CFD: "Hoogste tijd dat intermediairverzekeraars daad bij woord voegen"

Edwin Herdink blauwe achtergrond

CFD-voorzitter Edwin Herdink noemt het de hoogste tijd dat intermediairverzekeraars de daad bij het woord voegen. Dit in een reactie op het voornemen van minister Hoekstra toch te gaan voor provisietransparantie in exacte bedragen bij schadeverzekeringen. Herdink schrijft het gewenst te vinden dat "intermediaire verzekeraars serieus hun Verbondsbestuur gaan bijsturen. In het bijzonder denk ik aan Aegon, a.s.r. en Nationale-Nederlanden, die zichzelf graag presenteren als intermediairvriendelijk. Hoogste tijd dat zij de daad bij het woord gaan voegen".

CFD is onaangenaam verrast door de draai van de minister. Herdink: "De grote vraag is nu: waarom heeft de minister gekozen voor een gekleurde minderheidsvisie? En is de minister daarmee gezwicht voor de lobby van het Verbond van Verzekeraars? Twee jaar van intensief overleg met branchegenoten en andere stakeholders is immers achteloos terzijde geschoven. Het is nu aan de Kamerleden, van de vaste commissie voor Financiën, om goed kennis te nemen van de diverse consultatiereacties en waar mogelijk deze democratische dwaling terug te draaien."

Reactie toevoegen

 

Reacties

Kees van den Berg - Depremievergelijker.nl 4 november 2020

Edwin Herdink, een wijze in mijn ogen, schrijft het gewenst te vinden dat "intermediaire verzekeraars serieus hun Verbondsbestuur gaan bijsturen. Edwin, het verzekeraarsvolk, na ruim 35 jaar in dit vak kennende, sturen wel degelijk. En wel in de richting die men nu gaat. Het Verbond heeft zonder de (grootste) leden nauwelijks zeggenschap. Het is immers een belangenclub, die uitvoert wat de leden willen. Hebberige roofdieren opereren het liefst 's nachts, heimelijk en zonder ruchtbaarheid. En in die donkere uren is er veel gebeurd, die de draai van de minister verklaren. Als de dag aanbreekt zullen we zien, dat we bij verzekeraars, nooit in een fatsoenlijk en open gelaat hebben gekeken. Dat zij ons liever kwijt dan rijk zijn, is te begrijpen. Het intermediair kost geld (dat denken ze echt) en we zijn altijd kritisch in het belang van de de groep die het hele circus overeind houdt: de klant. En laat nu juist die klant degene zijn, waar verzekeraars al helemaal geen respect voor, laat staan compassie mee, hebben. Die moet geld brengen, dom gehouden, en al helemaal niet vertegenwoordigd worden door een een sterk intermediair. Als je dus juist die beroepsgroep kunt uitschakelen, manoeuvreer je die klant precies in de gewenste richting. Verweesd, onwetend en onmondig.

CFD werkt aan keurmerk onafhankelijk financieel advies

CFD werkt aan keurmerk onafhankelijk financieel advies

CFD werkt aan een keurmerk voor de onafhankelijk financieel adviseur. In een adviseursmailing worden eerste deelnemers gezocht. De mailing gaat niet in op details...

CFD verhuisd naar Parc Gooimeer

CFD verhuisd naar Parc Gooimeer

Na drie jaar is CFD vertrokken uit het DFO-gebouw in Hoevelaken om een nieuwe locatie te betrekken: Parc Gooimeer, Gooimeer 1, 1411 DC Naarden. CFD-voorzitter Edwin...

CFD: “Onafhankelijke adviseur in verkeerde hoek gezet door nu.nl”

CFD: “Onafhankelijke adviseur in verkeerde hoek gezet door nu.nl”

“Het gaat altijd alleen maar over de provisie van de tussenpersoon en de beste prijs van de verzekering en hoe makkelijk het is om het allemaal zelf in een...

Adfiz: "Wie wordt er echt geholpen met deze draai van de minister?"

Adfiz: "Wie wordt er echt geholpen met deze draai van de minister?"

"Het oorspronkelijke voorstel is verstandig en evenwichtig", benadrukt Adfiz in reactie op de draai inzake provisietransparantie die minister Hoekstra maakt (zie...

Provisietransparantie: exacte bedragen moeten worden getoond

Provisietransparantie: exacte bedragen moeten worden getoond

Bij de provisietransparantie schadeverzekeringen wil minister Hoekstra dat exacte bedragen getoond gaan worden. De minister: "Mijn voorstel om verzekeringnemers...

CFD-BAV uitgebreid

CFD-BAV uitgebreid

De vorig jaar gelanceerde CFD-BAV is uitgebreid. Belastingaangiftes voor particulieren vallen voortaan standaard onder de dekking evenals het opstellen van en het...

Transparantie: CFD hekelt in open brief verzekeraarslobby

Transparantie: CFD hekelt in open brief verzekeraarslobby

"Via de lobby op alle mogelijke manieren het verdienmodel van verzekeraars proberen te verbeteren is onbehoorlijk." Aldus CFD in een open brief aan minister Hoekstra...

CFD eist goede transparantiebalans tussen de diverse spelers

CFD eist goede transparantiebalans tussen de diverse spelers

CFD vindt het onverteerbaar dat andere partijen dan financieel adviseurs mogelijk niet aan de provisietransparantie eisen hoeven voldoen. “Dat past echt niet...

Nh1816: gelijk speelveld dichterbij

Nh1816: gelijk speelveld dichterbij

"Bij voorkeur was het onderwerp niet op tafel gekomen maar de ingeslagen weg biedt een verdere uitwerking met een gelijk speelveld voor de consument als uitgangspunt....

Hoekstra consulteert markt over onder meer provisietransparantie

Hoekstra consulteert markt over onder meer provisietransparantie

Marktpartijen hebben nog tot 13 augustus de tijd om te reageren op het door minister Hoekstra ter consultatie aangeboden Wijzigingsbesluit financiële markten...