Flink minder hypotheken met NHG gesloten

Huis (luiken) via Pixabay

In het derde kwartaal van 2018 is het totale aantal nieuwe NHG-garanties met 5,1 procent afgenomen ten opzichte van hetzelfde kwartaal vorig jaar. In dezelfde periode is ook het aantal ingediende verliesdeclaraties met 65 procent afgenomen (tot 174). Dit is het laagste aantal verliesdeclaraties sinds 2009.

Het aantal huishoudens dat een hypotheek met NHG heeft gesloten voor de aankoop van een woning daalde  in het derde kwartaal van dit jaar jaar-op-jaar flink (12,8 procent). Deze afname werd deels veroorzaakt door de sterke stijging van de woningprijzen in combinatie met de vaste NHG-kostengrens; hierdoor kwamen steeds minder woningen in aanmerking voor  een lening met NHG. Daarnaast daalde volgens het Kadaster in  het derde kwartaal van dit jaar het aantal verkochte bestaande woningen jaar-op-jaar met 7,3 procent.

De voortdurend sterke stijging van de huizenprijzen leidt tot een waarborgfonds met een steeds robuuster fonds. NHG onderzoekt op welke vlakken zowel toegang van consumenten tot de woning- en hypotheekmarkt als de samenwerking met ketenpartners kan worden verbeterd. Dit betreft bijvoorbeeld de vraag in hoeverre de maatwerkpropositie aansluit bij de zzp-doelgroep en de vraag of de borgtochtprovisie in 2019 verder verlaagd kan worden. "Daarnaast delen we sinds kort onze inzichten met geldverstrekkers over hun garantiemeldingen om van elkaar te leren en om onze gezamenlijke processen te optimaliseren."

Sinds dit najaar heeft NHG inzicht in de beheersituatie van de ongeveer 85.000 NHG-leningen die via 37 geldverstrekkers zijn gesloten gedurende de eerste drie kwartalen van 2018. Hiervoor heeft NHG een monitor ontwikkeld: de Garantiemonitor. Deze monitor biedt NHG een totaalbeeld van de door geldverstrekkers aangeleverde garantiemeldingen. Het overzicht is onderverdeeld in garanties die direct goed zijn verwerkt en in garanties die niet direct verwerkt konden worden in de administratie van NHG (en waar de betreffende geldverstrekker dus geen aanspraak op de borgtocht kan maken). Met deze resultaten gaat NHG in gesprek met de individuele geldverstrekker: om processen te verbeteren, dan wel om te leren van de foutloze aanlevering. 

 

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
"Banken frustreren voordeel versoepelde NHG-regels"

"Banken frustreren voordeel versoepelde NHG-regels"

Banken ontmoedigen volgens de Consumentenbond klanten die een bestaande hypotheek willen omzetten naar een voordelige hypotheek met NHG. Uit onderzoek van de Consumentenbond...

"Zzp'er niet onder op de stapel leggen"

"Zzp'er niet onder op de stapel leggen"

"Een zzp’er wijkt af van het standaard model. Dit betekent niet dat je ze onder op de stapel moet leggen, maar dat er meer maatwerk nodig is." Aldus NHG bij...

Vooral jonge zzp'ers gebruiken Inkomensverklaring

Vooral jonge zzp'ers gebruiken Inkomensverklaring

Een kleine duizend startende zzp’ers hebben dankzij de introductie van de Inkomensverklaringzzp’er een woning kunnen kopen. Vooral zzp’ers jonger...

Webinar nieuwe NHG Voorwaarden & Normen 2019

Webinar nieuwe NHG Voorwaarden & Normen 2019

NHG organiseert dinsdag 13 november een kosteloos webinar over de vijf belangrijkste wijzigingen uit de Voorwaarden & Normen 2019. Het webinar zal ongeveer...

Meefinancieren NHG-premie kost staat te veel geld

Meefinancieren NHG-premie kost staat te veel geld

Minister Ollongren van Binnenlandse Zaken is tegen meefinancieren van de NHG-premie in de hypotheek. Ollongren: "Het kabinet blijft voorstander van de eerder met...

Borgtochtprovisie verlaagd met 0,1 procent

Borgtochtprovisie verlaagd met 0,1 procent

NHG verlaagt de borgtochtprovisie van 1 naar 0,9 procent. NHG "ziet goede aanknopingspunten om de borgtochtprovisie na 2019 verder te verlagen. Volgend jaar...