CFD: “Onafhankelijke adviseur in verkeerde hoek gezet door nu.nl”

Edwin Herdink blauwe achtergrond

“Het gaat altijd alleen maar over de provisie van de tussenpersoon en de beste prijs van de verzekering en hoe makkelijk het is om het allemaal zelf in een paar kliks te regelen. Maar dat is nu precies waar het niet om gaat.” Dat stelt CFD in een open brief in reactie op het artikel ‘Het gelddilemma: als je financieel adviseur je verzekeringen wil beheren’ op nu.nl.

CFD-voorzitter Edwin Herdink: “Concluderend zijn wij als brancheorganisatie erg teleurgesteld in dit artikel. Het raakt de kern niet, het zet onafhankelijke tussenpersonen onterecht in de verkeerde hoek, de aangehaalde sprekers en links zijn niet representatief en de traditionele prijsfocus maskeert wat de echte reden is om te kiezen voor een onafhankelijk tussenpersoon: het beschermen van en opkomen voor de rechten van hun klant en het samen met klanten steeds afwegen van risico en kosten van een verzekering. En bij een schade zorgen voor de best mogelijke verdediging tegen de centrale macht van verzekeraars, want dat blijkt helaas al jaren zeer noodzakelijk.

“De verzekeringsgeschiedenis is doordrenkt van voorbeelden waarbij consumenten honderden tot honderdduizenden euro’s aan schade mislopen omdat ze niet goed worden begeleid of simpelweg onjuist worden geïnformeerd door hun verzekeraar. En dit is nu precies waar het onderbrengen van verzekeringen bij een onafhankelijk tussenpersoon om draait. Het gaat om de beste ondersteuning als het er op aan komt. Net zo goed als je de beste arts wil hebben als je ziek wordt of een ongeluk krijgt."

Profiteur?

Herdink: “Wat zegt nu.nl nou eigenlijk tegen haar lezers? Adviseurs profiteren van u. De gemiddelde Nederlander moet een onafhankelijk tussenpersoon dus zien als profiteur?

“Dus is het advies om alles zelf te regelen. Je polisdekking, bestuderen van je polisvoorwaarden, verzekeringskennis opdoen, je materiële schade zelf regelen, je letselschade zelf regelen, je contra-expertise zelf regelen, je wijzigingen en je reguliere controle op dekking en prijs zelf regelen, je eigen risico-inventarisatie maken en onderverzekering of dubbele verzekeringen in de gaten houden. Want daardoor bespaar je zeker vijf tot tien euro per maand. En zelfs dat is niet waar, omdat je tussenpersoon namelijk ook combinatiepakketten kan maken van je verzekeringen bij verschillende verzekeraars, waardoor je juist goedkoper uit bent met een uitstekende dekking.”

“Het kennisgat tussen consument en professionele verzekeraar is gigantisch, ook voor ‘simpele verzekeringen’. Denkt u daar alstublieft nog eens aan bij een volgend artikel.”

Klik HIER voor de hele brief.

 

 

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Albert van der Poll - Van der Poll Financiële Diensten 4 februari 2021

Zo heel ingewikkeld is het toch niet: ik kost hooguit evenveel als de kapper voor een gezin in de maand, schat ik zo'n beetje. Uitgaande van gelijke premies aan die van de webwinkels, en een separaat duidelijk gecommuniceerd bedrag voor onze dienstverlening weet de klant wat hij of zij voor mij betaalt, en of dit de prijs waard is. Zo niet, dan komt er geen transactie tot stand. Daar kunnen websites en consumentenbonden dan van alles van vinden, maar interessant is dat niet. En zo werkt het bij de kapper ook: is de prijs je te hoog dan staat het je vrij om zelf de tondeuze te hand te nemen. Ik heb ooit van een wijze collega geleerd dat je moet zoeken naar klanten die voor jouw diensten WILLEN betalen, en niet bezig moet met klanten die MOETEN betalen, maar het eigenlijk altijd standaard "te duur" vinden. Dat bevalt me prima.

Meer over
Huizenkopers laten ontbindende voorwaarden steeds vaker weg in hun bod

Huizenkopers laten ontbindende voorwaarden steeds vaker weg in hun bod

Steeds meer huizenkopers, blijkt uit een artikel op nu.nl, laten de ontbindende voorwaarden weg in hun bod op een woning. Op navraag van NU.nl keek Independer naar...

CFD verhuisd naar Parc Gooimeer

CFD verhuisd naar Parc Gooimeer

Na drie jaar is CFD vertrokken uit het DFO-gebouw in Hoevelaken om een nieuwe locatie te betrekken: Parc Gooimeer, Gooimeer 1, 1411 DC Naarden. CFD-voorzitter Edwin...

CFD: "Hoogste tijd dat intermediairverzekeraars daad bij woord voegen"

CFD: "Hoogste tijd dat intermediairverzekeraars daad bij woord voegen"

CFD-voorzitter Edwin Herdink noemt het de hoogste tijd dat intermediairverzekeraars de daad bij het woord voegen. Dit in een reactie op het voornemen van minister...

CFD-BAV uitgebreid

CFD-BAV uitgebreid

De vorig jaar gelanceerde CFD-BAV is uitgebreid. Belastingaangiftes voor particulieren vallen voortaan standaard onder de dekking evenals het opstellen van en het...

FRISS lanceert campagne ‘Insurance Is a beautiful thing’

FRISS lanceert campagne ‘Insurance Is a beautiful thing’

Insurance is a beautiful thing. Aldus FRISS in de (Engelstalige) video waarmee zij “mensen weer trots wil maken op verzekeren”. Jeroen Morrenhof, CEO...

Transparantie: CFD hekelt in open brief verzekeraarslobby

Transparantie: CFD hekelt in open brief verzekeraarslobby

"Via de lobby op alle mogelijke manieren het verdienmodel van verzekeraars proberen te verbeteren is onbehoorlijk." Aldus CFD in een open brief aan minister Hoekstra...

CFD eist goede transparantiebalans tussen de diverse spelers

CFD eist goede transparantiebalans tussen de diverse spelers

CFD vindt het onverteerbaar dat andere partijen dan financieel adviseurs mogelijk niet aan de provisietransparantie eisen hoeven voldoen. “Dat past echt niet...

Adviseren is topsport: het juiste talent

Adviseren is topsport: het juiste talent

Adviseren is topsport! Vvp vraagt branchegenoten naar hun sporthelden en de parallellen tussen adviseren en topsport. Dit keer Edwin Herdink , voorzitter CFD. Wie...

Wim Koster in nieuwsbrief CFD: "Nooit incasso uit handen geven"

Wim Koster in nieuwsbrief CFD: "Nooit incasso uit handen geven"

In de nieuwe CFD-nieuwsbrief een lezenswaardig interview met de gepensioneerde maar nog steeds uitgesproken financieel adviseur Wim Koster (oprichter Koster Verzekeringen...

CFD dient Corona Crisis Code in bij Financiën

CFD dient Corona Crisis Code in bij Financiën

CFD heeft een Corona Crisis Code aangeboden aan het ministerie van Financiën. CFD: "Er is momenteel terecht volop aandacht voor het bestrijden van het Corona...