"Behandelstop VGZ-verzekerden bij Ikazia onacceptabel"

Ziekehuis bed via Pixabay

De Consumentenbond vindt het onacceptabel dat VGZ-verzekerden per 1 juli niet meer bij het Rotterdamse Ikazia ziekenhuis terecht kunnen. De Consumentenbond trekt hierover aan de bel bij VGZ.

Sandra Molenaar, directeur Consumentenbond: "Dit is de omgekeerde wereld. Verzekerden gaan voor een jaar een contract aan met een zorgverzekeraar en kunnen tussentijds niet overstappen. Ze moeten er dus van uit kunnen gaan dat zij gedurende dat jaar ook daadwerkelijk van de vooraf gekozen zorgverleners gebruik kunnen maken. Als het met de budgetteringen niet uitkomt, moet er geschoven worden met budgetten tussen ziekenhuizen in plaats van met verzekerden. Daarnaast gaat de argumentatie van VGZ volledig voorbij aan de keuzevrijheid van verzekerden. Discussies tussen zorgverzekeraars en ziekenhuizen moeten ze niet voeren over de rug van patiënten."

Ieder jaar maken verzekeraars en zorgverleners afspraken over de hoeveelheid zorg die dat jaar geleverd mag worden. Nu is Ikazia al door de met VGZ overeengekomen hoeveelheid heen, met een behandelstop als gevolg. Hierdoor moeten nieuwe patiënten noodgedwongen naar andere ziekenhuizen uitwijken. Op zijn website zegt VGZ dat de behandelstop nodig is "om te voorkomen dat het Ikazia ziekenhuis in 2019 meer zorg moet leveren dan vooraf is afgesproken".

De Consumentenbond uit al jaren kritiek op de afspraken over volumeplafonds. "Consumenten hebben hier geen enkel zicht op en hebben geen andere keus dan uitwijken naar een ander ziekenhuis of hun behandeling uitstellen tot het nieuwe jaar. Hoe vroeger in het jaar de volumeplafonds bereikt worden, hoe langer het uitstel en hoe groter ook de gezondheidsrisico’s."

Restitutieverzekerden kunnen volgens de VGZ-website overigens wel altijd naar het Ikazia.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Zorgcollectiviteiten herzien

Zorgcollectiviteiten herzien

Veel zorgverzekeraars zoeken volgens Adfiz op dit moment actief contact met adviseurs en contractanten over de herziening van de collectiviteit. Dat schrijft Adfiz...

Website allesoverhetgebit.nl voorziet in informatiebehoefte

Website allesoverhetgebit.nl voorziet in informatiebehoefte

Steeds meer mensen weten de weg te vinden naar Allesoverhetgebit.nl. Deze website over mondzorg - een initiatief van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot...

Adfiz: verantwoordingsmodel om zorginhoudelijke afspraken vast te leggen

Adfiz: verantwoordingsmodel om zorginhoudelijke afspraken vast te leggen

Adfiz komt zeer binnenkort met een verantwoordingsmodel zorginhoudelijke afspraken waarin de adviseur bij zorgcollectiviteiten zelf eenvoudig de gemaakte zorginhoudelijke...

Goede rapportcijfers voor banken. ING blijft achter

Goede rapportcijfers voor banken. ING blijft achter

Consumenten zijn relatief tevreden over hun bank, blijkt uit een enquête van de Consumentenbond. Alle banken krijgen een voldoende, maar het verschil onderling...

"Dual pricing bij zorgverzekeringen verbieden"

"Dual pricing bij zorgverzekeringen verbieden"

De NZa raadt de minister voor Medische Zorg aan om de mogelijkheden te onderzoeken om zorgverzekeraars te verbieden binnen een concern dezelfde polissen aan te bieden...

"Banken moeten beter meewerken aan verduurzaming woning"

"Banken moeten beter meewerken aan verduurzaming woning"

Steeds meer banken bieden 'groene’  leningen voor het verduurzamen van de woning. Toch blijft een groot aantal hypotheekverstrekkers nog hopeloos...