Boekje open over financiële goocheltrucs

Broere (cover boek)

Ad Broere, econoom en New Financial Forum-Ambassadeur, doet een boekje open over de financiële goocheltrucs van bankiers in zijn net verschenen derde boek 'Geld komt uit het niets'.

Broere (www.adbroere.nl) beschrijft uitgebreid de oorzaken van de kredietcrisis, waarbij hij volgens eigen zeggen benoemt wat op scholen en universiteiten niet wordt onderwezen. Broere schetst "het failliet van het huidige geldstelsel waarin miljarden euro's verdwijnen in bodemloze putten en deze miljarden weer moeten worden opgebracht door de mensen die het minst bezitten". Broere legt onder meer uit wat geld is, waar het vandaan komt en waarom er altijd sprake zal zijn van een tekort, ongeacht de hoeveelheid bezuinigingen die er worden doorgevoerd. Ook beschrijft hij diverse oplossingen die kunnen bijdragen aan vernieuwing van het financiële stelsel richting een menselijke economie waarin geld niet langer een doel op zichzelf is, maar een middel om het welzijn van mens, natuur en samenleving te bevorderen.
 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Ivo Valkenburg - 21 november 2012

Een aanrader voor iedereen die wil begrijpen waarom hervormingen binnen het bestaande systeem alleen niet voldoende zijn. Ad Broere laat zien dat de instabiliteit van het huidige financiële stelsel kan worden opgelost door te kiezen voor vernieuwing van het financieel-economische systeem zelf. Er is volgens Broere een 'Re-Boot' nodig van de manier hoe we onze economie vandaag de dag georganiseerd hebben. Gelukkig benoemt hij allerlei praktische oplossingsrichtingen. Wat mij betreft verplicht voer (gelukkig lekker leesbaar) voor permanente educatie voor elke financial (life) planner.

Pollo - 21 november 2012

Voor een eenvoudige boerenl*l zonder letters of titels is meneer Broere ook zeer aangename kost! Als je zijn verhaal over rente hebt gehoord, krijg je nieuwe inzichten. Bestellen dus, en wel bij die boekwinkel die 10% van de prijs overmaakt naar een goed doel.

Vernieuwers, versnellers, verleiders

Vernieuwers, versnellers, verleiders

Het Alternative Finance Festival is het grassroots festival door heel Nederland, dat het bestaan viert van financiële alternatieven en iedereen die bezig...

George van Houts neemt eerste exemplaar Geld in de bijrol in ontvangst

George van Houts neemt eerste exemplaar Geld in de bijrol in ontvangst

George van Houts van theatergroep De Verleiders nam tijdens het Alternative Finance Festival het eerste exemplaar in ontvangst van 'Geld in de bijrol', het nieuwe...

Van houts in Tweede kamer: haal Geldcreatie weg bij banken

Van houts in Tweede kamer: haal Geldcreatie weg bij banken

Het onderwerp Geldcreatie stond op 16 maart op de agenda in de Tweede Kamer. Ook minister Dijsselbloem was namens het kabinet aanwezig. Volgens oud-Bankier Ad Broere...

Geldschepping op de agenda in den haag

Geldschepping op de agenda in den haag

Burgerinitiatief Ons Geld zal op 16 maart om 15:15 uur worden besproken in de Tweede Kamer. Het burgerinitiatief is een initiatief van onder meer Ad Broere en is...

Menswaardige economie

Menswaardige economie

Wanttoknow (een wereldwijd platform van nieuwsgierige mensen) en oud-bankier (en auteur) Ad Broere organiseren vier inspiratiedagen rond het thema ‘naar een...

Broere stuurt position paper burgerinitiatief Ons geld naar Kamer

Broere stuurt position paper burgerinitiatief Ons geld naar Kamer

Oud-bankier Ad Broere, samen met de acteurs van De Verleiders oprichter van het burgerinitiatief Ons Geld, heeft in een brief aan de Commissie Financiën van...

Pleidooi voor publiek debat over ems

Pleidooi voor publiek debat over ems

New Financial Forum ambassadeur Ad Broere doet vanavond in de TV-uitzending Een Vandaag (18:15 uur) een boekje open over de financiële risico's van het EMS-verdrag.  ...