Eén op drie bereid extra ORV-premie te betalen voor chronisch zieken

Pillen via Pixabay

Ongeveer één op de drie consumenten is bereid vijf procent extra premie te betalen om mensen met een aangeboren chronische ziekte te helpen aan een betaalbare levensverzekering. Dat blijkt uit een onderzoek van de vergelijkingssite Independer dat in samenwerking met het Verbond van Verzekeraars is verricht.

Van 8 mei tot en met 13 juni kregen bezoekers van de vergelijkingssite, die op zoek waren naar een overlijdensrisicoverzekering (ORV), een extra optie aangeboden. Op de vraag of men vrijwillig vijf procent extra premie wil betalen voor mensen met een aangeboren chronische ziekte, zei 31 procent ja. "Een interessant resultaat," vindt Jos Schaffers van het Verbond. "We weten dat mensen doorgaans niet snel klikken op extra keuzeopties als ze een product afsluiten. Dan is 31 procent best veel. We zijn benieuwd of we consumenten bewust kunnen maken van en stimuleren tot een stukje extra solidariteit. Dat hoeft zich niet te beperken tot overlijdensrisicoverzekeringen. De komende periode gaan we na welke oplossingsrichtingen er mogelijk zijn. Hoe zorg je ervoor dat als er straks echt voor deze specifieke groep extra premie wordt betaald, dit inderdaad bij hen terecht komt? Welke groepen zijn het beste geholpen met een extra bijdrage in de premie?"

Het onderzoek van Independer volgt op een eerder wetenschappelijk onderzoek waarbij aan de hand van een consumentenpanel de bereidheid tot solidariteit is onderzocht bij verschillende soorten producten. Uit het CentERdata-onderzoek blijkt dat de deelnemers zelfs een nog grotere bereidheid hadden om mee te betalen aan premies van kwetsbare groepen mensen: tussen de 45 en 71 procent koos voor de optie mee te betalen aan een overlijdensrisicoverzekering en/of autoverzekering. Omdat de onderzoekers de sociaal wenselijke antwoorden niet helemaal konden uitsluiten, is deze test bij Independer uitgezet.

Reactie toevoegen

 

Reacties

Albert van der Poll - Van der Poll Financiële Diensten 24 september 2021

Als ik de ophef hoor over een 1 euro per maand hogere zorgpremie voor betere salarissen in de zorg, terwijl wij allemaal emotioneel hebben staan applaudiseren voor de helden in de zorg, ben ik nog niet overtuigd dat die 31% als het er op aan komt die extra bijdrage ook zal leveren. Al is 5% vaak ook maar een paar duppies.

Meer over
Verbond luidt noodklok over klimaatschade

Verbond luidt noodklok over klimaatschade

Verzekeraars maken zich ernstige zorgen over de toekomstige verwachte klimaatschade door een stijgende zeespiegel, toename van droogte en meer extreme buien. Deze...

Verbond wil meer balans tussen energietransitie en (brand)veiligheid

Verbond wil meer balans tussen energietransitie en (brand)veiligheid

Verzekeraars juichen de energietransitie toe, maar hebben zorgen vanwege de vaak onveilige situaties die zij in de praktijk tegenkomen en de onbekendheid met nieuwe...

"Laagdrempelige rechtsbijstandverzekering dreigt voor velen onbereikbaar te worden"

"Laagdrempelige rechtsbijstandverzekering dreigt voor velen onbereikbaar te worden"

Een rechtsbijstandverzekering dreigt voor veel consumenten en ondernemers met een middeninkomen onbereikbaar te worden. Deze conclusie trekt het Verbond van Verzekeraars...

Samen de schouders eronder

Samen de schouders eronder

(Timo Brinkman, Verbond van Verzekeraars, in VVP Special Duurzaam Adviseren) Klimaat is zo belangrijk, dat kun je als individuele verzekeraars niet claimen, daar...

Verbond werkt samen met Instituut voor Milieuvraagstukken

Verbond werkt samen met Instituut voor Milieuvraagstukken

Het Instituut voor Milieuvraagstukken (IVM) van de Vrije Universiteit Amsterdam (VU) en het Verbond van Verzekeraars gaan samen de strijd aan tegen (de gevolgen...

Verbond: forse beleidsopgaven snel oppakken

Verbond: forse beleidsopgaven snel oppakken

De Miljoenennota laat volgens het Verbond van Verzekeraars zien dat het kabinet “meer doet dan alleen op de winkel passen. Maar het wringt natuurlijk met de...

Verbond en NVGA presenteren nieuwe VSV en VPV

Verbond en NVGA presenteren nieuwe VSV en VPV

Het Verbond van Verzekeraars en de NVGA hebben een nieuwe Voorbeeld Samenwerkingsovereenkomst Volmacht (VSV) en een Voorbeeld Poolovereenkomst Volmacht (VPV) gemaakt....

Deloitte en Verbond sluiten partnership met focus op duurzame verzekeringsoplossingen

Deloitte en Verbond sluiten partnership met focus op duurzame verzekeringsoplossingen

Deloitte is toegetreden tot de kennispartners van het Verbond. Met het partnership wil Deloitte "een belangrijke bijdrage leveren aan sustainability binnen het verzekeringsbedrijf,...

"Zorgpremie zal flink stijgen"

"Zorgpremie zal flink stijgen"

Vier op de vijf Nederlanders verwacht in onderzoek door Independer dat de nieuwe zorgpremie flink gaat stijgen. De helft van de deelnemers rekent zelfs op een verhoging...

Verbond: zorg voor een proportioneel toezichtsraamwerk

Verbond: zorg voor een proportioneel toezichtsraamwerk

"Meer aandacht voor proportionaliteit en het terugdringen van onnodige administratieve lasten", aldus het Verbond van Verzekeraars over het aanstaande voorstel van...