Drie nieuwe scans in CFD-nazorgmodule

Edwin Herdink (portret 2013)

CFD heeft drie scans toegevoegd aan haar eind vorig jaar gelanceerde nazorgmodule. Twee van de scans bieden ook een extra verdienmodel, aldus de organisatie van financieel adviseurs.

 

De WOZ-scan "helpt klanten van intermediairs ontdekken of een WOZ-bezwaarschrift indienen bij de gemeente interessant is. Daarvoor werken we samen met de zeer ervaren Bezwaarmaker.nl. Als uit de scan blijkt dat een bezwaar interessant is, dan kan de klant zo'n procedure direct gratis starten. Bij een succesvolle bezwaarprocedure bespaart de klant gemiddeld zo'n 300 euro aan belastingen per jaar!.Voor het aanbrengen van een succesvol afgeronde zaak ontvangt het intermediair een vergoeding van 40 euro. Leidt een bezwaar niet tot een verlaging van de WOZ-waarde, dan worden de kosten voor die werkzaamheden volledig gedragen door Bezwaarmaker.nl. De WOZ-scan is binnen de CFD-Nazorgmodule kosteloos te gebruiken voor alle intermediairs."

Woekerpolis claimscan

De tweede scan met verdienmodel is de Woekerpolis claimscan. "Er is in het woekerpolisdossier veel te weinig aandacht voor het claimen van aanvullende schade in zo'n polis. Zowel bij de politiek als bij de AFM is het oorverdovend stil op dit onderwerp, terwijl de Nederlandse consument een slordige 30 miljard euro is afgenomen door te hoge kosten en grove weeffouten in die polissen. Daar moeten we als intermediair iets mee doen.

"Met de Woekerpolis claimscan ontdekken klanten van intermediairs of het zin heeft om de polis aan te melden voor een aanvullende claim. In de scan wordt uitgelegd wat het verschil is tussen een individuele en een collectieve claim en wat het beste past bij de situatie. CFD werkt voor individuele claimprocedures samen met WoekerClaims.nl.

"Klanten die aanvullend willen claimen kunnen dat in de scan aangeven. Voor een collectieve claimprocedure is in de scan een doorverwijzing opgenomen. Aanmelden voor een individuele claimprocedure loopt via het intermediair. Voor succesvol afgeronde individuele claimprocedures ontvangt het intermediair vijftien procent van de succesfee van een expert. CFD houdt controle op een juiste afwikkeling voor het intermediair.

"Met deze scan kunnen intermediairs ook in hun dossier aantonen dat de klant is geïnformeerd over deze mogelijkheid en hoe de klant daarop heeft gereageerd. Zo kan achteraf geen onduidelijkheid bestaan of het intermediair hiervoor voldoende inspanning heeft geleverd.

"De Woekerpolis claimscan is weliswaar beschikbaar binnen de CFD-nazorgmodule, maar alleen te gebruiken door CFD-donateurs."

Scan voor particuliere verzekeringen

De vorig jaar beloofde scan voor schadeverzekeringen bij particulieren is nu ook toegevoegd. Hiermee krijgt een klant inzicht in de noodzaak om bepaalde verzekeringen weer eens tegen het licht te houden.

Met de toevoeging van deze scans zijn er in totaal nu vijftien scans beschikbaar. Ze zijn onbeperkt te gebruiken voor dezelfde vaste prijs per maand.

Reactie toevoegen

 
Meer over
CFD roept intermediair op zich aan te melden voor Actieplan Consumentenkeuzes

CFD roept intermediair op zich aan te melden voor Actieplan Consumentenkeuzes

"De mogelijkheid die het intermediair nu geboden wordt om hun kennis en ervaring in te zetten, ten gunste van financieel kwetsbare consumenten, is een unieke gelegenheid...

CFD ontwikkelt nieuwe BAV met LNI en JNPG

CFD ontwikkelt nieuwe BAV met LNI en JNPG

CFD heeft in samenwerking met LNI en verzekeringsmakelaar JNPG een nieuwe BAV ontwikkeld. Volgens CFD was de BAV-markt nodig toe aan een nieuwe speler, die op basis...

CFD kondigt nieuwe BAV-propositie aan

CFD kondigt nieuwe BAV-propositie aan

CFD zegt vrijdag 13 september in samenwerking met serviceprovider LNI met een nieuwe BAV-propositie te komen. Voorzitter Edwin Herdink: "Vrijdag worden alle details...

CFD haalt hard uit naar Consumentenbond

CFD haalt hard uit naar Consumentenbond

CFD verwijt Kassa en de Consumentenbond "tendentieuze berichtgeving inzake het verzuimen van de nazorg bij overlijdensrisicoverzekeringen. In hun berichtgeving wekken...

Brede consensus: maak onderscheid tussen onafhankelijk en gebonden adviseur

Brede consensus: maak onderscheid tussen onafhankelijk en gebonden adviseur

Hoewel de minister van Financiën eerder pleitte voor de termen 'onafhankelijk adviseur', 'zelfstandig adviseur' en 'verkoopadviseur' is er bij de stakeholders...

CFD: Financiën wil meer weten over negatieve gevolgen provisieverbod

CFD: Financiën wil meer weten over negatieve gevolgen provisieverbod

Na een gesprek met het ministerie van Financiën concludeert CFD dat Financïen meer wil weten over de negatieve gevolgen van het provisieverbod. Volgens...

Gratis workshop Risicomanagement Woekerpolisclaims

Gratis workshop Risicomanagement Woekerpolisclaims

CFD organiseert dinsdag 7 en donderdag 9 mei de eerste workshops 'Risicomanagement Woekerpolisclaims' voor financieel adviseurs. De workshops zijn gratis toegankelijk...

CFD: er komt een woekerpolisstorm

CFD: er komt een woekerpolisstorm

Volgens CFD is er een woekerpolisstorm in aantocht. Volgens verschillende stakeholders zouden diverse instanties nog dit jaar "via juridische procedures en via naming...

CFD opent aanval op Erica Verdegaal

CFD opent aanval op Erica Verdegaal

Volgens CFD zou de website van financieel journalist Erica Verdegaal onvoldoende beveiligd zijn. Wie doorklikt naar de nieuwsbrief zou op een onbeveiligd deel van...

Minister kijkt naar eerbiedigende werking doorlopende provisie

Minister kijkt naar eerbiedigende werking doorlopende provisie

Volgens CFD wil Financiën morrelen aan de eerbiedigende werking op doorlopende provisie. CFD-voorzitter Edwin Herdink; "Ik heb het drie keer moeten lezen om...