BrightPensioen wijst op grote groep vergeten zzp'ers

Sjaak Zonnveld 2019

In alle berichtgeving over zzp'ers wordt één groep consequent vergeten: de zzp'er die die wél pensioen opbouwt en wel iets regelt voor het risico op arbeidsongeschiktheid. Deze groep mag niet worden vergeten bij het bedenken van allerlei nieuwe regels, zeggen Sjaak Zonneveld van BrightPensioen en Cosmas Blaauw van SharePeople.

Zonneveld: “We hebben recentelijk een onderzoek gedaan onder onze deelnemers. Daaruit blijkt dat 80% naast het opbouwen van een pensioen bij ons ook iets heeft geregeld voor het risico op arbeidsongeschiktheid. Dat is dus een totaal ander beeld dan meestal wordt geschetst.”

Uit het onderzoek blijkt dat van de BrightPensioen deelnemers 41,6% een AOV bij een verzekeraar heeft opgebouwd, 27,7% een vermogensbuffer heeft om het op te vangen, 21,4% lid is van SharePeople, 17,3% lid is van een Broodfonds, dat 2,9 % het anders heeft geregeld en dat 20,2% nog niets heeft geregeld. Zonneveld: “Maar van deze 20% zegt 40% dat ze het op hun to-do-lijst hebben staan.”

“Wij doen een oproep om deze groep niet te vergeten in het bedenken van allerlei nieuwe regelingen. Ze redden zichzelf namelijk prima, leveren een grote bijdrage aan de maatschappij, betalen flinke belastingen en als het even tegenzit houden ze niet direct hun handje op.”

In november 2018 maakten BrightPensioen en SharePeople het voor het eerst in Nederland mogelijk om een arbeidsgeschiktheidsvoorziening en pensioen in één keer te regelen. Via het crowdsurance platform SharePeople delen inmiddels zo’n 400 Bright leden het risico op arbeidsongeschiktheid onderling met andere Bright leden. Maandelijks zetten ze een bedrag opzij voor eventuele zieken. Verreweg het grootste deel dat niet gebruikt wordt voor giften gaat in de pensioenpot.

Reactie toevoegen

 
Meer over
"Solidariteit pensioenstelsel is pervers"

"Solidariteit pensioenstelsel is pervers"

"Waar solidariteit normaliter betekent dat de sterkste schouders de zwaarste lasten dragen, is het in ons pensioenstelsel andersom. Er vindt een herverdeling van...

Twijfels bij zzp'ers over aov door pensioenakkoord

Twijfels bij zzp'ers over aov door pensioenakkoord

Bij zzp’ers die overwegen om het risico van arbeidsongeschiktheid op te vangen met een verzekering of crowdsurance is door het pensioenakkoord de twijfel toegeslagen....

BrightPensioen niet verbaasd dat 856.000 werknemers geen pensioen opbouwen

BrightPensioen niet verbaasd dat 856.000 werknemers geen pensioen opbouwen

Sjaak Zonneveld, directeur van BrightPensioen, zegt niet verbaasd te zijn dat 856.000 werknemers geen pensioen opbouwt, zoals blijkt uit cijfers van het CBS. Redenen...

BrightPensioen: "Zzp'ers laten belastingvoordeel liggen"

BrightPensioen: "Zzp'ers laten belastingvoordeel liggen"

BrightPensioen is maandag gestart met een campagne waarvan het vindt dat "het eigenlijk een campagne had moeten zijn van de overheid. Veel zzp’ers weten niet...

Allianz en BrightPensioen combineren broodfondsgedachte en verzekering

Allianz en BrightPensioen combineren broodfondsgedachte en verzekering

BrightPensioen, Allianz en SharePeople hebben een oplossing bedacht voor twee problemen waar veel zzp’ers tegen aanlopen: ze sluiten geen aov af omdat ze dat...

BrightPensioen: "Zzp'ers willen niet in de tweede pijler"

BrightPensioen: "Zzp'ers willen niet in de tweede pijler"

"Het is zeer onlogisch te proberen met wetswijzigingen zzp’ers de tweede pijler ‘in te duwen’." Dat meent BrightPensioen, Commercieel directeur...