Financiële sector, zet de kroon af van het ego

Antoinette Kalkman 2019

“Ego is vaak de kroon op de financiële sector. Zet die kroon af en ontdek hoe veel mooier deze sector kan zijn”, aldus Antoinette Kalkman in de rubriek 'Aan de keukentafel van...' in de herfsteditie van het New Financial Magazine, een uitgave van de stichting New Financial Forum.

Volgens Kalkman, die begin dit jaar FlexFront Groep verkocht aan Link Asset Services, zegt in het interview zich vaak gestoord te hebben aan het zogenaamde Bokito-gedrag in de financiële sector. “Nieuwe leiders willen bijna allemaal hun eigen feestjes vieren. Ze zijn nog niet binnen of het hele bedrijf moet op de schop, terwijl er niet wordt gekeken naar het onderliggende probleem. Verander je de cultuur van een bedrijf niet, dan heeft de boel omspitten niet heel veel zin. Veranderen om je eigen ego op te poetsen, is per definitie kapitaalvernietiging. Verandering heeft alleen maar zin als de organisatie daarmee beter wordt en de klant beter wordt bediend.”

In NRC las ze onlangs het verhaal dat een vrouw met haar rolstoel vast kwam te zitten in mul zand. Een gemeentewerker zag het gebeuren en zei dat hij zo terug kwam om te helpen, na zijn lunch. “Dat noem ik de waardencrisis. Aan zo’n mentaliteit gaan organisaties ten onder. En helaas is dat de cultuur die we vaak tegenkomen in de financiële sector.”

Het is volgens Kalkman niet alleen maar kommer en kwel. “Ik zie zeker verbeteringen", aldus Kalkman die wel de kar blijft trekken bij Nationale Waarborg. "De angst is er nog wel, maar is minder dan pakweg twintig jaar geleden. Verder is er toenemende behoefte aan authenticiteit en willen medewerkers geen zinloos werk meer doen, maar van betekenis zijn. Het gaat niet meer om geld verdienen alleen. Toen ik in 2013 bij het tienjarig bestaan van Nationale Waarborg riep dat empathie bedrijven succesvoller maakt, was dat nog vloeken in de kerk. Nu is dat niet meer zo en dat is winst.”

Lees HIER het hele interview.

In deze edtiie verder onder meer een interview met Roeli Pot van de Rabobank en bijdragen van Amba Zeggen, Femke de Jong-Struiksma, Ivo Valkenburg, Chantal Inen, Peter Wormskamp en Ton Nijenhuis en Petrosjan Damen.

De stichting New Financial Forum heeft als doel om van binnenuit en met elkaar te bouwen aan een betere financiële sector. Doe je ook mee? Meld je dan hier aan. De stichting organiseert bijeenkomsten, workshops, faciliteert dialogen, geeft het New Financial Magazine uit, is aanjager van vernieuwing, voegt betekenis toe en is de stem van een innovatieve en betrokken financiële sector. Eerst kennismaken?

Schrijf je dan HIER in voor de vierde Positive Finance Day, die de stichting samen met Dazure op 31 oktober organiseert bij de Goudse. Een event anders dan alle andere events in de financiële sector.

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Vreeswijk in interview met Vereende: "Next step New Financial Forum"

Vreeswijk in interview met Vereende: "Next step New Financial Forum"

Met VVP biedt Vreeswijk de adviseur een podium. Wil hij laten zien hoe mooi het adviesvak is en hoe trots we daarop mogen zijn. Bijvoorbeeld met de jaarlijkse Advies...

Roy van den Anker: "Andere knoppen voor een ander resultaat"

Roy van den Anker: "Andere knoppen voor een ander resultaat"

"In december deelde de stichting New Financial Forum een artikel van mijn hand op LinkedIn. In dit artikel hield ik een pleidooi om na jaren van aandacht voor de...

Financiële dienstverleners in transitietijd (6): Karin Bos

Financiële dienstverleners in transitietijd (6): Karin Bos

Karin Bos, sinds 2022 verantwoordelijk voor Schade & Inkomen bij Achmea, staat centraal in de zesde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële...

Van polis naar preventie: de duurzame toekomst van verzekeren

Van polis naar preventie: de duurzame toekomst van verzekeren

"Tien jaar geleden werd vernieuwing in de verzekeringswereld vooral aangejaagd door de schijnbaar onbegrensde mogelijkheden van technologie. Nu is er een fundamentelere...

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (5): Carola Wijkamp-Hermsen

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (5): Carola Wijkamp-Hermsen

Carola Wijkamp-Hermsen, sinds 1 november 2023 directievoorzitter van de Vereende, staat centraal in de vijfde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële...

Karin Polman: "Hollandse blue zones"

Karin Polman: "Hollandse blue zones"

"Mensen in blue zones doen veel samen, verbouwen deels hun eigen voedsel en hebben taken die bijdragen aan de gemeenschap. Met andere woorden: ze hebben een reden...

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (4): Geert Bouwmeester

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (4): Geert Bouwmeester

Geert Bouwmeester, sinds 2017 bestuursvoorzitter van De Goudse, staat centraal in de vierde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële dienstverleners...

"Uitdagingen van deze tijd vragen om allianties"

"Uitdagingen van deze tijd vragen om allianties"

"De uitdagingen van deze tijd vragen om allianties waarin begrip, gelijkgerichte doelstellingen en het gezamenlijke grotere belang vooropstaan. Als tegengif voor...

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (3): Ron Bavelaar

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (3): Ron Bavelaar

Ron Bavelaar, voorzitter Raad van Bestuur Univé, staat centraal in de derde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële dienstverleners...

It's the economy stupid...

It's the economy stupid...

"Waar sommigen de schuld geven aan de economie en de macht van het geld, schuilt daarin ook juist de oplossing", zo betoogt Robert van den Broek van Financieel Zeker...