CFD: er komt een woekerpolisstorm

Edwin Herdink resized

Volgens CFD is er een woekerpolisstorm in aantocht. Volgens verschillende stakeholders zouden diverse instanties nog dit jaar "via juridische procedures en via naming and shaming het intermediair nadrukkelijk willen betrekken in het woekerpolisdossier".

Volgens CFD gaan diverse consumentenclaimorganisaties hun pijlen op het intermediair richten. Het zou om twee specifieke gebieden gaan: advies en zorgplicht. "De slechte adviseurs zijn al jaren geleden uit de branche vertrokken, maar de dossiers hebben ze achtergelaten. Vooral bij grotere intermediairs liggen er soms nog honderden dossiers, die tenminste de schijn tegen hebben als het om de advieskwaliteit gaat. Ook komt er meer focus op intermediairs die MKB-pensioenproducten hebben bemiddeld", zegt CFD voorzitter Herdink.

"Verder begrijpen we dat bij grote intermediairs vaste verkoopprocedures en dossiervorming er voor zorgen dat het advies over al die dossiers vrij homogeen is. Hierdoor kan een collectieve claim makkelijker slagen. Onze inschatting is daarom dat de claimpartijen zich op dit punt eerst zullen richten op de intermediair top 100."

Herdink; "Een andere zaak, die alle intermediairs aangaat, is de zorgplicht wanneer een collectieve schikking met een verzekeraar is getroffen. Zo is er recent bijvoorbeeld een schikking getroffen voor Allianz klanten. Het gaat dan echt om vele duizenden euro's per klant. Meestal gelden die schikkingen alleen voor polishouders die zich tijdig hebben aangemeld voor de collectieve claimprocedure, dat is ook bij Allianz het geval. Zo minimaliseren verzekeraars hun schade."

CFD verwacht dat gedupeerden, die te laat zijn voor de aanmelding voor zo'n collectieve schikking, worden doorverwezen naar hun intermediair of zelf aankloppen bij het intermediair. En daar vervolgens verhaal gaan halen met de vraag: 'waarom heb je mij niet op die schikkingsmogelijkheid gewezen?'. Volgens CFD zal dit tot een stroom van klachten en claims leiden, al dan niet met (lokale) media aandacht. Als hiervoor vervolgens de beroepsaansprakelijkheidsverzekeraar moet worden ingeschakeld, geldt voor elke zaak het eigen risico van ca. € 1.500 (afhankelijk van polis).

Claimscan

Vervolgens wijst CFD op de ontwikkeling van de eigen Woekerpolis claimscan, als onderdeel van de CFD-nazorgmodule. "Deze geautomatiseerde kant-en-klaar scan is recent geïntroduceerd en geeft klanten inzicht in hun claimmogelijkheden, zowel collectief als individueel, en legt de keuze van de klant ook vast voor het dossier. Hiermee wordt de zorgplicht op dit punt adequaat ingevuld en het aansprakelijkheidsrisico sterk verminderd. Naar aanleiding van die scan en onze inzet daarmee voor gedupeerden, hebben wij belangrijke afspraken kunnen maken met WoekerClaims en Vereniging Woekerpolis.nl. Intermediairs die aantoonbaar de CFD-woekerpolisscan hebben ingezet worden geregistreerd als aanbrenger van claims, waardoor ze een andere rol in het claimproces krijgen. Daarnaast wordt direct voorkomen dat het intermediair later door zijn klanten kan worden aangesproken op misgelopen vergoedingen bij collectieve schikkingen."

Tegelijkertijd zal CFD een aantal workshops over dit onderwerp organiseren.

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

CFD-Helpdesk - CFD 26 maart 2019

Roelof, CFD heeft, in eerste instantie samen met Stichting ODIN, altijd aandacht gevraagd voor dit dossier en zal dat blijven doen. Het verschil is nu dat CFD ook een concrete oplossing biedt om de consument goed te helpen en het risico van het intermediair te beperken. Vaak zit succes niet in een keer roepen, maar consequent blijven investeren in aandacht en oplossingen. De poll hier op VVP laat zien dat 60% van de reageerders niet gelooft in een woekerpolisstorm voor intermediairs. We hebben dus nog een weg te gaan om intermediairs te helpen hun risicoaansprakelijkheid te verminderen. Sowieso gaat CFD dit jaar nog stappen zetten op het gebied van ondersteuning van intermediairs bij claims in een breder verband. Daartoe zijn we samenwerkingen aan het opzetten met claim experts in verschillende disciplines.

Radstaake - Claimshulp.nl 24 maart 2019

Volgens mij is vier jaar geleden al uitgebreid stilgestaan bij deze claimmogelijkheid voor klanten van adviseurs. Toen werd er om het hardst geroepen dat dat niet aan de orde was. Jammer dat de realiteit nu de adviseurs inhaalt.

Meer over
CFD ontwikkelt nieuwe BAV met LNI en JNPG

CFD ontwikkelt nieuwe BAV met LNI en JNPG

CFD heeft in samenwerking met LNI en verzekeringsmakelaar JNPG een nieuwe BAV ontwikkeld. Volgens CFD was de BAV-markt nodig toe aan een nieuwe speler, die op basis...

CFD kondigt nieuwe BAV-propositie aan

CFD kondigt nieuwe BAV-propositie aan

CFD zegt vrijdag 13 september in samenwerking met serviceprovider LNI met een nieuwe BAV-propositie te komen. Voorzitter Edwin Herdink: "Vrijdag worden alle details...

CFD denkt grootste intermediaire beroepsorganisatie te worden

CFD denkt grootste intermediaire beroepsorganisatie te worden

Volgens voorzitter Edwin Herdink zal CFD nog voor 2025 de grootste beroepsorganisatie in de branche zijn. Hij schrijft in een nieuwsbrief van de CFD: "Het is duidelijk...

CFD haalt hard uit naar Consumentenbond

CFD haalt hard uit naar Consumentenbond

CFD verwijt Kassa en de Consumentenbond "tendentieuze berichtgeving inzake het verzuimen van de nazorg bij overlijdensrisicoverzekeringen. In hun berichtgeving wekken...

Brede consensus: maak onderscheid tussen onafhankelijk en gebonden adviseur

Brede consensus: maak onderscheid tussen onafhankelijk en gebonden adviseur

Hoewel de minister van Financiën eerder pleitte voor de termen 'onafhankelijk adviseur', 'zelfstandig adviseur' en 'verkoopadviseur' is er bij de stakeholders...

CFD: Financiën wil meer weten over negatieve gevolgen provisieverbod

CFD: Financiën wil meer weten over negatieve gevolgen provisieverbod

Na een gesprek met het ministerie van Financiën concludeert CFD dat Financïen meer wil weten over de negatieve gevolgen van het provisieverbod. Volgens...

Gratis workshop Risicomanagement Woekerpolisclaims

Gratis workshop Risicomanagement Woekerpolisclaims

CFD organiseert dinsdag 7 en donderdag 9 mei de eerste workshops 'Risicomanagement Woekerpolisclaims' voor financieel adviseurs. De workshops zijn gratis toegankelijk...

CFD opent aanval op Erica Verdegaal

CFD opent aanval op Erica Verdegaal

Volgens CFD zou de website van financieel journalist Erica Verdegaal onvoldoende beveiligd zijn. Wie doorklikt naar de nieuwsbrief zou op een onbeveiligd deel van...

Drie nieuwe scans in CFD-nazorgmodule

Drie nieuwe scans in CFD-nazorgmodule

CFD heeft drie scans toegevoegd aan haar eind vorig jaar gelanceerde nazorgmodule. Twee van de scans bieden ook een extra verdienmodel, aldus de organisatie van...

Minister kijkt naar eerbiedigende werking doorlopende provisie

Minister kijkt naar eerbiedigende werking doorlopende provisie

Volgens CFD wil Financiën morrelen aan de eerbiedigende werking op doorlopende provisie. CFD-voorzitter Edwin Herdink; "Ik heb het drie keer moeten lezen om...