De toekomst van duurzaam investeren n.c. (na corona)

Eenzame boom, Eline Hesse

"Tijdens een vertoning van mijn documentaire Petrol Dollars for a Different Engine (een film over mijn eigen duurzame herinvesteringstraject), stelde een jongeman mij de vraag: "Wat zou een redelijk rendement zijn als je een stuk land zou bezitten en dat iemand anders zou laten gebruiken?” Ik was geïntrigeerd. Bedoelde hij een financieel rendement, een sociale verbetering of een investering in een beter milieu? Ging deze vraag over solidariteit tussen investeerder en geldverstrekker? Ging het over eerlijkheid? Ik probeerde een antwoord te formuleren, maar realiseerde me dat een simpel antwoord niet mogelijk was. Daarom besloot ik dit essay te schrijven", aldus investeerder en financieel activist Eline Hesse in de wintereditie van het New Financial Magazine, een uitgave van de stichting New Financial Forum.

Eline Hesse is parttime werkzaam bij Circular IQ en lid van de Sustainable Advisory Board van ABN Amro MeesPierson. Aan haar film ‘Petrol dollars for a different engine’, haar zoektocht naar een duurzame beleggingsportefeuille, die in 2019 verscheen, is drie jaar gewerkt. In het essay in de wintereditie zegt ze onder meer: "Ik roep investeerders op om bij elke beslissing af te vragen welke keuze een boom zou maken. Ben ik echt betrokken en verbonden met waar ik in investeer? Is de netto-impact van mijn investering werkelijk positief? Heeft de lokale omgeving baat bij mijn investering? Heb ik mijn huiswerk gedaan? Begrijp ik de risico's?"

Dit en veel meer in haar gloedvolle betoog.

De wintereditie van het New Financial Forum is een lichtpunt in deze tijden. Het biedt volop positieve vooruitzichten en inzichten. Lees bijvoorbeeld het essay van investeerder en financieel activist Eline Hesse (over duurzaam investeren na corona), het krachtige betoog van Kaj Morel over betekenisvol ondernemen, het interview met welzijnseconoom Katherine Trebeck over de Nederlandse financiële sector als mogelijke aanjager van de welzijnseconomie, het virtuele rondetafelinterview met directie en Young Professionals van Allianz en Nationale-Nederlanden over de lessen van corona en de visie van Diana Zandbergen op de waarden binnen de financiële sector. 

Dit en nog veel meer inspiratie en best practices in de wintereditie van het New Financial Magazine.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Verduurzaming ook trend bij pensioen

Verduurzaming ook trend bij pensioen

Duurzaam beleggen wordt – terecht – steeds meer de norm. Op het VVP Event Pensioen & Vermogen neemt Hubrien Meijaard adviseurs mee in de nieuwe wereld...

Advieskansen volop bij duurzaam beleggen

Advieskansen volop bij duurzaam beleggen

De duurzaamheid van beleggingsproducten is voor ongeveer de helft van de particuliere beleggers nog niet iets waarmee zij rekening houden bij hun beleggingsbeslissingen....

Robert van den Broek: "Kiezen voor brede welvaart"

Robert van den Broek: "Kiezen voor brede welvaart"

"In geouwehoer kun je niet wonen. Deze quote is van PvdA wethouder Jan Schaeffer ten tijde van de woningnood eind jaren zeventig van de vorige eeuw. De tijd lijkt...

Diep kijkje in de keuken van Extincion Rebellion

Diep kijkje in de keuken van Extincion Rebellion

De herfsteditie van het New Financial Magazine, een van de uitingen van de stichting New Financial Forum, geeft een heel bijzonder inkijkje in de keuken van Extincton...

Re-Generatie thema herfsteditie New Financial Magazine

Re-Generatie thema herfsteditie New Financial Magazine

Re-Generatie. Dat is het thema van de herfsteditie van het New Financial Magazine, een van de uitingen van de stichting New Financial Forum.  Een themanummer...

De revolutie mag beginnen

De revolutie mag beginnen

(Uit Katern Vermogensbeheer in VVP 5-2022) “Er zijn in de financiële sector zoveel mogelijkheden om diensten inclusiever en beter te maken. Drie simpele...

AFM: “Eenvoudige toegang en bedieningsgemak komen met een prijs”

AFM: “Eenvoudige toegang en bedieningsgemak komen met een prijs”

Execution only mag niet te makkelijk zijn, want dan kan het zeker kwetsbare groepen verleiden tot onverstandige financiële beslissingen. Aldus de AFM in haar...

Financieel adviseur als veilige basis en inspirator

Financieel adviseur als veilige basis en inspirator

"Wie is bij uitstek de persoon om in deze hectische tijd de mens echt bij te staan? De financieel adviseur! Sta op, neem initiatief en maak het verschil. Wees de...

Van greenwashing naar grey bashing…

Van greenwashing naar grey bashing…

(Hubrien Meijaard, Stan&Wende, in VVP 4-2022) Dit artikel is bestemd voor adviseurs die klanten willen blijven helpen met beleggen, wel of niet duurzaam. Zo,...

Carla Muters (NHG): een warme kerst?

Carla Muters (NHG): een warme kerst?

"Vanuit Nationale Hypotheek Garantie nodig ik iedereen uit om met ons in gesprek te gaan over hoe we woningen betaalbaar kunnen houden", aldus Carla Muters, voorzitter...