De Vereende gaat provisiebeleid heroverwegen

Bert Sonneveld 2017!!!!

Omdat eerdere premieverhogingen niet toereikend blijken te zijn, verhoogt de Vereende opnieuw de premies. Dit betekent een verhoging van 25 procent voor motorrijtuigen en bijbehorende dekkingen, 10 procent voor taxi's en 10 procent voor brand, aansprakelijkheid en rechtsbijstand. Tevens gaat de Vereende het provisiebeleid heroverwegen.

De Vereende heeft dit via een brief bekend gemaakt aan de samenwerkende adviseurs. Bert Sonneveld, manager Marketing & Acceptatie legt uit: "Al geruime tijd hebben verzekeraars in Nederland te maken met een forse toename in het aantal schades en met een stijging van de schadebedragen. Helaas geldt deze stijgende schadelast ook voor de Vereende. Daarom hebben wij onze premies verhoogd. Na een verdere analyse bleek deze verhoging onvoldoende om de toenemende schadelast te kunnen dekken."

In een toelichting zegt Sonneveld: "Bij de publicatie van ons jaarverslag, begin mei, zullen wij nadrukkelijk stil staan bij onze financiële resultaten. Maar ik kan nu al aangeven dat deze premieronde het gevolg is van slechte schaderesultaten en als gevolg daarvan een verlies van rond de 4 miljoen over het boekjaar 2017. Deze premieaanpassing is één van de te nemen maatregelen om 2018 zonder verlies af te sluiten."

De nieuwe premies gelden vanaf de hoofdpremievervaldatum of bij eerdere mutatie. De voorwaarden veranderen niet. Samen met de premiestijging van 1 januari 2018 betekent dit een verhoging van minimaal 10 procent bij brandverzekeringen tot maximaal 42 procent bij motorrijtuigenverzekeringen."

De Vereende wijst er in de brief aan het intermediair op dat met de premieverhoging ook het provisiebedrag zal stijgen. "Mocht u de premieverhoging voor uw klanten enigszins willen verlichten, dan kunt u dat doen door het provisiepercentage te verlagen. De komende periode willen wij ons provisiebeleid, als onderd3eel van ons totale distributiebeleid, heroverwegen."

Omdat de Vereende eind 2018 overstapt naar een nieuw administratiesysteem zal onder meer de waarborgsom worden aangepast. Nu varieert deze nog tussen 175 en 500 euro. Per 1 mei 2018 wordt de hoogte van de waarborgsom voor alle motorrijtuigenproducten gelijk gesteld op 268 euro.

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Actieve provisietransparantie: overgangstermijn flink korter

Actieve provisietransparantie: overgangstermijn flink korter

In BGfo-artikel 86d, eerste lid, onderdeel b, wordt, zoals eind vorige week bekend werd, voor de dienstverlening aan consumenten de tot nog toe geldende passieve...

Mobiliteit en schadepreventie horen één te zijn

Mobiliteit en schadepreventie horen één te zijn

Stimuleer bedrijven dat ze hun medewerkers laten zien dat schadepreventie belangrijk is, dat ze de cultuur van veiligheid uitstralen. Dat was een van de tips voor...

Kifid: fraude bewezen, toch verkorting opname persoonsgegevens in EVR

Kifid: fraude bewezen, toch verkorting opname persoonsgegevens in EVR

(Kifid-uitspraak GC 2024-0007, bindend) Consumenten claimen in 2022 stormschade aan boeidelen aan de gevel van hun woning bij Nh1816. De verzekeraar heeft op basis...

Carola Wijkamp-Hermsen nieuwe directievoorzitter de Vereende

Carola Wijkamp-Hermsen nieuwe directievoorzitter de Vereende

Carola Wijkamp-Hermsen wordt per 1 november 2023 de opvolger van Ingrid Visscher als directievoorzitter van de Vereende. Ze vormt dan samen met CFRO Harmen Ettema...

Aantal schademeldingen Waarborgfonds neemt weer toe

Aantal schademeldingen Waarborgfonds neemt weer toe

Na een aantal ‘coronajaren’ waarin het aantal schademeldingen lager was, is het aantal schademeldingen weer toegenomen, zo blijkt uit het jaarverslag...

Premie-inkomen de Vereende met acht procent gegroeid

Premie-inkomen de Vereende met acht procent gegroeid

De Vereende zag het premie-inkomen vorig jaar met acht procent toenemen van 55,9 miljoen euro naar 60,4 miljoen. Mede door de snelle premiegroei van de afgelopen...

VVP-poll: 'Financiële sector dient duidelijker te maken dat advies en execution only totaal onvergelijkbaar zijn'

VVP-poll: 'Financiële sector dient duidelijker te maken dat advies en execution only totaal onvergelijkbaar zijn'

Het grote nieuws afgelopen week was ongetwijfeld dat de Afdeling advies van de Raad van State het kabinet haar huiswerk laat overdoen inzake actieve provisietransparantie....

De Vereende biedt nu ook duurzaam schadeherstel

De Vereende biedt nu ook duurzaam schadeherstel

Klanten met een inboedel-/opstalverzekering van de Vereende kunnen voortaan ook kiezen voor duurzaam schadeherstel. De Vereende is in dit verband een samenwerking...

VVP-poll: provisie blijft zolang de trots op het adviesvak ontbreekt

VVP-poll: provisie blijft zolang de trots op het adviesvak ontbreekt

Afgelopen week waren er veel reacties op het bericht 'Provisie blijft zolang de trots op het adviesvak ontbreekt'.  Het bericht sloeg op een artikel van Bert...

De Vereende, RDW en adviseurs maken verzekeren motorvoertuigen eenvoudiger

De Vereende, RDW en adviseurs maken verzekeren motorvoertuigen eenvoudiger

De Vereende, RDW en assurantieadviseurs slaan de handen ineen tegen onverzekerbaarheid.  Dit door onnodige stappen over te slaan zodat het verzekeren van motorvoertuigen...