Commissie CFD eist politiek ingrijpen bij rabobank

De Commissie CFD heeft de politiek verzocht om in te grijpen in het "ongeoorloofd marktgedrag van Rabobank".

Voorzitter Edwin Herdink  heeft de vaste kamercommissie voor Financiën, de afzonderlijke Kamerleden voor Financiën, het Ministerie van Financiën alsmede de AFM via een brief verzocht om in te grijpen in het ongeoorloofde marktgedrag van de Rabobank waarmee zij het huidige financiële speelveld ernstig verstoord.

In deze brief schrijft Herdink: "De Commissie CFD is dé belangenbehartiger van de financiële dienstverlener iin Nederland. Met ruim 2.000 sympathisanten en donateurs is de Commissie CFD de snelst groeiende belangenbehartiger van financiële dienstverleners in Nederland. CFD bericht al sinds de introductie van de Wet Financieel Toezicht over mogelijke oneerlijke concurrentie tussen het zogenoemde onafhankelijke en afhankelijke financiële advieskanaal. CFD vraagt in dit verband uw dringende aandacht voor de wijze waarop Rabobank per 1 januari jl. op grote schaal de markt tegenwerkt door geen advieskosten in rekening te brengen wanneer er geen product wordt afgenomen. Rabobank geeft aan tot 30 juni 2013 de tijd nodig te hebben om haar systemen en processen op de nieuwe wetgeving af te stemmen. Tegelijkertijd zegt de AFM andere aanbieders en adviseurs zwaar te zullen straffen indien deze het voorbeeld van Rabobank volgen. Op deze wijze wordt de Rabobank beloond voor haar ongeoorloofde gedrag en werkt de AFM in concreto mee aan concurrentievervalsing. Indien de bedrijfsvoering van Rabobank niet aan de wettelijke norm voldoet dan dient de politiek of de AFM haar verantwoordelijkheid te nemen, in te grijpen en geen uitzonderingspositie toe te staan."

Volgens Herdink heeft het er op deze wijze alle schijn van dat de Wft voor iedereen van kracht is behalve voor grote marktpartijen als een Rabobank. "CFD stelt vast dat alle aanbieders ruimschoots in de gelegenheid zijn gesteld om hun systemen aan te passen aan de nieuwe BGFO III wetgeving per 1 januari 2013. CFD verzoekt u dan ook om in te grijpen en een einde te maken aan het ongeoorloofde gedrag van Rabobank en z.s.m. het gelijke speelveld op dit zeer belangrijke onderdeel te herstellen."

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Hein Brouwer - 22 februari 2013

Hein Brouwer/ Brouwer & van Burken Assurantien BV "De AFM Gedoogt Niet!" was in 2006 hun breed uitgedragen leus. We hebben toch niets gemist sinds die tijd?

Paul Schoo - 22 februari 2013

Vraag dan meteen of ze de verkoop van Robeco terugdraaien. De zeggingsschap over 190 miljard belegd vermogen, waarvan minstens 50 miljard uitgesteld belastinggeld is voor 2 miljard weggegeven aan Japanners. Iets waar ik al sinds 2006 voor waarschuwde gebeurt nu. Ons nationaal pensioenvermogen wordt door het buitenland afgeroomd door dit soort verkoop.

Leo Tol - 21 februari 2013

Uitstekend bezig, ook hulde voor Chris de Bruin, we zitten week 8 en Rabo zou tot en met week 26 op deze manier door mogen gaan? Even zoeken op de site van de AFM, Hé: ' De AFM bevordert eerlijke en transparante financiële markten, ..., op deze manier draagt de AFM bij aan de welvaart en de economische reputatie van Nederland.' Woorden en daden ...

RaboResearch: prijsstijging huizen vlakt in 2023 af

RaboResearch: prijsstijging huizen vlakt in 2023 af

Dit jaar worden huizen nog duurder, volgend jaar vlakken de prijzen af, aldus economen van RaboResearch in het Kwartaalbericht Woningmarkt. Ze zeggen er wel bij...

Adviseur rekende ten onrechte advieskosten voor tweede hypotheekaanvraag

Adviseur rekende ten onrechte advieskosten voor tweede hypotheekaanvraag

(Kifid-uitspraak GC 2022-0370) De consumenten stellen zich op het standpunt dat de adviseur is tekortgeschoten in de nakoming van de overeenkomst, doordat de trajecten...

Aegon moet helft advieskosten vergoeden

Aegon moet helft advieskosten vergoeden

(Kifid-uitspraak GC 2022-0360) Om tot een juiste berekening van het te verevenen kapitaal te komen, was de consument naar het oordeel van de Geschillencommissie...

Bank rekende ten onrechte kosten voor inkomenstoets bij extra aflossing

Bank rekende ten onrechte kosten voor inkomenstoets bij extra aflossing

(Kifid-uitspraak GC 2022-0146) De consument heeft een spaarhypotheek bij ABN Amro met daaraan gekoppeld een levensverzekering. De consument wenst een extra aflossing...

Rabobank: economische rugwind biedt geen garantie voor 2022

Rabobank: economische rugwind biedt geen garantie voor 2022

“De verbetering van de economie in 2021 biedt geen garantie voor dit jaar", zegt Wiebe Draijer, voorzitter van de groepsdirectie van de Rabobank bij de presentatie...

Rabobank omarmt Personal Finance Platform van Omniplan

Rabobank omarmt Personal Finance Platform van Omniplan

Rabobank heeft het bestaande adviesplatform vervangen door het Personal Finance Platform van Omniplan. Met dit nieuwe platform kunnen klanten een keuze maken om...

Het vuur van... Rita de Graauw

Het vuur van... Rita de Graauw

(Uit VVP 6-2021) Er zijn veel prachtige mensen in onze sector die elke dag het beste geven wat in hen zit. In ‘Het vuur van...’ zet VVP deze mensen...

Ook Volksbank gaat te veel betaalde rente compenseren

Ook Volksbank gaat te veel betaalde rente compenseren

De Volksbank gaat particuliere klanten van SNS en RegioBank compenseren die gedurende de looptijd te veel rente hebben betaald op hun doorlopend consumptief krediet. Het...

Kifid: klager geen consument, klacht niet behandelbaar

Kifid: klager geen consument, klacht niet behandelbaar

(Kifid-uitspraak GC 2021-0877) Klager vordert een bedrag van 450.00 euro van de Rabobank. De bank had een hypothecaire lening verstrekt bedoeld om de aankoop van...

Wiebe Draijer stopt als ceo van Rabobank

Wiebe Draijer stopt als ceo van Rabobank

Wiebe Draijer, voorzitter van de groepsdirectie van Rabobank, stelt zich niet beschikbaar voor een derde termijn als voorzitter van de groepsdirectie van Rabobank....