Veel wisselingen in Top 100 belangrijkste personen adviesmarkt

Henri Veldsink resized

De nieuwe Top 100 van de honderd belangrijkste personen in de financiële adviessector kent veel wisselingen ten opzichte van de eerste publicatie, november 2019. De hele lijst telt meer dan dertig nieuwe namen. Er zijn dus ook 31 namen uit de Top 100 verdwenen. “Het overzicht maakt de enorme verschuivingen zichtbaar die zich momenteel in de sector voordoen”, aldus initiatiefnemers RiFD en Oostdam & Partners. “Deze worden gevoed door fusies en overnames. Zo bestaat bijna een derde van de lijst uit nieuwe gezichten. Alleen al de Top 10 telt vijf nieuwkomers.”

De nieuwe nummer 1 is wel een bekend gezicht: Henri Veldsink van de Veldsink Groep. Hij is één plaats opgeschoven. De Top 10 bestaat verder uit: 2. Marc van Nuland (Aon, nieuw in de lijst), 3. Marco Gregoor (Heilbron Groep, komt van plaats dertien), 4. Roland Goldman (Söderberg & Partners Nederland, nieuw in de lijst), 5. Ron Gardenier (Aon, was de nummer 1), 6. Gijsbert van de Nieuwegiessen (Quintes Holding, komt van plaats 32), 7. Michael de Nijs (Voogd Groep, was de nummer negen), 8. Marijn Feddes (SAA, nieuw in de lijst), 9. Michel van den Akker (De Hypotheker, was derde), 10. Arie van den Berg (Heinenoord Holding, komt van plaats negentien).

Puntensysteem

De ranking is gebaseerd op een puntensysteem. Leidend is het aantal FTE binnen de ondernemingen waarin de persoon in kwestie een leidinggevende rol vervult, maar daarop zijn diverse correctiefactoren toegepast.

Het rapport bevat naast het volledige overzicht aparte paragrafen over de drie jongste mensen in de Top 100, de drie oudste personen en de drie hoogst genoteerde vrouwen. De jongste persoon (Steven Lagerweij, Vivantus) is 35 jaar, de oudste 70 (Marius Touwen, Zorgeloosch Groep).

De hoogst genoteerde vrouw (Lia Polano, Zicht) staat op plaats twaalf. De volgende vrouwen op de lijst: Chantal Haagmans-van Haaften (Summa Holding, plaats 21) en Mirjam Heijnen (VGA Verzekeringen, plaats 50). Jeannette Veldsink van Veldsink Groep is niet in de lijst meegenomen. Dit is het gevolg van de keuze om per onderneming slechts één persoon in de Top 100 mee te nemen. Haar broer Henri scoort meer punten dan Jeannette en heeft daarom namens Veldsink de enige plek – de eerste dus – in de lijst.

Reactie toevoegen

 
Meer over
RiFD: meer starters in financiële adviesmarkt

RiFD: meer starters in financiële adviesmarkt

Terwijl het aantal advieskantoren in 2021 opnieuw daalde, ook al was het minder hard dan in voorgaande jaren, bleef het aantal mensen dat werk vindt in de financiële...

Drost: "Vertrouwen in eigen kracht bij intermediairorganisaties ver te zoeken"

Drost: "Vertrouwen in eigen kracht bij intermediairorganisaties ver te zoeken"

"Afgaande op de berichten in de vakmedia houdt het onderwerp ‘actieve provisietransparantie’ de gemoederen binnen de financiële dienstverlening...

RiFD bundelt berichtgeving over adviseurs

RiFD bundelt berichtgeving over adviseurs

RiFD gaat publicaties over adviesbedrijven toevoegen aan de online database INFAS. Mediaberichten over advieskantoren worden tevens toegankelijk via de RiFD-catalogus....

De persoonlijk adviseur is een bedreigde soort (blog Henri Drost)

De persoonlijk adviseur is een bedreigde soort (blog Henri Drost)

(Blog door Henri Drost, Oostdam & Partners) Een beetje intermediairbedrijf in de financiële dienstverlening is in staat marges te realiseren van tien tot...

Adviesgroep De Vogel winnaar VVP Advies Award 2021

Adviesgroep De Vogel winnaar VVP Advies Award 2021

Adviesgroep De Vogel is de winnaar van de VVP Advies Award 2021. Het op Goeree-Overflakkee gevestigde kantoor kreeg de meeste stemmen tijdens de finaleronde in de...

Bepaal vanmiddag wie de Advies Award 2021 wint

Bepaal vanmiddag wie de Advies Award 2021 wint

Woon de spectaculaire, korte live-uitzending van de finale van de Advies Award 2021 bij en bepaal wie zich het meest klantvriendelijke advieskantoor van 2021 mag...

Halve finale Advies Award 2021 in beeld...

Halve finale Advies Award 2021 in beeld...

De drie finalisten van de Advies Award 2021 zijn bekend. Van de spannende halve finale, die 15 september werd gehouden, heeft Jeffrey Korte een sfeerimpressie...

Boudesteyn, KOK Advies en De Vogel naar finale VVP Advies Award 2021

Boudesteyn, KOK Advies en De Vogel naar finale VVP Advies Award 2021

“Boudesteyn Hypotheken en Verzekeringen, KOK Advies en De Vogel Adviesgroep zijn  de finalisten van de VVP Advies Award 2021. Deze kantoren hebben een...

En de halve finalisten en provinciewinnaars zijn…

En de halve finalisten en provinciewinnaars zijn…

(Uit VVP 4-2021) De jury heeft begin juli de zes halve finalisten bekend gemaakt van de VVP Advies Award 2021. Dit zijn: Advies & Kies (Flevoland), Adviesnet...

Spanning richting halve finale Adives Award 2021 stijgt

Spanning richting halve finale Adives Award 2021 stijgt

Volgende week woensdag 15 september vindt de halve finale plaats van de Advies Award 2021. De halve finalisten zijn: Advies & Kies (Flevoland), Adviesnet Noord...