CFD haalt fel uit naar AFM

Edwin Herdink (medium shot 2013)

Adviseursorganisatie CFD haalt in felle bewoordingen uit naar de AFM, die pleit voor actieve provisietransprantie bij schadeverzekeringen. CFD "weet uit eigen intern onderzoek dat consumenten het vele malen belangrijker vinden of hun schade snel, volledig en probleemloos wordt uitbetaald, dan de verdiensten van een intermediair. Daar ligt een taak voor de AFM om meer transparantie af te dwingen."

CFD: "De AFM zegt, op basis van eigen onderzoek, dat consumenten het heel belangrijk vinden om te weten of een intermediair 2,00 of 2,50 per maand verdient aan een gemiddelde inboedelverzekering. Ze is er van overtuigd dat als consumenten hier actief op worden gewezen, ze wel drie keer nadenken bij wie ze hun inboedelverzekering onderbrengen.

Penny wise and pound foolish
"Volgens ons is het eerder een goedkope manier om bij het publiek te scoren. Waarom vraagt de AFM niet tegelijkertijd om actieve schade uitkeringstransparantie? Dat is een veel belangrijker aspect van een schadeverzekering dan enkele dubbeltjes provisie meer of minder. Bijvoorbeeld het aantal uitkeringen per verzekeraar dat wordt afgewezen of beperkt. Of het aantal klachten dat een verzekeraar jaarlijks ontvangt over schadeafwikkeling. Of de gemiddelde doorlooptijd van de afwikkeling van een schade. En wat te denken van de jaarlijkse schadelast versus inkomende premies?

"We hebben allemaal gezien dat de platte strijd om de laagste premie op internet heeft geleid tot een zorgwekkende financiële huishouding bij bepaalde verzekeraars, specifiek bij hun internetdochters. Waarom richt de AFM zich daar niet op in haar strijd voor transparantie?

"De richtlijn verzekeringsdistributie heeft tot doel het creëren van een gelijk speelveld voor alle marktpartijen die bij de verkoop van verzekeringen zijn betrokken, het verbeteren van de bescherming van de consument en het bevorderen van een interne markt voor financiële diensten. Veel goed werk te doen dus voor de AFM, maar blijkbaar komt ze niet verder dan een bijna ziekelijke focus op een paar dubbeltjes provisie meer of minder.

Wereldverbeteraars
"Enkele jaren geleden wist de AFM ook trots te melden dat het provisieverbod al had geleid tot lagere kosten voor advies en bemiddeling van een hypotheek. Dat was echter met name het gevolg van een absurd lage introductie fee van de Rabobank om de concurrentie buitenspel te zetten, waarbij iedereen wist dat dit werd gesponsord door inkomsten uit hypotheekrente, maar dat niet kan worden aangetoond omdat accountants het ‘te ingewikkeld’ vonden om alle kostencomponenten op een juiste wijze toe te rekenen.

"Het is diezelfde Rabobank die nu roept dat als je daar een bankrekening opent, de Rabobank alle wereldproblemen gaat oplossen. Kennelijk is dat wel AFM-proof. Of ABN Amro die nu een beleggingsrekening promoot als een ‘spaarversneller’. Het mag blijkbaar allemaal van de AFM, maar 20 cent meer of minder provisie per maand, daar moet natuurlijk worden ingegrepen.

"CFD zou graag zien dat de AFM de wereld verbetert door dat soort onzin aan te pakken.

Probeer niet recht te maken wat al recht is
"De provisie op schadeverzekeringen bestaat al tientallen jaren en er is nog nooit een misstand aangetoond. Door de constante prijsoorlogen blijven polis premies relatief laag en dit heeft ook een direct gevolg voor de provisie-inkomsten. Die worden ook lager omdat dit een percentage van de polis premie is. Het percentage is jarenlang stabiel geweest en vertoont zelfs een wat dalende lijn. Actieve provisietransparantie op schadeverzekeringen levert niet meer op dan nog discussie over een niet ter discussie staand verdienmodel van slechts één schakel in de keten."

 

Reactie toevoegen

 
CFD verhuisd naar Parc Gooimeer

CFD verhuisd naar Parc Gooimeer

Na drie jaar is CFD vertrokken uit het DFO-gebouw in Hoevelaken om een nieuwe locatie te betrekken: Parc Gooimeer, Gooimeer 1, 1411 DC Naarden. CFD-voorzitter Edwin...

CFD: “Onafhankelijke adviseur in verkeerde hoek gezet door nu.nl”

CFD: “Onafhankelijke adviseur in verkeerde hoek gezet door nu.nl”

“Het gaat altijd alleen maar over de provisie van de tussenpersoon en de beste prijs van de verzekering en hoe makkelijk het is om het allemaal zelf in een...

CFD: "Hoogste tijd dat intermediairverzekeraars daad bij woord voegen"

CFD: "Hoogste tijd dat intermediairverzekeraars daad bij woord voegen"

CFD-voorzitter Edwin Herdink noemt het de hoogste tijd dat intermediairverzekeraars de daad bij het woord voegen. Dit in een reactie op het voornemen van minister...

Adfiz: "Wie wordt er echt geholpen met deze draai van de minister?"

Adfiz: "Wie wordt er echt geholpen met deze draai van de minister?"

"Het oorspronkelijke voorstel is verstandig en evenwichtig", benadrukt Adfiz in reactie op de draai inzake provisietransparantie die minister Hoekstra maakt (zie...

Provisietransparantie: exacte bedragen moeten worden getoond

Provisietransparantie: exacte bedragen moeten worden getoond

Bij de provisietransparantie schadeverzekeringen wil minister Hoekstra dat exacte bedragen getoond gaan worden. De minister: "Mijn voorstel om verzekeringnemers...

CFD-BAV uitgebreid

CFD-BAV uitgebreid

De vorig jaar gelanceerde CFD-BAV is uitgebreid. Belastingaangiftes voor particulieren vallen voortaan standaard onder de dekking evenals het opstellen van en het...

Transparantie: CFD hekelt in open brief verzekeraarslobby

Transparantie: CFD hekelt in open brief verzekeraarslobby

"Via de lobby op alle mogelijke manieren het verdienmodel van verzekeraars proberen te verbeteren is onbehoorlijk." Aldus CFD in een open brief aan minister Hoekstra...

CFD eist goede transparantiebalans tussen de diverse spelers

CFD eist goede transparantiebalans tussen de diverse spelers

CFD vindt het onverteerbaar dat andere partijen dan financieel adviseurs mogelijk niet aan de provisietransparantie eisen hoeven voldoen. “Dat past echt niet...

Nh1816: gelijk speelveld dichterbij

Nh1816: gelijk speelveld dichterbij

"Bij voorkeur was het onderwerp niet op tafel gekomen maar de ingeslagen weg biedt een verdere uitwerking met een gelijk speelveld voor de consument als uitgangspunt....

Hoekstra consulteert markt over onder meer provisietransparantie

Hoekstra consulteert markt over onder meer provisietransparantie

Marktpartijen hebben nog tot 13 augustus de tijd om te reageren op het door minister Hoekstra ter consultatie aangeboden Wijzigingsbesluit financiële markten...