CFD: "Hoogste tijd dat intermediairverzekeraars daad bij woord voegen"

Edwin Herdink blauwe achtergrond

CFD-voorzitter Edwin Herdink noemt het de hoogste tijd dat intermediairverzekeraars de daad bij het woord voegen. Dit in een reactie op het voornemen van minister Hoekstra toch te gaan voor provisietransparantie in exacte bedragen bij schadeverzekeringen. Herdink schrijft het gewenst te vinden dat "intermediaire verzekeraars serieus hun Verbondsbestuur gaan bijsturen. In het bijzonder denk ik aan Aegon, a.s.r. en Nationale-Nederlanden, die zichzelf graag presenteren als intermediairvriendelijk. Hoogste tijd dat zij de daad bij het woord gaan voegen".

CFD is onaangenaam verrast door de draai van de minister. Herdink: "De grote vraag is nu: waarom heeft de minister gekozen voor een gekleurde minderheidsvisie? En is de minister daarmee gezwicht voor de lobby van het Verbond van Verzekeraars? Twee jaar van intensief overleg met branchegenoten en andere stakeholders is immers achteloos terzijde geschoven. Het is nu aan de Kamerleden, van de vaste commissie voor Financiën, om goed kennis te nemen van de diverse consultatiereacties en waar mogelijk deze democratische dwaling terug te draaien."

Reactie toevoegen

 

Reacties

Kees van den Berg - Depremievergelijker.nl 4 november 2020

Edwin Herdink, een wijze in mijn ogen, schrijft het gewenst te vinden dat "intermediaire verzekeraars serieus hun Verbondsbestuur gaan bijsturen. Edwin, het verzekeraarsvolk, na ruim 35 jaar in dit vak kennende, sturen wel degelijk. En wel in de richting die men nu gaat. Het Verbond heeft zonder de (grootste) leden nauwelijks zeggenschap. Het is immers een belangenclub, die uitvoert wat de leden willen. Hebberige roofdieren opereren het liefst 's nachts, heimelijk en zonder ruchtbaarheid. En in die donkere uren is er veel gebeurd, die de draai van de minister verklaren. Als de dag aanbreekt zullen we zien, dat we bij verzekeraars, nooit in een fatsoenlijk en open gelaat hebben gekeken. Dat zij ons liever kwijt dan rijk zijn, is te begrijpen. Het intermediair kost geld (dat denken ze echt) en we zijn altijd kritisch in het belang van de de groep die het hele circus overeind houdt: de klant. En laat nu juist die klant degene zijn, waar verzekeraars al helemaal geen respect voor, laat staan compassie mee, hebben. Die moet geld brengen, dom gehouden, en al helemaal niet vertegenwoordigd worden door een een sterk intermediair. Als je dus juist die beroepsgroep kunt uitschakelen, manoeuvreer je die klant precies in de gewenste richting. Verweesd, onwetend en onmondig.

VVP-poll: 'Financiële sector dient duidelijker te maken dat advies en execution only totaal onvergelijkbaar zijn'

VVP-poll: 'Financiële sector dient duidelijker te maken dat advies en execution only totaal onvergelijkbaar zijn'

Het grote nieuws afgelopen week was ongetwijfeld dat de Afdeling advies van de Raad van State het kabinet haar huiswerk laat overdoen inzake actieve provisietransparantie....

Adfiz: provisietransparantie niet helemaal van tafel

Adfiz: provisietransparantie niet helemaal van tafel

"Gelet op de brede politieke steun voor actieve transparantie is het niet de verwachting dat de hele maatregel van tafel gaat", meent Adfiz. "De volgende stap is...

CFD: onze diensten betaalt u via de premie

CFD: onze diensten betaalt u via de premie

Schrap provisietransparantie en neem een uiting op: 'Onze diensten betaalt u via de premie'. Aldus CFD in haar reactie op de Afdeling advies van de Raad van State,...

Pyrrus-overwinning?

Pyrrus-overwinning?

(Commentaar VVP) Horen we daar al een fles bubbels ontkurkt worden? De Afdeling advies van de Raad van State laat het kabinet huiswerk inzake actieve provisietransparantie...

Raad van State: bezwaren tegen actieve provisietransparantie

Raad van State: bezwaren tegen actieve provisietransparantie

De Afdeling advisering van de Raad van State heeft een aantal bezwaren tegen actieve provisietransparantie en adviseert dit besluit niet te nemen, tenzij het is...

CFD start samenwerking met SHED Expertise

CFD start samenwerking met SHED Expertise

CFD is een samenwerking aangegaan met SHED Expertise. Met de diensten contra-expertise (brand/water/inbraak/stormschade), schade-expertise, bouw expertise, bedrijfsmatige...

CFD lanceert digitale ledenkaart

CFD lanceert digitale ledenkaart

CFD heeft een digitale ledenkaart ontwikkeld. "Door onze leden digitaal in kaart te brengen, kunnen oriënterende consumenten snel de weg vinden...

CFD start WOZ-actief 2023

CFD start WOZ-actief 2023

De CFD gaat ook in 2023 van start met een WOZ-actie. Doel is relaties van CFD-adviseurs te helpen besparen op de WOZ-belasting. Er zijn voor adviseurs geen kosten...

CFD start samenwerking met Calamitijdelijk

CFD start samenwerking met Calamitijdelijk

CFD heeft het ledenaanbod uitgebreid met Calamitijdelijk. Sinds 2014 heeft Calamitijdelijk een netwerk opgebouwd van direct beschikbare woningen waarin slachtoffers...

CFD opent 'Inspraakloket EZK'

CFD opent 'Inspraakloket EZK'

“Hier kun jij als MKB-kantoor jouw ideeën en zorgen delen. Die bundelen we en bieden we periodiek aan het ministerie van EZK aan en brengen we onder de...