Beperkte impact COVID-19 op resultaat Nationale-Nederlanden

David Knibbe 2019

Nationale-Nederlanden zag, ondanks uitzonderlijke omstandigheden, het netto resultaat licht dalen van 1.962 miljoen euro naar 1.904 miljoen euro. De negatieve impact van COVID-19 was met 53 miljoen euro over heel 2020 beperkt.

David Knibbe, ceo van NN Group, waaronder Nationale-Nederlanden valt: “In 2020 hebben we sterke financiële en commerciële prestaties geleverd, ook al was het duidelijk een jaar zonder weerga, gekenmerkt door de Covid-19-pandemie en verschillende andere ontwikkelingen. Deze omstandigheden hebben invloed gehad op mensen, de samenleving en het bedrijfsleven, wat van iedereen aanpassingsvermogen en veerkracht vereist. Wij hebben in onze strategie hier zoveel mogelijk rekening gehouden. Wij streven naar waardecreatie op de lange termijn, vanuit de overtuiging dat aandacht voor het welzijn van klanten en medewerkers uiteindelijk gunstig is voor al onze stakeholdergroepen.”

Met de focus op klantgerichter en datagestuurd werken heeft NN klanten zo goed mogelijk willen ondersteunen tijdens de corona-crisis. Zo zijn er onder meer betaalpauzes ingelast, is het mogelijk een tijdelijke dekking aan te vragen voor tijdelijke bezorgdiensten en vertrekt NN onder meer gebruikte pc’s aan kinderen zodat zij school vanuit huis kunnen volgen. “We willen onze klanten ook vertrouwen geven in de toekomst. Op deze manier kunnen verzekeraars een belangrijke bijdrage leveren aan economisch herstel, een doel waar wij ons met grote inzet voor inzetten.”

Ook zegt Knibbe dat NN de overgang naar een duurzame economie ondersteunt, onder meer door als aandeelhouder van honderden bedrijven tijdens de aandeelhoudersvergaderingen actief voor een ander beleid te stemmen. NN stelt dat de eigen investeringsportefeuille in 2050 naar nul CO2-uitstoot moet gaan, in lijn met het Akkoord van Parijs. “Samen met ongeveer veertig financiële instellingen ondertekenden NN Investment Partners de Finance for Biodiversity Pledge, waarin wereldleiders werden opgeroepen om in actie te komen en ons ertoe verbinden de biodiversiteit te beschermen en te herstellen door middel van onze financiële activiteiten en investeringen.”                                                                              

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Meeste aanvragen TVL Q1 2021 uit horeca

Meeste aanvragen TVL Q1 2021 uit horeca

Sinds de start van de Tegemoetkoming Vaste Lasten voor het eerste kwartaal van 2021 (TVL Q1 2021) op 15 februari zijn ruim 66.000 aanvragen ingediend bij de Rijksdienst...

Aantal betaalpauzes bij hypotheken stijgt weer

Aantal betaalpauzes bij hypotheken stijgt weer

Sinds het begin van de coronacrisis hebben bijna 26.000 particuliere klanten een betaalpauze ontvangen voor hun hypotheek en 12.000 op een consumptief krediet. Het...

TVL: maximumvergoeding verder verhoogd

TVL: maximumvergoeding verder verhoogd

Ondernemers krijgen in het eerste en tweede kwartaal van 2021 een hogere maximale tegemoetkoming voor de vaste lasten (TVL). Ook verhoogt het kabinet in het eerste...

ARAG: “Onzekerheid snijdt diep in arbeidsrelatie”

ARAG: “Onzekerheid snijdt diep in arbeidsrelatie”

Eén op de vijf Nederlanders vreest voor het verliezen van zijn of haar baan. Veel werkenden hebben daarnaast te maken met ingrijpende veranderingen binnen...

In eerste week bijna 47.000 aanvragen TVL Q1 2021

In eerste week bijna 47.000 aanvragen TVL Q1 2021

In totaal kwamen er in de eerste week 46.605 aanvragen TVL Q1 2021 binnen. Dat zijn bijna evenveel aanvragen als er bij de TVL afgelopen zomer tijdens de gehele...

Corona: raamwerk voor ondernemers in nood verlengd tot 1 juni

Corona: raamwerk voor ondernemers in nood verlengd tot 1 juni

Het raamwerk voor ondernemers die worstelen met gevolgen van de coronacrisis is verlengd tot 1 juni. Het 'Raamwerk-Covid 19 richtlijnen distributie zakelijke markt'...

Eerdere openstelling vaststellingsloket NOW-2

Eerdere openstelling vaststellingsloket NOW-2

De opening van het loket voor de vaststellingen van NOW-2 wordt een maand vervroegd. Het loket is open van 15 maart 2021 tot en met 5 januari 2022. De oorspronkelijke...

Knibbe (NN): “Signaalfunctie adviseurs in coronacrisis van groot belang”

Knibbe (NN): “Signaalfunctie adviseurs in coronacrisis van groot belang”

“Adviseurs hebben een belangrijke signaalfunctie als het gaat om bedrijven die als gevolg van de coronacrisis in zwaar weer dreigen te komen. Op dit moment...

Jos Baeten (a.s.r.): “Nog geen structurele impact corona op cijfers”

Jos Baeten (a.s.r.): “Nog geen structurele impact corona op cijfers”

CEO Jos Baeten van a.s.r. ziet geen reden om de motorrijtuigenpremies structureel te verlagen. Baeten bij de presentatie woensdagochtend van de jaarcijfers 2020:...

Loket vierde aanvraagperiode NOW open op maandag 15 februari

Loket vierde aanvraagperiode NOW open op maandag 15 februari

Werkgevers die een aanvraag willen doen voor de vierde periode van de tijdelijke Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid (NOW) kunnen vanaf maandag 15 februari...