CFD wil macht AFM beperken

Edwin Herdink (medium shot 2013)

"In een nieuwe financiële wereld, die mede door toezichthouder AFM is vormgegeven, dient  ook iedere geldstroom tussen toezichthouder en de onder toezichtstaande bedrijven verbroken te worden. Zo onstaat er een zuiver toezichtmodel waarbij er geen plaats is voor belangenverstrengeling en het klantbelang echt centraal komt te staan." Dat stelt voorzitter Edwin Herdink in de nieuwsbrief van de Commissie CFD.

 

Herdink noemt het bevreemdend dat de overheid niets meer bijdraagt aan de kosten van het toezicht op de financiële markten. Die kosten moeten nu volledig door de sector worden opgehoest. Maar het is volgens Herdink helemaal niet zuiver dat de sector het toezicht bekostigt. Daar komt bij dat de AFM zich niet beperkt tot louter controleren. Herdink: "Wanneer we kijken naar het dagelijks functioneren van de AFM, dan zien we dat hier de machten lijken te zijn samengevloeid. De toezichthouder mag nadere regelgeving opstellen, overtredingen opsporen en vervolgens de strafmaat bepalen. Hiermee is de toezichthouder, naar de inzichten van CFD, verworden tot een absolute macht en komt de persoonlijke vrijheid in gevaar. Wie beschermt de ondernemer (zzp'er) tegen zijn almachtige toezichthouder?" Herdink schrijft dat de Commissie CFD er bij de politiek "op zal aandringen om de vele taken van de toezichthouder te beperken tot een primaire uitvoerende (controlerende) taak".

Reactie toevoegen

 

Reacties

Geert Sijbring - 23 januari 2014

Geweldig Edwin eindelijk komt er beweging en verzet. Misschien kan ik op 5 mei weer vieren dat we vrijheid hebben, nu herdenk ik alleen dat er geen oorlog is. Want onze vrijheid is reeds verdwenen. We mogen alles zeggen en vinden maar de overheid gaat gewoon zijn eigen gang. Met de overheid bedoel ik de beleidsbepalers niet de regering , want die veranderd wel iedere keer, maar die hebben niets in te brengen. DE BELEIDS BEPALERS BLIJVEN NAMELIJK GEWOON ZITTEN. En die bepalen samen met het kapitaal wat er moet gebeuren. Ik geeft je helemaal gelijk, wij hebben niet gevraag om de AFM. de overheid heeft dit orgaan toch bedacht. . en nu moeten wij betalen. MET ANDERE WOORDEN DE AFM IS VAN ONS AFHANKELIJK!!!!!!! Want ze werken om de verdiensten , net als wij DUS ALS WIJ ALLEMAAL STOPPEN MET BETALEN IS HET BESTAANS RECHT VAN DE AFM WEG. Dus weten wijn nu wat wij moeten doen IEDEREEN DE HOGE NOTA VAN DE AFM NIET BETALEN IN 2014

Frans Lampe - 23 januari 2014

Helemaal met Edwin eens, de AFM mag aanklager zijn, de rechter moet de strafmaat bepalen.

Meer over
Adviseurs moeten aan de bak na incidenten met IBL-rekentool

Adviseurs moeten aan de bak na incidenten met IBL-rekentool

Na de twee incidenten met de HDN IBL-rekentool worden hypotheekadviseurs geacht opnieuw te gaan rekenen in de betreffende dossiers. Volgens HDN geldt dit alleen bij...

AFM gaat onderscheid duiden tussen informeren en adviseren in beheerfase

AFM gaat onderscheid duiden tussen informeren en adviseren in beheerfase

De AFM gaat het onderscheid tussen informeren en adviseren in de beheerfase nader duiden. Aldus de toezichthouder in een toelichting op een passage in zijn dinsdag...

Vijf van zes onderzochte GA’s leefde PARP-normen niet goed na

Vijf van zes onderzochte GA’s leefde PARP-normen niet goed na

Uit AFM-onderzoekvorig jaar bleek dat vijf van zes onderzochte gevolmachtigden de PARP-normen niet goed naleefden. Dat schrijft de toezichthouder in zijn dinsdag...

AFM: “Variabele pensioenuitkering sluit onvoldoende aan bij deelnemer”

AFM: “Variabele pensioenuitkering sluit onvoldoende aan bij deelnemer”

Volgens AFM-onderzoek houden niet alle pensioenuitvoerders bij de ontwikkeling van variabele pensioenproducten voldoende rekening met de kenmerken en behoeften van...

AFM: “Direct schoon schip maken na coronacrisis”

AFM: “Direct schoon schip maken na coronacrisis”

De AFM toonde zich dinsdag bij de presentatie van het jaarverslag 2020 optimistisch over een snelle herstart van de economie nu is begonnen met inenten tegen corona....

Kleine ondernemers beter beschermen bij financiering

Kleine ondernemers beter beschermen bij financiering

De AFM noemt het wenselijk dat beleidsmakers en de financieringssector ook kijken naar andere mogelijkheden om kleine ondernemers te beschermen, zoals de maximale...

AFM:  pensioenfondsen rapporteren niet correct over kosten

AFM: pensioenfondsen rapporteren niet correct over kosten

Meer dan de helft van de pensioenfondsen rapporteert in het jaarverslag niet op correcte wijze over de gemaakte kosten. Ook is de toelichting op de kosten erg beperkt...

AFM ontving opnieuw veel signalen over mogelijke beleggingsoplichting

AFM ontving opnieuw veel signalen over mogelijke beleggingsoplichting

Consumenten stelden de AFM het afgelopen jaar vooral veel vragen over (mogelijk dubieuze) beleggingen. “Maar we werden ook vaak gebeld over de vragen die financiële...

AFM consulteert beleidsregel voor bepalen hoogte bestuurlijke boetes

AFM consulteert beleidsregel voor bepalen hoogte bestuurlijke boetes

De AFM consulteert de concept herziening van haar boetetoemetingsbeleid. Dat is een beleidsregel op basis waarvan de AFM de hoogte van bestuurlijke boetes bepaalt....

AFM trekt vergunning in van R.S. Tewarie Financiële Diensten

AFM trekt vergunning in van R.S. Tewarie Financiële Diensten

De AFM heeft op 17 september 2020 de vergunning van R.S. Tewarie Financiële Diensten B.V. ingetrokken. De AFM heeft geoordeeld dat het bedrijf niet meer voldoet...