Financiële sector, zet de kroon af van het ego

Antoinette Kalkman 2019

“Ego is vaak de kroon op de financiële sector. Zet die kroon af en ontdek hoe veel mooier deze sector kan zijn”, aldus Antoinette Kalkman in de rubriek 'Aan de keukentafel van...' in de herfsteditie van het New Financial Magazine, een uitgave van de stichting New Financial Forum.

Volgens Kalkman, die begin dit jaar FlexFront Groep verkocht aan Link Asset Services, zegt in het interview zich vaak gestoord te hebben aan het zogenaamde Bokito-gedrag in de financiële sector. “Nieuwe leiders willen bijna allemaal hun eigen feestjes vieren. Ze zijn nog niet binnen of het hele bedrijf moet op de schop, terwijl er niet wordt gekeken naar het onderliggende probleem. Verander je de cultuur van een bedrijf niet, dan heeft de boel omspitten niet heel veel zin. Veranderen om je eigen ego op te poetsen, is per definitie kapitaalvernietiging. Verandering heeft alleen maar zin als de organisatie daarmee beter wordt en de klant beter wordt bediend.”

In NRC las ze onlangs het verhaal dat een vrouw met haar rolstoel vast kwam te zitten in mul zand. Een gemeentewerker zag het gebeuren en zei dat hij zo terug kwam om te helpen, na zijn lunch. “Dat noem ik de waardencrisis. Aan zo’n mentaliteit gaan organisaties ten onder. En helaas is dat de cultuur die we vaak tegenkomen in de financiële sector.”

Het is volgens Kalkman niet alleen maar kommer en kwel. “Ik zie zeker verbeteringen", aldus Kalkman die wel de kar blijft trekken bij Nationale Waarborg. "De angst is er nog wel, maar is minder dan pakweg twintig jaar geleden. Verder is er toenemende behoefte aan authenticiteit en willen medewerkers geen zinloos werk meer doen, maar van betekenis zijn. Het gaat niet meer om geld verdienen alleen. Toen ik in 2013 bij het tienjarig bestaan van Nationale Waarborg riep dat empathie bedrijven succesvoller maakt, was dat nog vloeken in de kerk. Nu is dat niet meer zo en dat is winst.”

Lees HIER het hele interview.

In deze edtiie verder onder meer een interview met Roeli Pot van de Rabobank en bijdragen van Amba Zeggen, Femke de Jong-Struiksma, Ivo Valkenburg, Chantal Inen, Peter Wormskamp en Ton Nijenhuis en Petrosjan Damen.

De stichting New Financial Forum heeft als doel om van binnenuit en met elkaar te bouwen aan een betere financiële sector. Doe je ook mee? Meld je dan hier aan. De stichting organiseert bijeenkomsten, workshops, faciliteert dialogen, geeft het New Financial Magazine uit, is aanjager van vernieuwing, voegt betekenis toe en is de stem van een innovatieve en betrokken financiële sector. Eerst kennismaken?

Schrijf je dan HIER in voor de vierde Positive Finance Day, die de stichting samen met Dazure op 31 oktober organiseert bij de Goudse. Een event anders dan alle andere events in de financiële sector.

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Inclusiviteit: zijn verzekeraars en intermediairs er voor alle Nederlanders? (blog estafette deel 1)

Inclusiviteit: zijn verzekeraars en intermediairs er voor alle Nederlanders? (blog estafette deel 1)

Dick-Jan Abbringh van Maatschappelijk Adviesbureau Purpose trapt met zijn blog 'Inclusiviteit: zijn verzekeraars en intermediairs er voor alle Nederlanders?' de...

Jack Cox: "Ontwikkelingshulp voor het rijke Westen"

Jack Cox: "Ontwikkelingshulp voor het rijke Westen"

"Steeds vaker proberen organisaties de waarde van de natuur in geld uit te drukken om op deze manier een betere afweging te kunnen maken tussen economie en ecologie....

"Hypotheek is meer dan een zak geld"

"Hypotheek is meer dan een zak geld"

"Een goed hypotheekadvies is niet alleen maar financieel. Wij kwamen tot de ontdekking dat duurzaamheid niet alleen maar gaat over klimaatverandering, energie of...

"Met ALPA krijgen we een herkansing"

"Met ALPA krijgen we een herkansing"

"Het allermooiste werk aller tijden ligt recht voor onze voeten. Voor het oprapen. Durven we te kijken? Bukken we? Pakken we het op? Hoeveel extra speeltijd krijgen...

Jules Brader: "Je invloed is enorm"

Jules Brader: "Je invloed is enorm"

"Ieder van ons beschikt over het vermogen om de wereld te beïnvloeden, ten goede of ten kwade. Als je je dat eenmaal beseft, is de vraag hoe je je invloed wilt...

Fotograaf Jimmy Nelson in New Financial Magazine

Fotograaf Jimmy Nelson in New Financial Magazine

"Wie naar de foto’s van Jimmy Nelson (55) kijkt, ziet hoe mooi diversiteit en inclusie is. Vanaf zijn zeventiende reist hij de wereld rond om verschillende...

Internationale Vrouwendag: "Roe v. Wade vraagt ook hier nieuw soort activisme"

Internationale Vrouwendag: "Roe v. Wade vraagt ook hier nieuw soort activisme"

Voormalig advocate Femke de Jong-Struiksma woonde en werkte tijdens de Trump-jaren in Texas (VS). In het kader van Internationale Vrouwendag beschrijft ze voor de...

Thema New Financial Magazine: Pioniers in Praktijk

Thema New Financial Magazine: Pioniers in Praktijk

Pioniers in Praktijk. Dat is het thema van de lente-editie van het New Financial Magazine, een uitgave van de stichting New Financial Forum. Het themanummer is rijk...

Het vuur van...jasper cuijten

Het vuur van...jasper cuijten

(Het vuur van.... Jasper Cuijten, directeur Business Development De Hypotheker, in VVP 1, 2023)Er zijn veel prachtige mensen in onze sector die elke dag het beste...

Medewerkers: last of zegen?

Medewerkers: last of zegen?

"Is het tekort aan mensen het probleem of is er een dieperliggend probleem? Ik denk het laatste", aldus adviseur Maurice Van Den Hemel van Gewoon lekker leven in...