Eigen Huis en Consumentenbond vallen over banken heen

Appartementen A'dam

"Helaas blijkt uit het rapport van de AFM niet welke banken foutieve berekeningen gemaakt hebben. Wij roepen betreffende geldverstrekkers dan ook op om zelf open te zijn over de uitkomsten van het rapport en aan te geven welke groepen klanten in aanmerking komen voor compensatie." Zo reageert Vereniging Eigen Huis op het dinsdagmiddag gepubliceerde AFM-onderzoek dat laat zien dat nog niet alle aanbieders in alle gevallen een correct bedrag voor het vervroegd aflossen van de hypotheek in rekening hebben gebracht. 

Vereniging Eigen Huis vindt het kwalijk dat banken nog steeds de regels voor het berekenen van de boeterente niet goed toepassen.

Onacceptabel

De Consumentenbond reageert ook fel naar aanleiding van de uitkomsten. Bart Combée, directeur Consumentenbond: "Of het onwil is of onkunde, laat ik in het midden, maar het is onacceptabel dat banken fouten blijven maken en daarmee hun klanten ernstig benadelen. Het gaat hier om grote bedragen van soms wel duizenden euro’s. Daarbij blijkt ook nog eens uit het rapport van de AFM dat banken bijzonder onduidelijk zijn over hóe de boete wordt berekend. Consumenten kunnen zo moeilijk controleren of ze het juiste betalen."

Reactie NVB

Voor zover dit voor hen van toepassing is benadrukken banken dat onjuiste berekeningen grotendeels zijn hersteld of op korte termijn zullen worden hersteld. Dat is te lezen in de reactie van de NVB, die er op insteekt dat het in de meeste gevallen wél goed gaat. Dit betreft volgens de NVB ook de informatie die banken klanten sturen over de berekeningswijze van de vergoeding bij vervroegd aflossen. "Twaalf aanbieders uit het onderzoek hebben consumenten een specificatie verstrekt die grotendeels de informatie bevat om de berekening te kunnen controleren. Banken zijn graag bereid om met de AFM te bezien op welke manier die informatieverstrekking nog beter kan worden."

 

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
NVB: vraagtekens bij minimumkapitaalregel

NVB: vraagtekens bij minimumkapitaalregel

De NVB zet grote vraagtekens bij de keuze voor een minimumkapitaalregel en de huidige vormgeving vanuit het toekomstperspectief van één Europese markt....

Consument verliest vertrouwen in woningmarkt

Consument verliest vertrouwen in woningmarkt

Het vertrouwen van Nederlanders in de woningmarkt is voor het eerst in 4,5 jaar negatief. Dit blijkt uit de Eigen huis Marktindicator. Vooral in Amsterdam, Rotterdam,...

(Ex-)kankerpatiënten krijgen moeilijk hypotheek

(Ex-)kankerpatiënten krijgen moeilijk hypotheek

Veel mensen die kanker hebben gehad of kanker hebben lukt het niet om een hypotheek of levensverzekering te krijgen. Dat staat in een onderzoek van het Integraal...

Minister: ook hypotheekverstrekker kan wijzen op funderingsprobleem

Minister: ook hypotheekverstrekker kan wijzen op funderingsprobleem

Minister Ollongren meent dat ook hypotheekverstrekkers potentiële woningkopers kunnen wijzen op de funderingsviewer 'Indicatieve aandachtsgebieden voor funderingsproblematiek'....

"Beheernormen NHG ook toepassen bij overwaarde"

"Beheernormen NHG ook toepassen bij overwaarde"

Het is volgens De Hypotheekshop belangrijk dat NHG ook bij overwaarde de beheernormen gaat toepassen. Dit zou mensen die in een echtscheiding belanden ten goede...

Independer: Eigengeldkaart

Independer: Eigengeldkaart

Alleenwonende starters met een modaal inkomen (36.000 euro) moeten voor de aankoop van een woning veel eigen geld meenemen. Zo moeten deze starters voor bijvoorbeeld...