat de geschiedenis zich herhaalt. Dat is niet...

Helft ZZP'ers ouder dan 55 kan geen AOV krijgen

Helft ZZP'ers ouder dan 55 kan geen AOV krijgen

De helft van de ZZP’ers die ouder zijn dan 55 jaar, blijkt uit CNV-onderzoek, kan geen arbeidsongeschiktheidsverzekering afsluiten vanwege de leeftijd. Een...