Financiële sector, zet de kroon af van het ego

Antoinette Kalkman 2019

“Ego is vaak de kroon op de financiële sector. Zet die kroon af en ontdek hoe veel mooier deze sector kan zijn”, aldus Antoinette Kalkman in de rubriek 'Aan de keukentafel van...' in de herfsteditie van het New Financial Magazine, een uitgave van de stichting New Financial Forum.

Volgens Kalkman, die begin dit jaar FlexFront Groep verkocht aan Link Asset Services, zegt in het interview zich vaak gestoord te hebben aan het zogenaamde Bokito-gedrag in de financiële sector. “Nieuwe leiders willen bijna allemaal hun eigen feestjes vieren. Ze zijn nog niet binnen of het hele bedrijf moet op de schop, terwijl er niet wordt gekeken naar het onderliggende probleem. Verander je de cultuur van een bedrijf niet, dan heeft de boel omspitten niet heel veel zin. Veranderen om je eigen ego op te poetsen, is per definitie kapitaalvernietiging. Verandering heeft alleen maar zin als de organisatie daarmee beter wordt en de klant beter wordt bediend.”

In NRC las ze onlangs het verhaal dat een vrouw met haar rolstoel vast kwam te zitten in mul zand. Een gemeentewerker zag het gebeuren en zei dat hij zo terug kwam om te helpen, na zijn lunch. “Dat noem ik de waardencrisis. Aan zo’n mentaliteit gaan organisaties ten onder. En helaas is dat de cultuur die we vaak tegenkomen in de financiële sector.”

Het is volgens Kalkman niet alleen maar kommer en kwel. “Ik zie zeker verbeteringen", aldus Kalkman die wel de kar blijft trekken bij Nationale Waarborg. "De angst is er nog wel, maar is minder dan pakweg twintig jaar geleden. Verder is er toenemende behoefte aan authenticiteit en willen medewerkers geen zinloos werk meer doen, maar van betekenis zijn. Het gaat niet meer om geld verdienen alleen. Toen ik in 2013 bij het tienjarig bestaan van Nationale Waarborg riep dat empathie bedrijven succesvoller maakt, was dat nog vloeken in de kerk. Nu is dat niet meer zo en dat is winst.”

Lees HIER het hele interview.

In deze edtiie verder onder meer een interview met Roeli Pot van de Rabobank en bijdragen van Amba Zeggen, Femke de Jong-Struiksma, Ivo Valkenburg, Chantal Inen, Peter Wormskamp en Ton Nijenhuis en Petrosjan Damen.

De stichting New Financial Forum heeft als doel om van binnenuit en met elkaar te bouwen aan een betere financiële sector. Doe je ook mee? Meld je dan hier aan. De stichting organiseert bijeenkomsten, workshops, faciliteert dialogen, geeft het New Financial Magazine uit, is aanjager van vernieuwing, voegt betekenis toe en is de stem van een innovatieve en betrokken financiële sector. Eerst kennismaken?

Schrijf je dan HIER in voor de vierde Positive Finance Day, die de stichting samen met Dazure op 31 oktober organiseert bij de Goudse. Een event anders dan alle andere events in de financiële sector.

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Stimuleer de adviseur om duurzaam te adviseren

Stimuleer de adviseur om duurzaam te adviseren

"Geld is een belangrijke reden voor mensen om hun gedrag aan te passen. Natuurlijk is intrinsieke motivatie belangrijk, maar juist bij een thema als duurzaamheid...

Het vuur van... Mark de Niet

Het vuur van... Mark de Niet

(Uit VVP 5-2023) Er zijn veel prachtige mensen in onze sector die elke dag het beste geven wat in hen zit. In ‘Het vuur van’ zet VVP deze mensen op...

Verzilver de expertise van jouw organisatie

Verzilver de expertise van jouw organisatie

"Voor een duurzame toekomst moet de focus liggen op het benutten van de interne rijkdom aan expertise en de gezamenlijke reis", aldus Michiel Dietvorst van Pridea...

Bedrijven van de toekomst schrijven het nieuwe verhaal

Bedrijven van de toekomst schrijven het nieuwe verhaal

“Schokkend hoe weinig er over is van alles waar wij mensen bij floreren.” Dat zei Christine Boland, tijdgeestanalist, woensdag op de zesde Positive Finance...

Roy van den Anker: "De waarde van de adviseur"

Roy van den Anker: "De waarde van de adviseur"

"Het wordt echter steeds duidelijker dat zachte vaardigheden cruciaal zijn voor de toekomst van de financieel adviseur. Wordt het niet eens tijd om na jaren van...

Christine Boland op zesde Positive Finance Day

Christine Boland op zesde Positive Finance Day

Tijdgeestanalist en innovatiestrateeg Christine Boland (eerder dit jaar hogelijk gewaardeerd door de 700 bezoekers van het VIP-congres van VVP en CGA) en architect...

VVP-hoofdredacteur in podcast Sterveding

VVP-hoofdredacteur in podcast Sterveding

Willem Vreeswijk, hoofdredacteur van VVP en oprichter van de stichting New Financial Forum, is te gast in een aflevering van de podcastserie Sterveding. In deze...

Kees Klomp: "Economie als gedachtegoed"

Kees Klomp: "Economie als gedachtegoed"

"Als we het over de economie hebben, dan hebben we het over de zaken die we tijdens het alledaagse leven over economie horen en zien: inflatie, koopkracht, belastingdruk...

Oproep Rineke Dijkinga: "Steun mooi eten uit de lokale keten"

Oproep Rineke Dijkinga: "Steun mooi eten uit de lokale keten"

"Stel je voor dat er door heel Nederland een mozaïek patroon zou liggen van akkertjes, zo tussen de 2,5 en 5 hectare waar ‘gezondheid per hectare’...

Diep kijkje in de keuken van Extincion Rebellion

Diep kijkje in de keuken van Extincion Rebellion

De herfsteditie van het New Financial Magazine, een van de uitingen van de stichting New Financial Forum, geeft een heel bijzonder inkijkje in de keuken van Extincton...