Fnv Finance woedend over salarisstijging nn-top

Lard Friese

FNV Finance noemt de salarisverhoging voor de topbestuurders van NN Group 'buitenproportioneel'. De verzekeraar maakte vandaag bekend dat het basissalaris van ceo Lard Friese in 2017 en 2018 met 10 resp. 15 procent zal stijgen. Cfo Delphin Rueda krijgt in 2017 5 procent loonsverhoging en in 2018 nog eens 10 procent. "Een verkeerd signaal naar de medewerkers van de NN Group en tegen onze afspraken in."

 

Vakbondsbestuurder Gerard van Hees: "De verzekeraar heeft de afgelopen jaren de koers ingezet om de salarissen van medewerkers in de organisatie naar het gemiddelde van Nederland, dus een lager niveau, te brengen. Om voor de top wel buitenlandse topsalarissen als maatstaf te gebruiken, is de wereld op zijn kop."


Haaks op de afspraken
Het besluit om de topsalarissen van de NN Group zo enorm te verhogen is volgens Van Hees tegenstrijdig met afspraken die de sector heeft gemaakt met de vakbonden in de ‘Sociale Agenda Verzekeringssector 2014-2018’. In de sociale paragraaf spreken het Verbond en de vakbonden onder meer af om te kijken naar beloningsverhoudingen binnen de organisatie. Daarin wordt gesproken over "een verantwoord beloningsbeleid dat van toepassing is op alle medewerkers in de organisatie".


Meten met twee maten
Van Hees: "De stijging van de cao-lonen is sinds de kredietcrisis achtergebleven op de inflatie in Nederland. Werknemers hebben hier morrend genoegen mee genomen, omdat werkzekerheid voor hen uiteindelijk zwaarder woog dan koopkracht. Maar om bij de topbeloningen wél met buitenlandse collega’s te benchmarken, met exorbitante salarisverhogingen tot wel 25 procent tot gevolg, is meten met twee maten. Bovendien is het niet respectvol naar de eigen medewerkers. Zeker nu ik verwacht dat, bovenop de al geplande krimp, nog eens 1500 arbeidsplaatsen verdwijnen als gevolg van de overname van Delta Lloyd door de NN Group."


Bontjas voor kerst
Van Hees wijst erop dat David Knibbe naast ceo van Nationale-Nederlanden ook voorzitter is van het Verbond van Verzekeraars. "Het Verbond heeft zijn handtekening onder de sociale afspraken met de vakbonden gezet. Hartstikke tegenstrijdig dus dat organisatie van de voorzitter vandaag deze boodschap uitbrengt. Dat zou net zoiets zijn als als de voorzitter van de Bond tegen Bont zijn vrouw verrast met een bontjas voor kerst."

Reactie toevoegen

 
Meer over
Verbond wil afhandeling letselschade vlotter en minder complex

Verbond wil afhandeling letselschade vlotter en minder complex

Het huidige stelsel van letselschadevergoeding, aldus het Verbond van Verzekeraarsm kent te veel knelpunten en is aan herziening toe. De verzekeringssector wil...

NN Group stapt over op financiële halfjaarrapportages

NN Group stapt over op financiële halfjaarrapportages

Het nettoresultaat van NN Group is in het derde kwartaal van 2019 gedaald van 788 naar 515 miljoen euro. Het operationeel resultaat bleef stabiel op 453 miljoen...

Erasmus van NN Group naar Aviva

Erasmus van NN Group naar Aviva

Jan-Hendrik Erasmus treedt op 31 december 2019 af als lid van de raad van bestuur en Chief Risk Officer (CRO) van NN Group en wordt in februari 2020 Group Chief...

Vertrouwen in eigen verzekeraar licht gedaald

Vertrouwen in eigen verzekeraar licht gedaald

Klanten hebben het afgelopen jaar vooral meer waardering gekregen voor het contact met hun verzekeraar. De score op dit punt liet in 2019 de sterkste verbetering...

Recordaantal verzekeringsfraudeurs opgespoord

Recordaantal verzekeringsfraudeurs opgespoord

Verzekeraars hebben afgelopen jaar 12.879 gevallen aangetoond waarin iemand verzekeringsfraude heeft gepleegd. Dat zijn er twaalf procent meer dan in 2017. Sinds...

'Loket' Joodse oorlogspolissen vijf jaar langer open

'Loket' Joodse oorlogspolissen vijf jaar langer open

Joodse polishouders die tijdens de Tweede Wereldoorlog zijn beroofd van hun levens- en uitvaartverzekeringen kunnen vijf jaar langer terecht bij de Stichting Individuele...

PIV integreert met Verbond van Verzekeraars

PIV integreert met Verbond van Verzekeraars

Het Personenschade Instituut van Verzekeraars (stichting PIV) integreert per 1 januari 2020 met het Verbond van Verzekeraars. De activiteiten worden ondergebracht...

Verbond en NVGA van start met Stichting Uniforme Inrichting Volmachtketen

Verbond en NVGA van start met Stichting Uniforme Inrichting Volmachtketen

Het Verbond van Verzekeraars en de NVGA hebben gezamenlijk de Stichting Uniforme Inrichting Volmachtketen opgericht. De stichting heeft dan ook twee belangrijke...

Tjeerd Bosklopper CEO a.i. NN

Tjeerd Bosklopper CEO a.i. NN

Tjeerd Bosklopper gaat vanaf begin november het Nederlandse bedrijf van NN Group leiden als ad interim CEO. Hij volgt David Knibbe op, die is benoemd tot CEO van...

Solidariteitsmonitor Verbond toont stabiel beeld

Solidariteitsmonitor Verbond toont stabiel beeld

De spreiding tussen de premies van vijf veelvoorkomende particuliere verzekeringen nam tussen 2017 en 2018 licht toe en stabiliseerde in 2019.  "Hieruit blijkt...