Dieven houden van Kerstmis

Dief (2017)

De kerstdagen blijven voor inbrekers onverminderd populair. Verzekeraars ontvangen dan gemiddeld twee keer zoveel claims als op een normale dag. Dit blijkt uit de nieuwste Risicomonitor Woninginbraken van het Verbond van Verzekeraars. Ook blijkt dat verzekeraars de meeste claims ontvangen naar aanleiding van inbraken op vrij- en zaterdagen. Het aantal inbraakclaims is dan gemiddeld vijftien procent hoger dan op andere dagen. 

Het Centrum voor Verzekeringsstatistiek (CVS) van het Verbond van Verzekeraars noteerde 60.700 schadeclaims in 2017 op de inboedel- en opstalverzekering naar aanleiding van een inbraak of inbraakpoging. Dat is vijf procent lager dan in 2016. Verzekeraars zien al jaren het aantal inbraakclaims dalen, maar noteerden in 2016 een kleine stijging. Het aantal inbraakclaims zit in 2017 weer op hetzelfde niveau als in 2015. “De dalende trend zet zich dus gelukkig voort”, vertelt Richard Weurding, algemeen directeur van het Verbond van Verzekeraars. “Maar omgerekend ontvangen verzekeraars per uur nog steeds gemiddeld zeven inbraakclaims. Dat zijn zeven slachtoffers met een traumatische ervaring per uur.”

De meeste inbraakclaims werden in 2017 genoteerd in Limburg en Flevoland met respectievelijk 109 en 101 inbraakclaims per 10.000 huishoudens. Hoewel in alle provincies het aantal inbraakclaims daalde, werd eveneens in Flevoland de laagste daling genoteerd (7,6 procent). De grootste daling vond plaats in provincie Groningen. Daar daalde het aantal inbraakclaims met 35 procent. Verzekeraars kregen vorig jaar de minste inbraakclaims uit Friesland (45 claims per 10.000 huishoudens).

Reactie toevoegen

 
Meer over
Weurding één dag algemeen directeur af

Weurding één dag algemeen directeur af

Richard Weurding staat donderdag zijn rol als algemeen directeur voor één dag af. Het is aan de 15-jarige Marouane om, als ‘Baas van Morgen’,...

Meer overvallen op juweliers

Meer overvallen op juweliers

Na een jarenlange daling is het aantal overvallen op juweliers fors gestegen in het afgelopen jaar. Uit cijfers van verzekeraar Juwon, die het Verbond van Verzekeraars...

Verbond herkent vervolgstappen op evaluatie provisieverbod

Verbond herkent vervolgstappen op evaluatie provisieverbod

Het Verbond van Verzekeraars reageert instemmend op de dinsdag door minister Hoekstra aangekondigde vervolgstappen op de evaluatie van het provisieverbod. Het Verbond:...

Verbond steunt aanpak nieuw stelsel gesubsidieerde rechtshulp

Verbond steunt aanpak nieuw stelsel gesubsidieerde rechtshulp

"Het is goed dat een breed scala aan juridische hulpverleners via het aanbieden van rechtshulppakketten betrokken kan worden bij het verlenen van gesubsidieerde...

Recordaantal meldingen van woningbranden tijdens jaarwisseling

Recordaantal meldingen van woningbranden tijdens jaarwisseling

Het Verbond van Verzekeraars schat de schade van de jaarwisseling op 15 tot 20 miljoen euro. Dat is een van de hoogste schades van de voorbije jaren.  De schadeomvang...

Code Rechtsreeks verzekerde regelingen geëvalueerd

Code Rechtsreeks verzekerde regelingen geëvalueerd

Het Verbond van Verzekeraars en de Stichting van de Arbeid hebben de ‘Code Rechtstreeks verzekerde regelingen’ geëvalueerd en geactualiseerd. Als...