Faillissement ziekenhuis kan patiënt duur komen te staan

Stethoscoop via Pixabay

Patiënten die van een failliet ziekenhuis overstappen naar een ander ziekenhuis moeten wellicht meer dan de helft van de behandelingskosten zelf betalen. Dat stelt ZorgverzekeringWijzer. "Bijvoorbeeld huidkankerpatiënten lopen het risico 9.000 euro bij te moeten te betalen als zijn voor het dichtstbijzijnde ziekenhuis kiezen om daar de behandeling voort te zetten."

ZorgverzekeringWijzer: "Het Slotervaart ziekenhuis in Amsterdam heeft duizenden patiënten onder behandeling die hals over kop op zoek moeten naar een ander ziekenhuis. Het merendeel van die patiënten heeft een natura zorgverzekering bij Achmea-dochter het Zilveren kruis. Een natura zorgverzekering betaalt uitsluitend 100 procent van de gemaakte kosten als de zorgverlener en de zorgverzekeraar hiervoor een contract hebben afgesloten. Als de zorgverlener niet is gecontracteerd, betaalt de zorgverzekeraar slechts 75 procent van hetgeen zij met andere zorgverleners heeft afgesproken. Feitelijk betekent dit vaak dat slechts de helft van de nota wordt vergoed.

 

"Uiteraard woont het merendeel van deze patiënten in Amsterdam of omstreken en gaan zij dus op zoek naar een ander ziekenhuis in de buurt. Het meest voor de hand liggende ziekenhuis is dat het toonaangevende VUMC, vijf kilometer verderop en prima bereikbaar voor Amsterdammers."

"Zorgverzekeringswijzer heeft uitgerekend wat dit kan betekenen voor een patiënt met huidkanker die van het Slotervaart Ziekenhuis in Amsterdam overstapt naar het VUMC.

"Wat kost de behandeling tegen huidkanker (DBC 029499013) in welk ziekenhuis? Slotervaart: 4.815,22 euro, VUMC 12.900 euro, OLVG  Oost 9.811,47 euro.

"Uitgaande van de tekst op de website van Zilveren Kruis vergoedt deze zorgverzekeraar aan een patiënt met niet gecontracteerde zorg slechts 75 procent van het tarief dat de verzekeraar bij wel gecontracteerde zorg vergoedt.

"Voor de patiënt die overstapt naar het door verzekeraar Zilveren Kruis niet gecontracteerde VUMC betekent dit dat de zorgverzekeraar 75 procent van 4.815,22 euro = 3.611,42 euro vergoedt terwijl het VUMC hiervoor 12.900,00 euro in rekening zal brengen.  Bijna 9.000 euro verschil! Volgens de website van het Zilveren Kruis is het OLVG ziekenhuis wel en het VUMC niet gecontracteerd."

I

Reactie toevoegen

 
Meer over
Recordaantal overstappers kiest voor naturaverzekering

Recordaantal overstappers kiest voor naturaverzekering

Een recordpercentage van 80 procent van de overstappers bij de zorgverzekering kiest volgens Independer voor een naturapolis. Daarnaast verhogen mannen vaker het...

Vooralsnog geen aanpassing dbc-systeem

Vooralsnog geen aanpassing dbc-systeem

Verzekerden kunnen bij hun zorgverzekeraar navragen wat het effect is van de behandeling op het eigen risico. De verzekeraar is bij een dergelijke vraag verplicht...

Onderzoek naar iPhone bij zorgpolis

Onderzoek naar iPhone bij zorgpolis

Staatssecretaris Blokhuis lijkt het "onwenselijk dat mensen zich bij het kiezen van hun zorgaanbieder en/of hun zorgpolis laten verleiden door cadeaus...

Internetconsultatie verlaging collectiviteitskorting zorgverzekering

Internetconsultatie verlaging collectiviteitskorting zorgverzekering

Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport is een internetconsultatie gestart over de AMvB, die regelt dat de maximaal toegestane collectiviteitskorting...

Boek 'Zó werkt de zorgverzekering’

Boek 'Zó werkt de zorgverzekering’

Platform Zó werkt de zorg heeft het boek ‘Zó werkt de zorgverzekering’ geschreven. Het eerste exemplaar werd woensdag in ontvangst genomen...

Zorgverzekeraars verbijsterd over oproep Consumentenbond

Zorgverzekeraars verbijsterd over oproep Consumentenbond

Zorgverzekeraars Nederland (ZN) is "verbijsterd door de oproep van de Consumentenbond aan zorgverzekeraars, om slechts het wettelijk minimum aan reserves aan te...