CFD: "Hoogste tijd dat intermediairverzekeraars daad bij woord voegen"

Edwin Herdink blauwe achtergrond

CFD-voorzitter Edwin Herdink noemt het de hoogste tijd dat intermediairverzekeraars de daad bij het woord voegen. Dit in een reactie op het voornemen van minister Hoekstra toch te gaan voor provisietransparantie in exacte bedragen bij schadeverzekeringen. Herdink schrijft het gewenst te vinden dat "intermediaire verzekeraars serieus hun Verbondsbestuur gaan bijsturen. In het bijzonder denk ik aan Aegon, a.s.r. en Nationale-Nederlanden, die zichzelf graag presenteren als intermediairvriendelijk. Hoogste tijd dat zij de daad bij het woord gaan voegen".

CFD is onaangenaam verrast door de draai van de minister. Herdink: "De grote vraag is nu: waarom heeft de minister gekozen voor een gekleurde minderheidsvisie? En is de minister daarmee gezwicht voor de lobby van het Verbond van Verzekeraars? Twee jaar van intensief overleg met branchegenoten en andere stakeholders is immers achteloos terzijde geschoven. Het is nu aan de Kamerleden, van de vaste commissie voor Financiën, om goed kennis te nemen van de diverse consultatiereacties en waar mogelijk deze democratische dwaling terug te draaien."

Reactie toevoegen

 

Reacties

Kees van den Berg - Depremievergelijker.nl 4 november 2020

Edwin Herdink, een wijze in mijn ogen, schrijft het gewenst te vinden dat "intermediaire verzekeraars serieus hun Verbondsbestuur gaan bijsturen. Edwin, het verzekeraarsvolk, na ruim 35 jaar in dit vak kennende, sturen wel degelijk. En wel in de richting die men nu gaat. Het Verbond heeft zonder de (grootste) leden nauwelijks zeggenschap. Het is immers een belangenclub, die uitvoert wat de leden willen. Hebberige roofdieren opereren het liefst 's nachts, heimelijk en zonder ruchtbaarheid. En in die donkere uren is er veel gebeurd, die de draai van de minister verklaren. Als de dag aanbreekt zullen we zien, dat we bij verzekeraars, nooit in een fatsoenlijk en open gelaat hebben gekeken. Dat zij ons liever kwijt dan rijk zijn, is te begrijpen. Het intermediair kost geld (dat denken ze echt) en we zijn altijd kritisch in het belang van de de groep die het hele circus overeind houdt: de klant. En laat nu juist die klant degene zijn, waar verzekeraars al helemaal geen respect voor, laat staan compassie mee, hebben. Die moet geld brengen, dom gehouden, en al helemaal niet vertegenwoordigd worden door een een sterk intermediair. Als je dus juist die beroepsgroep kunt uitschakelen, manoeuvreer je die klant precies in de gewenste richting. Verweesd, onwetend en onmondig.

CFD start samenwerking met Calamitijdelijk

CFD start samenwerking met Calamitijdelijk

CFD heeft het ledenaanbod uitgebreid met Calamitijdelijk. Sinds 2014 heeft Calamitijdelijk een netwerk opgebouwd van direct beschikbare woningen waarin slachtoffers...

CFD opent 'Inspraakloket EZK'

CFD opent 'Inspraakloket EZK'

“Hier kun jij als MKB-kantoor jouw ideeën en zorgen delen. Die bundelen we en bieden we periodiek aan het ministerie van EZK aan en brengen we onder de...

Consumentenbond: “Uitwerking provisietransparantie moet concreter”

Consumentenbond: “Uitwerking provisietransparantie moet concreter”

De Consumentenbond is blij dat de Tweede Kamer een motie heeft aangenomen waarin minister Kaag wordt opgeroepen haast te maken met de invoering van actieve provisietransparantie...

Consumentenbond: vraag naar exacte beloning adviseur

Consumentenbond: vraag naar exacte beloning adviseur

De Consumentenbond roept Nederlanders op te vragen naar de exacte beloning die hun financieel adviseur ontvangt. De nieuwste Consumentengids gaat in op de ontwikkelingen...

CFD pleit voor gesubsidieerd onafhankelijk financieel advies

CFD pleit voor gesubsidieerd onafhankelijk financieel advies

CFD roept politici op gezinnen te helpen met financieel advies. Dat draagt namelijk bij aan een financieel veiligere samenleving. Wel dient de politiek dit in de...

“Fijnmazige gemiddelden belachelijk”

“Fijnmazige gemiddelden belachelijk”

De Consumentenbond noemt de weg die minister Kaag bewandelt bij actieve provisietransparantie belachelijk. Sandra Molenaar, directeur Consumentenbond: “Het...

CFD komt met alternatief voor discussie over provisietransparantie

CFD komt met alternatief voor discussie over provisietransparantie

CFD plaatst vraagtekens bij het actief transparantiemodel voor schadeprovisie van minister Kaag, gebaseerd op fijnmazige gemiddelden van diverse typen verzekeringsproducten....

Kaag verwacht actieve inzet branche bij uitwerking provisietransparantie

Kaag verwacht actieve inzet branche bij uitwerking provisietransparantie

Minister Kaag rekent er op dat de brancheorganisaties actief meehelpen haar aanpak bij actieve provisietransparantie – fijnmazige gemiddelden van diverse typen...

Adfiz: minister luistert naar zorgen over onuitvoerbaarheid transparantieregels

Adfiz: minister luistert naar zorgen over onuitvoerbaarheid transparantieregels

Met haar keuze voor fijnmazige gemiddelden, geeft minister Kaag volgens Adfiz “de zorgen over onuitvoerbaarheid serieus te nemen. Het is nu belangrijk de optie...

OvFD: fijnmazige gemiddelden mooi compromis

OvFD: fijnmazige gemiddelden mooi compromis

De OvFD is “blij dat de minister exact nominale transparantie heeft losgelaten voor een systeem van een fijnmazig gemiddelde. We gaan nog in gesprek over de...