Commissie CFD eist politiek ingrijpen bij rabobank

De Commissie CFD heeft de politiek verzocht om in te grijpen in het "ongeoorloofd marktgedrag van Rabobank".

Voorzitter Edwin Herdink  heeft de vaste kamercommissie voor Financiën, de afzonderlijke Kamerleden voor Financiën, het Ministerie van Financiën alsmede de AFM via een brief verzocht om in te grijpen in het ongeoorloofde marktgedrag van de Rabobank waarmee zij het huidige financiële speelveld ernstig verstoord.

In deze brief schrijft Herdink: "De Commissie CFD is dé belangenbehartiger van de financiële dienstverlener iin Nederland. Met ruim 2.000 sympathisanten en donateurs is de Commissie CFD de snelst groeiende belangenbehartiger van financiële dienstverleners in Nederland. CFD bericht al sinds de introductie van de Wet Financieel Toezicht over mogelijke oneerlijke concurrentie tussen het zogenoemde onafhankelijke en afhankelijke financiële advieskanaal. CFD vraagt in dit verband uw dringende aandacht voor de wijze waarop Rabobank per 1 januari jl. op grote schaal de markt tegenwerkt door geen advieskosten in rekening te brengen wanneer er geen product wordt afgenomen. Rabobank geeft aan tot 30 juni 2013 de tijd nodig te hebben om haar systemen en processen op de nieuwe wetgeving af te stemmen. Tegelijkertijd zegt de AFM andere aanbieders en adviseurs zwaar te zullen straffen indien deze het voorbeeld van Rabobank volgen. Op deze wijze wordt de Rabobank beloond voor haar ongeoorloofde gedrag en werkt de AFM in concreto mee aan concurrentievervalsing. Indien de bedrijfsvoering van Rabobank niet aan de wettelijke norm voldoet dan dient de politiek of de AFM haar verantwoordelijkheid te nemen, in te grijpen en geen uitzonderingspositie toe te staan."

Volgens Herdink heeft het er op deze wijze alle schijn van dat de Wft voor iedereen van kracht is behalve voor grote marktpartijen als een Rabobank. "CFD stelt vast dat alle aanbieders ruimschoots in de gelegenheid zijn gesteld om hun systemen aan te passen aan de nieuwe BGFO III wetgeving per 1 januari 2013. CFD verzoekt u dan ook om in te grijpen en een einde te maken aan het ongeoorloofde gedrag van Rabobank en z.s.m. het gelijke speelveld op dit zeer belangrijke onderdeel te herstellen."

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Hein Brouwer - 22 februari 2013

Hein Brouwer/ Brouwer & van Burken Assurantien BV "De AFM Gedoogt Niet!" was in 2006 hun breed uitgedragen leus. We hebben toch niets gemist sinds die tijd?

Paul Schoo - 22 februari 2013

Vraag dan meteen of ze de verkoop van Robeco terugdraaien. De zeggingsschap over 190 miljard belegd vermogen, waarvan minstens 50 miljard uitgesteld belastinggeld is voor 2 miljard weggegeven aan Japanners. Iets waar ik al sinds 2006 voor waarschuwde gebeurt nu. Ons nationaal pensioenvermogen wordt door het buitenland afgeroomd door dit soort verkoop.

Leo Tol - 21 februari 2013

Uitstekend bezig, ook hulde voor Chris de Bruin, we zitten week 8 en Rabo zou tot en met week 26 op deze manier door mogen gaan? Even zoeken op de site van de AFM, Hé: ' De AFM bevordert eerlijke en transparante financiële markten, ..., op deze manier draagt de AFM bij aan de welvaart en de economische reputatie van Nederland.' Woorden en daden ...

Rabobank: huizenprijzen stijgen dit jaar fors meer dan eerder voorspeld

Rabobank: huizenprijzen stijgen dit jaar fors meer dan eerder voorspeld

Rabobank verwacht dat de huizenprijzen in 2021 blijven stijgen, met acht procent. Het aantal verkochte huizen zakt naar verwachting wel wat in. Woningmarkteconoom...

Baarsma benoemd tot CEO Rabo Carbon Bank

Baarsma benoemd tot CEO Rabo Carbon Bank

Barbara Baarsma, directievoorzitter van Rabobank Amsterdam, wordt per 1 maart benoemd tot CEO van Rabo Carbon Bank, een nieuw onderdeel waar klanten op termijn...

Allianz neemt Rabo PGGM PPI over

Allianz neemt Rabo PGGM PPI over

Allianz heeft overeenstemming bereikt om Rabo PGGM PPI over te nemen. De overname moet nog worden goedgekeurd door de toezichthouders. Allianz en Rabo PGGM PPI...

Rabobank en Omniplan vernieuwen samenwerking

Rabobank en Omniplan vernieuwen samenwerking

Rabobank en Omniplan vernieuwen de samenwerking op het gebied van hybride hypotheekadvies. Omniplan levert haar oplossing ‘Personal Finance Platform’...

Consument claimt ten onrechte lagere advieskosten

Consument claimt ten onrechte lagere advieskosten

(Kifid-uitspraak GC 2020-1061) Consument heeft een klacht ingediend, omdat de factuur voor de advieskosten van de adviseur (4.985 euro) afwijkt van hetgeen volgens...

Rabobank: Nederlandse economie doet het relatief goed

Rabobank: Nederlandse economie doet het relatief goed

"De tweede coronagolf zorgt weliswaar voor een nieuwe dip, maar deze is beduidend minder diep dan tijdens de eerste golf. Ook in vergelijking met de rest van de...

Twaalf geldverstrekkers verankeren verduurzaming binnen hypotheekadvies

Twaalf geldverstrekkers verankeren verduurzaming binnen hypotheekadvies

Twaalf geldverstrekkers hebben informatievelden bij een hypotheekaanvraag toegevoegd waarin adviseurs aangeven of in het adviesgesprek verduurzaming aan de orde...

Consument tijdig geïnformeerd over advieskosten

Consument tijdig geïnformeerd over advieskosten

(Kifid-uitspraak GC 2020-835) Consument heeft zich beklaagd over de advieskosten die hij heeft moeten betalen aan de Rabobank bij het aangaan van een nieuwe hypothecaire...

Rabobank HuisScan wil energietransitie aanjagen

Rabobank HuisScan wil energietransitie aanjagen

Rabobank heeft de HuisScan gelanceerd. De scan biedt een online duurzaamheidsadvies en passende offertes voor aanpassingen aan de woning. “Gebruikers van...

Rabobank: "Huizenprijzen volgend jaar onder druk"

Rabobank: "Huizenprijzen volgend jaar onder druk"

Rabobank denkt dat er in 2021 minder woningen verkocht gaan worden en dat de huizenprijzen onder druk komen te staan. Woningmarkteconoom Lisanne Spiegelaar: “Huizen...