De Hypotheekshop: dalende trend rente lijkt doorbroken

Huis te koop nieuw TB

De dalende trend van de rente lijkt doorbroken, meent De Hypotheekshop.

De adviesketen: "De economie in grote delen van de wereld draait goed. Dat kwam afgelopen week tot uiting in een stijging van de aandelenbeurzen. Zelfs een nieuwe rakettest door Noord-Korea had, net als die van twee weken terug, nauwelijks invloed op het positieve sentiment onder beleggers. De groei van de verschillende aandelenindices, zoals de AEX, zorgde voor een hogere rente op de kapitaalmarkt. Hiermee lijkt de dalende trend, die begin juli werd ingezet, doorbroken. De vraag voor de komende tijd is of deze stijging verder zal aanhouden."

Voor de zesde week op rij verlaagden diverse geldverstrekkers vorige week hun rentetarieven, de langste reeks van dit kalenderjaar. Het ging over het algemeen om kleine aanpassingen. Daarnaast waren er de afgelopen twee weken ook geldverstrekkers die bepaalde rentecategorieën verhoogden, zoals Florius. "Wellicht tekenen dat de daling van de hypotheekrente afzwakt. Daarmee zou de tweede helft van 2017 wel eens een kopie kunnen worden van die van vorig jaar: renteverlagingen in augustus en september en een stijging van de rente in de laatste maanden, mocht de ECB in oktober besluiten tot afbouw van het opkoopprogramma."

Reactie toevoegen

 
Meer over
Waarom spaarrente maar niet stijgt

Waarom spaarrente maar niet stijgt

Het rentepercentage dat momenteel over spaarrekeningen wordt vergoed, kruipt steeds dichter naar nul procent. Per half september bedraagt het gemiddelde nog maar...

Vooral bedrijven kwetsbaar bij stijgende rente

Vooral bedrijven kwetsbaar bij stijgende rente

Vooral voor niet-financiële bedrijven komt de schuldhoudbaarheid in gevaar bij stijgende rentes, aldus DNB. Huishoudens zijn beter bestand tegen een rentetoename,...

AFM: "We gaan binnenkort naar een hogere rente"

AFM: "We gaan binnenkort naar een hogere rente"

Be prepared, we gaan van een lagere naar een hogere rente. Aldus AFM-bestuurder Gerben Everts in zijn speech voor het Dufas Investment Management Forum. Everts:...

De Hypotheekshop noteert stijging rente

De Hypotheekshop noteert stijging rente

De Hypotheekshop verwacht dat na Rabobank en Munt meer geldverstrekkers de rente verhogen. De Hypotheekshop: "Veel beleggers verwachten dat de Europese Centrale...

Aanhoudend lage rente risico voor sector

Aanhoudend lage rente risico voor sector

Een aanhoudend lage rente vormt één van de belangrijkste risico’s voor de Nederlandse financiële sector. Dit blijkt uit het Overzicht Financiële...

Triodos verlaagt rente bij internetsparen naar nul

Triodos verlaagt rente bij internetsparen naar nul

Triodos Bank verlaagt de rente bij internetsparen op 3 april naar nul procent.   Nu was die rente al niet hoog meer (0,10 procent) en in bepaalde gevallen...