CFD wil macht AFM beperken

Edwin Herdink (medium shot 2013)

"In een nieuwe financiële wereld, die mede door toezichthouder AFM is vormgegeven, dient  ook iedere geldstroom tussen toezichthouder en de onder toezichtstaande bedrijven verbroken te worden. Zo onstaat er een zuiver toezichtmodel waarbij er geen plaats is voor belangenverstrengeling en het klantbelang echt centraal komt te staan." Dat stelt voorzitter Edwin Herdink in de nieuwsbrief van de Commissie CFD.

 

Herdink noemt het bevreemdend dat de overheid niets meer bijdraagt aan de kosten van het toezicht op de financiële markten. Die kosten moeten nu volledig door de sector worden opgehoest. Maar het is volgens Herdink helemaal niet zuiver dat de sector het toezicht bekostigt. Daar komt bij dat de AFM zich niet beperkt tot louter controleren. Herdink: "Wanneer we kijken naar het dagelijks functioneren van de AFM, dan zien we dat hier de machten lijken te zijn samengevloeid. De toezichthouder mag nadere regelgeving opstellen, overtredingen opsporen en vervolgens de strafmaat bepalen. Hiermee is de toezichthouder, naar de inzichten van CFD, verworden tot een absolute macht en komt de persoonlijke vrijheid in gevaar. Wie beschermt de ondernemer (zzp'er) tegen zijn almachtige toezichthouder?" Herdink schrijft dat de Commissie CFD er bij de politiek "op zal aandringen om de vele taken van de toezichthouder te beperken tot een primaire uitvoerende (controlerende) taak".

Reactie toevoegen

 

Reacties

Geert Sijbring - 23 januari 2014

Geweldig Edwin eindelijk komt er beweging en verzet. Misschien kan ik op 5 mei weer vieren dat we vrijheid hebben, nu herdenk ik alleen dat er geen oorlog is. Want onze vrijheid is reeds verdwenen. We mogen alles zeggen en vinden maar de overheid gaat gewoon zijn eigen gang. Met de overheid bedoel ik de beleidsbepalers niet de regering , want die veranderd wel iedere keer, maar die hebben niets in te brengen. DE BELEIDS BEPALERS BLIJVEN NAMELIJK GEWOON ZITTEN. En die bepalen samen met het kapitaal wat er moet gebeuren. Ik geeft je helemaal gelijk, wij hebben niet gevraag om de AFM. de overheid heeft dit orgaan toch bedacht. . en nu moeten wij betalen. MET ANDERE WOORDEN DE AFM IS VAN ONS AFHANKELIJK!!!!!!! Want ze werken om de verdiensten , net als wij DUS ALS WIJ ALLEMAAL STOPPEN MET BETALEN IS HET BESTAANS RECHT VAN DE AFM WEG. Dus weten wijn nu wat wij moeten doen IEDEREEN DE HOGE NOTA VAN DE AFM NIET BETALEN IN 2014

Frans Lampe - 23 januari 2014

Helemaal met Edwin eens, de AFM mag aanklager zijn, de rechter moet de strafmaat bepalen.

Meer over
AFM: verzekeraars moeten duidelijk zijn als ze dekking inperken

AFM: verzekeraars moeten duidelijk zijn als ze dekking inperken

“Het is van belang dat specifieke voorwaarden transparant en begrijpelijk zijn voor consumenten”, aldus de AFM in een notitie voor het jaarlijkse rondetafelgesprek...

Dissertatie over Denkfouten in Toezicht

Dissertatie over Denkfouten in Toezicht

Tessa Coffent (AFM) verdedigt op 12 mei om 14.15 uur haar dissertatie over Denkfouten in Toezicht.  AFM-voorzitter Laura van Geest reageert via LinkedIn. "Met...

AFM wil meer contact met pensioensector

AFM wil meer contact met pensioensector

De AFM heeft de eerste editie van het AFM Transitiebulletin pensioenen uitgebracht. Doelstelling van de toezichthouder is meer contact met de sector. Anne de Groot,...

AFM wil tipgeldregeling

AFM wil tipgeldregeling

De AFM zou graag via het toekennen van tipgeld een prikkel willen creëren voor tipgevers om misstanden, specifiek op het gebied van marktmisbruik, te melden....

Duurzaam retailbeleggen vereist het nodige huiswerk

Duurzaam retailbeleggen vereist het nodige huiswerk

Duurzaam is een meerduidig begrip en fondsaanbieders kunnen op dit moment in belangrijke mate zelf bepalen hoe zij hier invulling aan geven. De ruim tien fondsen...

AFM-boete van 2 miljoen euro voor Robeco

AFM-boete van 2 miljoen euro voor Robeco

De AFM heeft een bestuurlijke boete van 2 miljoen euro opgelegd aan Robeco Institutional Asset Management (RIAM).  Dit omdat RIAM tussen juli 2018 en april...

FSC roept hypotheekaanbieders op leennnormen zorgvuldig te hanteren

FSC roept hypotheekaanbieders op leennnormen zorgvuldig te hanteren

Het Financieel Stabiliteitscomité (FSC) pleit voor een bredere aanpak van de huizenmarkt, waarbij zowel de aanbod- als vraagkant en de samenhang tussen kopen...

AFM: veel signalen over betaalrekeningen en effectenrekeningen

AFM: veel signalen over betaalrekeningen en effectenrekeningen

Financiële ondernemingen horen hun klanten duidelijke en volledige informatie te bieden. De AFM ontvangt regelmatig vragen hierover. Ook uiten veel mensen hun...

AFM gelooft niet in checklist nazorg

AFM gelooft niet in checklist nazorg

(Uit VVP 01-2022) De AFM gaf eind vorig jaar haar interpretatie van het wft-verschil tussen informeren en adviseren. Maar opmerkelijk was vooral de nadere duiding...

Hanzo van Beusekom en Jos Heuvelman herbenoemd als AFM-bestuurder

Hanzo van Beusekom en Jos Heuvelman herbenoemd als AFM-bestuurder

Op voordracht van de raad van toezicht zijn Hanzo van Beusekom en Jos Heuvelman herbenoemd als bestuurslid van de AFM. De herbenoemingen gaan respectievelijk per...