"Beste financiële software van Adviesbox, Klik & Sluit en Online pro"

Jurjen Oosterbaan 2015

De financiële software van Adviesbox, Klik & Sluit en Online Pro worden het hoogst gewaardeerd door het intermediair, zo blijkt uit het onderzoeksrapport Financiële Software 2017 van Bureau DFO, dat ervoor pleit om te onderzoeken of ontwikkelaars van software ook onder het toezicht van de AFM kunnen vallen.

Het rapport van Bureau DFO beschrijft de analyse van ruim 1340 beoordelingen van 20 softwarepakketten van 17 verschillende leveranciers. In het onderzoek worden verschillende typen software onderscheiden. In de categorie adviessoftware/financiële planningssoftware is het pakket Adviesbox van Intersoftware door gebruikers het hoogst gewaardeerd.In de categorie administratiesoftware is het pakket Online Pro van Online Groep als beste geëindigd en in de categorie vergelijkingssoftware is het pakket Klik & Sluit van Voogd & Voogd als hoogst gewaardeerd.

“Het hoogwaardig en ongestoord functioneren van administratiesoftware is inmiddels essentieel voor de meeste financieel advieskantoren”, meent Jurjen Oosterbaan Martinius, algemeen directeur Bureau DFO. “Het onderzoek laat zien dat gebruikers vooral bij dit type software aangeven belemmeringen te ervaren in het wisselen van leverancier. Dit beperkt de normale, open marktwerking waarbij klanten bij gebrekkige dienstverlening snel kunnen wisselen van leverancier. Deze belemmeringen doen zich veel minder voor bij advies- en vergelijkingssoftware. Bij adviessoftware speelt echter wel dat de leveranciers een belangrijke invloed hebben op de aanbieders en de producten die zij in de software meenemen. Bovendien hebben deze leveranciers een grote invloed op de uiteindelijke, technische uitwerking van de adviezen. Gelet op de bedrijfseconomische afhankelijkheid die veel advieskantoren hebben van hun administratiesoftware en de positieve invloed die advies en vergelijkingssoftware kan hebben op de kwaliteit van de diensten die financieel advieskantoren leveren, zou een punt van overweging moeten zijn of dit type leveranciers ook onder toezicht van de AFM moet vallen. Gelet op het belang van financiële software doen advieskantoren er verstandig aan zich uitgebreid te oriënteren op het beschikbare aanbod. Daarbij is het verstandig meer te vergelijken dan alleen de prijs van het pakket. Mijn advies luidt: praat met andere gebruikers en vraag naar de ervaringen in de praktijk. Immers, het onderzoek toont aan dat de verschillen tussen de pakketten aanzienlijk zijn.”

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Voogd & Voogd doneert 70.000 euro aan Prinses Máxima Centrum

Voogd & Voogd doneert 70.000 euro aan Prinses Máxima Centrum

Hoewel dit jaar het  PMC Voogd Open niet door kon gaan vanwege de coronacrisis heeft CEO Michael de Nijs toch een donatie van 70.000 euro overhandigd...

Gabriël, Keijzerwaard en Uiterwijk Winkel finalisten Advies Award 2020

Gabriël, Keijzerwaard en Uiterwijk Winkel finalisten Advies Award 2020

Gabriël Financiële Bescherming, Assurantiekantoor Keijzerwaard en Uiterwijk Winkel Verzekeringen zijn de finalisten van de Advies Award 2020. De finaleronde,...

Jury maakt finalisten Advies Award 2020 op 18 september bekend

Jury maakt finalisten Advies Award 2020 op 18 september bekend

Welke drie excellent klantgerichte advieskantoren gaan door naar de finale van de Advies Award? Na de enerverende, hoogstaande en spannende halve finale van 16...

Van Campen & Dijkstra zesde halve finalist Advies Award 2020

Van Campen & Dijkstra zesde halve finalist Advies Award 2020

Van Campen & Dijkstra, winnaar van de Advies Award in de provincie Friesland, is een van de zes halve finalisten van de Advies Award 2020. De halve finale...

Keijzerwaard vierde halve finalist Advies Award 2020

Keijzerwaard vierde halve finalist Advies Award 2020

Assurantiekantoor Keijzerwaard, winnaar van de Advies Award in de provincie Zuid-Holland, is een van de zes halve finalisten van de Advies Award 2020. De halve...

Koos Rook vijfde halve finalist Advies Award 2020

Koos Rook vijfde halve finalist Advies Award 2020

Koos Rook Financiële Diensten uit Zuid-Holland is een van de zes halve finalisten van de Advies Award 2020. De halve finale vindt op 16 september plaats...

Uiterwijk Winkel derde halve finalist Advies Award 2020

Uiterwijk Winkel derde halve finalist Advies Award 2020

Uiterwijk Winkel, winnaar van de Advies Award in de provincie Drenthe, is een van de zes halve finalisten van de Advies Award 2020. De halve finale vindt op...

DBA Advies tweede halve finalist Advies Award 2020

DBA Advies tweede halve finalist Advies Award 2020

DBA Advies, winnaar van de Advies Award in de provincie Gelderland, is een van de zes halve finalisten van de Advies Award 2020. De halve finale vindt op 16...

Gabriël Financiële Bescherming eerste halve finalist Advies Award 2020

Gabriël Financiële Bescherming eerste halve finalist Advies Award 2020

Gabriël Financiële Bescherming, winnaar van de Advies Award in de provincie Utrecht, is een van de zes halve finalisten van de Advies Award 2020. De...

Zes advieskantoren door naar halve finale Advies Award 2020

Zes advieskantoren door naar halve finale Advies Award 2020

De jury heeft de zes halve finalisten bekend gemaakt van de Advies Award 2020.  Dit zijn: van Campen & Dijkstra, Uiterwijk Winkel, DBA Advies, Gabriël...