CFD: er komt een woekerpolisstorm

Edwin Herdink resized

Volgens CFD is er een woekerpolisstorm in aantocht. Volgens verschillende stakeholders zouden diverse instanties nog dit jaar "via juridische procedures en via naming and shaming het intermediair nadrukkelijk willen betrekken in het woekerpolisdossier".

Volgens CFD gaan diverse consumentenclaimorganisaties hun pijlen op het intermediair richten. Het zou om twee specifieke gebieden gaan: advies en zorgplicht. "De slechte adviseurs zijn al jaren geleden uit de branche vertrokken, maar de dossiers hebben ze achtergelaten. Vooral bij grotere intermediairs liggen er soms nog honderden dossiers, die tenminste de schijn tegen hebben als het om de advieskwaliteit gaat. Ook komt er meer focus op intermediairs die MKB-pensioenproducten hebben bemiddeld", zegt CFD voorzitter Herdink.

"Verder begrijpen we dat bij grote intermediairs vaste verkoopprocedures en dossiervorming er voor zorgen dat het advies over al die dossiers vrij homogeen is. Hierdoor kan een collectieve claim makkelijker slagen. Onze inschatting is daarom dat de claimpartijen zich op dit punt eerst zullen richten op de intermediair top 100."

Herdink; "Een andere zaak, die alle intermediairs aangaat, is de zorgplicht wanneer een collectieve schikking met een verzekeraar is getroffen. Zo is er recent bijvoorbeeld een schikking getroffen voor Allianz klanten. Het gaat dan echt om vele duizenden euro's per klant. Meestal gelden die schikkingen alleen voor polishouders die zich tijdig hebben aangemeld voor de collectieve claimprocedure, dat is ook bij Allianz het geval. Zo minimaliseren verzekeraars hun schade."

CFD verwacht dat gedupeerden, die te laat zijn voor de aanmelding voor zo'n collectieve schikking, worden doorverwezen naar hun intermediair of zelf aankloppen bij het intermediair. En daar vervolgens verhaal gaan halen met de vraag: 'waarom heb je mij niet op die schikkingsmogelijkheid gewezen?'. Volgens CFD zal dit tot een stroom van klachten en claims leiden, al dan niet met (lokale) media aandacht. Als hiervoor vervolgens de beroepsaansprakelijkheidsverzekeraar moet worden ingeschakeld, geldt voor elke zaak het eigen risico van ca. € 1.500 (afhankelijk van polis).

Claimscan

Vervolgens wijst CFD op de ontwikkeling van de eigen Woekerpolis claimscan, als onderdeel van de CFD-nazorgmodule. "Deze geautomatiseerde kant-en-klaar scan is recent geïntroduceerd en geeft klanten inzicht in hun claimmogelijkheden, zowel collectief als individueel, en legt de keuze van de klant ook vast voor het dossier. Hiermee wordt de zorgplicht op dit punt adequaat ingevuld en het aansprakelijkheidsrisico sterk verminderd. Naar aanleiding van die scan en onze inzet daarmee voor gedupeerden, hebben wij belangrijke afspraken kunnen maken met WoekerClaims en Vereniging Woekerpolis.nl. Intermediairs die aantoonbaar de CFD-woekerpolisscan hebben ingezet worden geregistreerd als aanbrenger van claims, waardoor ze een andere rol in het claimproces krijgen. Daarnaast wordt direct voorkomen dat het intermediair later door zijn klanten kan worden aangesproken op misgelopen vergoedingen bij collectieve schikkingen."

Tegelijkertijd zal CFD een aantal workshops over dit onderwerp organiseren.

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

CFD-Helpdesk - CFD 26 maart 2019

Roelof, CFD heeft, in eerste instantie samen met Stichting ODIN, altijd aandacht gevraagd voor dit dossier en zal dat blijven doen. Het verschil is nu dat CFD ook een concrete oplossing biedt om de consument goed te helpen en het risico van het intermediair te beperken. Vaak zit succes niet in een keer roepen, maar consequent blijven investeren in aandacht en oplossingen. De poll hier op VVP laat zien dat 60% van de reageerders niet gelooft in een woekerpolisstorm voor intermediairs. We hebben dus nog een weg te gaan om intermediairs te helpen hun risicoaansprakelijkheid te verminderen. Sowieso gaat CFD dit jaar nog stappen zetten op het gebied van ondersteuning van intermediairs bij claims in een breder verband. Daartoe zijn we samenwerkingen aan het opzetten met claim experts in verschillende disciplines.

Radstaake - Claimshulp.nl 24 maart 2019

Volgens mij is vier jaar geleden al uitgebreid stilgestaan bij deze claimmogelijkheid voor klanten van adviseurs. Toen werd er om het hardst geroepen dat dat niet aan de orde was. Jammer dat de realiteit nu de adviseurs inhaalt.

CFD verhuisd naar Parc Gooimeer

CFD verhuisd naar Parc Gooimeer

Na drie jaar is CFD vertrokken uit het DFO-gebouw in Hoevelaken om een nieuwe locatie te betrekken: Parc Gooimeer, Gooimeer 1, 1411 DC Naarden. CFD-voorzitter Edwin...

CFD: “Onafhankelijke adviseur in verkeerde hoek gezet door nu.nl”

CFD: “Onafhankelijke adviseur in verkeerde hoek gezet door nu.nl”

“Het gaat altijd alleen maar over de provisie van de tussenpersoon en de beste prijs van de verzekering en hoe makkelijk het is om het allemaal zelf in een...

CFD: "Hoogste tijd dat intermediairverzekeraars daad bij woord voegen"

CFD: "Hoogste tijd dat intermediairverzekeraars daad bij woord voegen"

CFD-voorzitter Edwin Herdink noemt het de hoogste tijd dat intermediairverzekeraars de daad bij het woord voegen. Dit in een reactie op het voornemen van minister...

CFD-BAV uitgebreid

CFD-BAV uitgebreid

De vorig jaar gelanceerde CFD-BAV is uitgebreid. Belastingaangiftes voor particulieren vallen voortaan standaard onder de dekking evenals het opstellen van en het...

Transparantie: CFD hekelt in open brief verzekeraarslobby

Transparantie: CFD hekelt in open brief verzekeraarslobby

"Via de lobby op alle mogelijke manieren het verdienmodel van verzekeraars proberen te verbeteren is onbehoorlijk." Aldus CFD in een open brief aan minister Hoekstra...

CFD eist goede transparantiebalans tussen de diverse spelers

CFD eist goede transparantiebalans tussen de diverse spelers

CFD vindt het onverteerbaar dat andere partijen dan financieel adviseurs mogelijk niet aan de provisietransparantie eisen hoeven voldoen. “Dat past echt niet...

Adviseren is topsport: het juiste talent

Adviseren is topsport: het juiste talent

Adviseren is topsport! Vvp vraagt branchegenoten naar hun sporthelden en de parallellen tussen adviseren en topsport. Dit keer Edwin Herdink , voorzitter CFD. Wie...

Wim Koster in nieuwsbrief CFD: "Nooit incasso uit handen geven"

Wim Koster in nieuwsbrief CFD: "Nooit incasso uit handen geven"

In de nieuwe CFD-nieuwsbrief een lezenswaardig interview met de gepensioneerde maar nog steeds uitgesproken financieel adviseur Wim Koster (oprichter Koster Verzekeringen...

CFD dient Corona Crisis Code in bij Financiën

CFD dient Corona Crisis Code in bij Financiën

CFD heeft een Corona Crisis Code aangeboden aan het ministerie van Financiën. CFD: "Er is momenteel terecht volop aandacht voor het bestrijden van het Corona...

Coronavirus: premiebetaling tijdelijk opgeschort?

Coronavirus: premiebetaling tijdelijk opgeschort?

Adfiz meldt in gesprek te zijn met het Verbond over de vraag of in verband met de coronacrisis de premiebetaling tijdelijk opgeschort kan worden zonder de dekking...