Cyberaanval kost onderneming gemiddeld 300.000 euro

Hiscox 2019 cyberrisk

Ruim tweederde van de private en publieke instellingen (68%) heeft afgelopen jaar te maken gehad met een cyberaanval (2018: 50%). De gemiddelde schade steeg van 184.000 naar 300.000 euro, zo blijkt uit onderzoek van Forrester Consulting in opdracht van Hiscox.

Het onderzoek vond plaats onder 5.400 bedrijven en instellingen in de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Spanje, Duitsland, Frankrijk, België en Nederland. Het merendeel van de ondervraagde ondernemingen neemt nog te weinig voorzorgsmaatregelen. “Ondanks de strengere regelgeving scoort slechts 10% een ruime voldoende en zit 16% qua preventie in de middenmoot”, zegt Yasin Chalabi, manager Cyber & Data Risks van Hiscox Nederland. “Maar liefst 74% is nog altijd onvoldoende voorbereid op cyberincidenten.”

Uitval van de cloud veroorzaakt in Nederland de meeste schade. “Van de ondervraagde bedrijven is 27% getroffen door aanvallen op de servers van hun clouddiensten. Dat is aanzienlijk meer dan het internationale gemiddelde, dat op 22% ligt. Het valt op dat grote bedrijven vaker worden getroffen door uitval van de cloud dan kleinere, waarschijnlijk omdat zij er intensiever gebruik van maken.”
Daarnaast ervaart 70% van de Nederlandse ondernemingen schade als gevolg van cyberaanvallen bij bedrijven in de supply chain. Chalabi: “Ook dat is hoger dan het gemiddelde, dat op 65% ligt.” Nog eens 19% van de Nederlandse instellingen werd geconfronteerd met een DDoS-aanval (distributed-denial-of-service), tegen 15% internationaal.

De gemiddelde kosten per incident zijn in Nederland gestegen naar maar liefst € 300.000. Voor sommige organisaties liep een cyberaanval in de miljoenen. Bovenop de directe financiële schade komt nog schade aan reputatie en merk. “Maar bij bedrijven die een voldoende scoren in het onderzoek is de schadelast gemiddeld € 100.000 lager dan bij bedrijven die niet ‘cyber ready zijn”, weet Chalabi. “Zulke cijfers bewijzen dat investeren in cybersecurity loont.”

Hiscox lanceerde in 2018 de CyberClear Academy. Dit online platform helpt verzekerden om hun cyberrisico’s te beperken en te beheersen.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Johan Weijer van Hiscox naar DUPI

Johan Weijer van Hiscox naar DUPI

Johan Weijer gaat op 1 november aan de slag als Lead Underwriter Property bij DUPI Underwriting Agencies. Weijer versterkt het Property Team, bestaande uit Richard...

PPP Fine Art Hiscox nu ook geheel online af te sluiten

PPP Fine Art Hiscox nu ook geheel online af te sluiten

De laagdrempelige kunstverzekering die Hiscox twee jaar geleden introduceerde, Pre Priced Proposal (PPP) Fine Art by Hiscox, is nu ook geheel online af te sluiten. Jeroen...

Hiscox lanceert Security Incident Response

Hiscox lanceert Security Incident Response

Hiscox biedt bedrijven in de Benelux Security Incident Response (SIR). Dit concept helpt ondernemingen in de bescherming van hun medewerkers, activiteiten, merk...

Hiscox biedt gratis cyber securityscan

Hiscox biedt gratis cyber securityscan

Hiscox werkt samen met SecureMe2 om mkb-bedrijven met een Hiscox Cyber Verzekering een 'gratis' cyber securityscan aan te kunnen bieden. Yasin Chalabi, Manager...

Hiscox lanceert online platform CyberClear Academy

Hiscox lanceert online platform CyberClear Academy

Spuitende vuurwerkfonteinen vormden de omlijsting van de presentatie van de vernieuwde cyberverzekering CyberClear by Hiscox, Tevens heeft de verzekeraar het concept...

Cyberaanval op bijna helft Nederlandse bedrijven

Cyberaanval op bijna helft Nederlandse bedrijven

Bijna de helft van alle bedrijven en overheidsinstellingen is vorig jaar getroffen door een cyberaanval. Gemiddelde schade bedraagt 184.000 euro, aldus internationaal...

Hiscox en KPN samen tegen cybercrime

Hiscox en KPN samen tegen cybercrime

Hiscox en KPN Security Services zijn een samenwerking aangegaan met als doel voor klanten de vervolgschade van cybercrime tot een minimum te beperken. Bedrijven...

Turien verruimt aanbod cyberverzekeringen

Turien verruimt aanbod cyberverzekeringen

De toenemende belangstelling voor cyberverzekeringen bij financieel advieskantoren is voor Turien & Co. reden om naast de verzekeringen van Hiscox en Zurich...

Hiscox verleent Hienfeld volmacht voor Cyber Risks

Hiscox verleent Hienfeld volmacht voor Cyber Risks

Hiscox heeft een volmacht voor Cyber en Data Risks verleend aan Hienfeld Assuradeuren. Het is de eerste volmacht die Hiscox voor de cyberverzekering afgeeft. Peggy...

Hiscox verbetert cyberverzekering

Hiscox verbetert cyberverzekering

De polisvoorwaarden van Cyber en Data Risks by Hiscox zijn verder verbeterd. Voortaan is zowel online als offline bedrijfsschade opgenomen in de voorwaarden en standaard...