De Vereende, RDW en adviseurs maken verzekeren motorvoertuigen eenvoudiger

Bert Sonneveld: ‘Helpen voorkomen van onverzekerbaarheid.’

De Vereende, RDW en assurantieadviseurs slaan de handen ineen tegen onverzekerbaarheid.  Dit door onnodige stappen over te slaan zodat het verzekeren van motorvoertuigen makkelijker wordt gemaakt.

De RDW zegt regelmatig te worden gebeld door particulieren en zzp-ers die hun motorvoertuig niet hebben verzekerd en moeite hebben om een verzekering af te sluiten. In een pilot met vijf assurantieadviseurs is een werkwijze uitgewerkt om deze mensen rechtstreeks vanuit de RDW met een adviseur in contact te brengen. De adviseur kijkt daarbij of er een reguliere verzekering mogelijk is en als dit niet lukt wordt door de adviseur bij de Vereende naar een oplossing gezocht. De Vereende speelt hierin geen actieve rol. Er is bewust voor gekozen om de pilot te draaien met adviseurs die de Vereende goed kennen, omdat de verwachting was dat in een flink aantal gevallen de adviseur niet bij de reguliere verzekeraars terecht kon.

De pilot is een succes. Meer dan 60 procent van de bezitters van een onverzekerd voertuig die zij doorverbonden naar de adviseurs, reed drie maanden later verzekerd rond. Dat wil overigens niet zeggen dat de overige bellers onverzekerd rondrijden. Het kan bijvoorbeeld zijn dat zij hun auto verkocht hebben en daarom geen verzekering meer nodig hebben. Welk deel bij de Vereende is ondergebracht is niet bekend, omdat er geen gegevensuitwisseling tussen de RDW en de Vereende plaatsvindt.

Vanaf 1 maart 2023 wordt de pilot omgezet naar een standaard werkproces. De RDW zet dan particulieren, die aangeven hun motorvoertuig niet verzekerd te krijgen, direct door naar de adviseurs die op de website van de Vereende in ‘zoek uw adviseur’ gevonden kunnen worden. De RDW zal op basis van de postcode van de consument doorverbinden naar het eerst getoonde resultaat. Belangrijk aldus de Vereende: de adviseur gaat op zoek naar de best mogelijke oplossing en niet naar een Vereende-oplossing.

Bet Sonneveld, Manager Marketing & Acceptatie bij de Vereende: "Met dit initiatief voorkomen we dat ze van het kastje naar de muur worden gestuurd. Aan de betrokken adviseurs vragen wij nadrukkelijk de particulier of zzp-er hierin zo goed mogelijk te helpen. Met elkaar zijn we dan hopelijk is staat zoveel mogelijk klanten alsnog te helpen en het aantal onverzekerd-rijdende voertuigen in Nederland verder terug te dringen.”

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Carola Wijkamp-Hermsen nieuwe directievoorzitter de Vereende

Carola Wijkamp-Hermsen nieuwe directievoorzitter de Vereende

Carola Wijkamp-Hermsen wordt per 1 november 2023 de opvolger van Ingrid Visscher als directievoorzitter van de Vereende. Ze vormt dan samen met CFRO Harmen Ettema...

Aantal schademeldingen Waarborgfonds neemt weer toe

Aantal schademeldingen Waarborgfonds neemt weer toe

Na een aantal ‘coronajaren’ waarin het aantal schademeldingen lager was, is het aantal schademeldingen weer toegenomen, zo blijkt uit het jaarverslag...

Premie-inkomen de Vereende met acht procent gegroeid

Premie-inkomen de Vereende met acht procent gegroeid

De Vereende zag het premie-inkomen vorig jaar met acht procent toenemen van 55,9 miljoen euro naar 60,4 miljoen. Mede door de snelle premiegroei van de afgelopen...

De Vereende biedt nu ook duurzaam schadeherstel

De Vereende biedt nu ook duurzaam schadeherstel

Klanten met een inboedel-/opstalverzekering van de Vereende kunnen voortaan ook kiezen voor duurzaam schadeherstel. De Vereende is in dit verband een samenwerking...

De Vereende verhuist naar gebouw Verbond

De Vereende verhuist naar gebouw Verbond

De Vereende verhuist volgend jaar september naar het pand van het Verbond van Verzekeraars in Den Haag. De verzekeraar van bijzondere risico’s betrekt de vierde,...

Taxichauffeurs krijgen bij Vereende premiekorting via RijBeterBox

Taxichauffeurs krijgen bij Vereende premiekorting via RijBeterBox

Taxichauffeurs die gebruikmaken van de RijBeterBox kunnen bij een goede score een premiekorting 'verdienen' bij de Vereende. De RijBeterBox werd begin dit jaar gelanceerd....

Premievolume de Vereende in coronajaar toegenomen

Premievolume de Vereende in coronajaar toegenomen

De Vereende zag in coronajaar 2021 het premievolume toenemen met 5 procent tot 55,6 miljoen euro. Het netto resultaat kwam uit op 2,8 miljoen euro. Volgens de Vereende...

Nieuw risico pas onverzekerbaar als wij nee zeggen

Nieuw risico pas onverzekerbaar als wij nee zeggen

(Partner in kennis de Vereende in katern Nieuwe Risico's in VVP 02-2022) Nieuwe risico’s: als er één verzekeraar is die weet hoe je daarmee...

DAP doneert resterende 60.000 dollar aan WWF

DAP doneert resterende 60.000 dollar aan WWF

De Dutch Aviation Pool (DAP) is na bijna 80 jaar opgeheven. De pool voor luchtvaartverzekeringen heeft de afgelopen jaren de laatste schades afgewikkeld en het resterende...

Vereende reikt eerste RijBeterBox uit

Vereende reikt eerste RijBeterBox uit

De Vereende heeft de eerste RijBeterBox uitgereikt aan taxichauffeur Roy Raghoenath. Met een RijBeterBox krijgt de chauffeur zijn rijgedrag inzichtelijk. Doel van...