Alternatief voor verplichte AOV ZZP'ers?

Euro's via Pixabay 2018

Precies een jaar na de start van de in Nederland eerste combinatie van een arbeidsongeschiktheidsvoorziening en pensioen in één, zijn er al 500 BrightPensioen deelnemers die een eigen deelkring hebben bij SharePeople en zo hun arbeidsongeschiktheidsrisico delen. BrightPensioen en SharePeople vinden dat hun aanpak "een serieus alternatief kan zijn voor de verplichte AOV waarover wordt nagedacht in politiek Den Haag. Vooral omdat het bovendien ZZP’ers makkelijker aan het opbouwen van een pensioenpotje krijgt". Voorwaarde is wel dat het verzuimpercentage in de schenkkring binnen de perken blijft. Bovendien moet de ZZP'er wel de discipline hebben om het overschietende geld daadwerkelijk en structureel in te zetten voor het opbouwen van een pensioen.
 
Deelnemers van BrightPensioen kunnen via SharePeople het arbeidsongeschiktheidsrisico voor de eerste twee jaar onderling delen met andere leden van BrightPensioen. Het overgrote deel van deze 500 deelnemers laat het maandelijks ingelegde ziektegeld dat niet aangesproken wordt als er geen of maar gering aantal zieken in de Bright-schenkkring zijn, doorstorten in hun eigen pensioenpotje bij BrightPensioen. 
 
Maandelijks storten de 500 deelnemers van BrightPensioen een bedrag op een aparte Bunq bankrekening (90 euro voor een uitkering van 1.500 euro per maand, 120 euro voor een uitkering van 2.000 euro per maand of 180 euro voor een uitkering van 3.000 euro per maand. Met het verzuimpercentage in de Bright-groep van minder dan een procent in het eerste jaar blijft er geld over. Dat resterende bedrag kan men maandelijks gebruiken voor pensioenopbouw.
 
Sommige deelnemers combineren het vangnet via SharePeople voor de eerste twee jaar met een arbeidsongeschiktheidsverzekering bij een verzekeraar voor een uitkering tot vijf jaar of tot aan de pensioendatum. De verzekeringspremie voor zo’n AOV is door de eigenrisicoperiode van twee jaar aanzienlijk lager.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Meer ondernemers leggen geld opzij voor pensioen

Meer ondernemers leggen geld opzij voor pensioen

De meeste zelfstandig ondernemers zonder personeel hebben pensioenvoorzieningen getroffen (82 procent), aldus het CBS. De grootste groep zelfstandig ondernemers...

27 procent ZZP’ers bereid huis te verkopen bij arbeidsongeschiktheid

27 procent ZZP’ers bereid huis te verkopen bij arbeidsongeschiktheid

Ruim een kwart van de Nederlandse ZZP'ers geeft in onderzoek in opdracht van Omniplan aan bereid te zijn het huis te verkopen wanneer hij of zij onverhoopt arbeidsongeschikt...

Waardeoverdrachtfactoren voor 2020

Waardeoverdrachtfactoren voor 2020

De Pensioenfederatie heeft, met dank aan PGGM, de waardeoverdrachtfactoren voor 2020 vastgesteld. Met deze factoren kunnen pensioenuitvoerders individuele...

"Nieuwe zelfstandigenwet mist visie en is onuitvoerbaar"

"Nieuwe zelfstandigenwet mist visie en is onuitvoerbaar"

De Stichting van de Arbeid (werkgevers en werknemers) adviseert minister Koolmees om de voorstellen Wet minimumbeloning zelfstandigen en Wet op de zelfstandigenverklaring...

Kabinet schiet AOV-verzekerden met AOW-hiaat niet te hulp

Kabinet schiet AOV-verzekerden met AOW-hiaat niet te hulp

Het kabinet schiet AOV-verzekerden met een AOW-hiaat niet te hulp. Uit maandag gepresenteerd SEO-onderzoek blijkt dat het probleem bestaat, maar zich bij de huidige...

Kabinet gaat breed gesprek voeren over kwalificatie ZZP

Kabinet gaat breed gesprek voeren over kwalificatie ZZP

Het kabinet gaat de komende maanden in gesprek met werkgevers, werknemers, ZZP’ers en betrokken organisaties om het onderscheid helder te maken tussen werknemer...

Podcast lage rekenrente en de gevolgen voor pensioenen

Podcast lage rekenrente en de gevolgen voor pensioenen

Het effect van de lage rente op pensioenen, is het onderwerp van een nieuwe editie van Kennisdelers. In de podcast worden adviseurs bijgepraat door Frits Bart (directeur...

MoneyView: vijf sterren voor  zzp-pensioenoplossing van BrightPensioen

MoneyView: vijf sterren voor zzp-pensioenoplossing van BrightPensioen

Moneyview heeft in de categorie lijfrente-beleggingsproducten BrightPensioen voor de derde keer beloond met vijf sterren. Daarmee is BrightPensioen de enige zzp-pensioenoplossing...

Pensioenkortingen grotendeels van de baan

Pensioenkortingen grotendeels van de baan

Zoals verwacht krijgen pensioenfondsen die in problemen verkeren onder voorwaarden langer de tijd om te voldoen aan de huidige gestelde financiële eisen....

Reaal AOV start pilot HelloEnergy

Reaal AOV start pilot HelloEnergy

Reaal AOV is de pilot HelloEnergy gestart om de energiebalans van ondernemers te verbeteren. Het programma bestaat uit een persoonlijke energiecheck, coaching en...