Fnv Finance woedend over salarisstijging nn-top

Lard Friese

FNV Finance noemt de salarisverhoging voor de topbestuurders van NN Group 'buitenproportioneel'. De verzekeraar maakte vandaag bekend dat het basissalaris van ceo Lard Friese in 2017 en 2018 met 10 resp. 15 procent zal stijgen. Cfo Delphin Rueda krijgt in 2017 5 procent loonsverhoging en in 2018 nog eens 10 procent. "Een verkeerd signaal naar de medewerkers van de NN Group en tegen onze afspraken in."

 

Vakbondsbestuurder Gerard van Hees: "De verzekeraar heeft de afgelopen jaren de koers ingezet om de salarissen van medewerkers in de organisatie naar het gemiddelde van Nederland, dus een lager niveau, te brengen. Om voor de top wel buitenlandse topsalarissen als maatstaf te gebruiken, is de wereld op zijn kop."


Haaks op de afspraken
Het besluit om de topsalarissen van de NN Group zo enorm te verhogen is volgens Van Hees tegenstrijdig met afspraken die de sector heeft gemaakt met de vakbonden in de ‘Sociale Agenda Verzekeringssector 2014-2018’. In de sociale paragraaf spreken het Verbond en de vakbonden onder meer af om te kijken naar beloningsverhoudingen binnen de organisatie. Daarin wordt gesproken over "een verantwoord beloningsbeleid dat van toepassing is op alle medewerkers in de organisatie".


Meten met twee maten
Van Hees: "De stijging van de cao-lonen is sinds de kredietcrisis achtergebleven op de inflatie in Nederland. Werknemers hebben hier morrend genoegen mee genomen, omdat werkzekerheid voor hen uiteindelijk zwaarder woog dan koopkracht. Maar om bij de topbeloningen wél met buitenlandse collega’s te benchmarken, met exorbitante salarisverhogingen tot wel 25 procent tot gevolg, is meten met twee maten. Bovendien is het niet respectvol naar de eigen medewerkers. Zeker nu ik verwacht dat, bovenop de al geplande krimp, nog eens 1500 arbeidsplaatsen verdwijnen als gevolg van de overname van Delta Lloyd door de NN Group."


Bontjas voor kerst
Van Hees wijst erop dat David Knibbe naast ceo van Nationale-Nederlanden ook voorzitter is van het Verbond van Verzekeraars. "Het Verbond heeft zijn handtekening onder de sociale afspraken met de vakbonden gezet. Hartstikke tegenstrijdig dus dat organisatie van de voorzitter vandaag deze boodschap uitbrengt. Dat zou net zoiets zijn als als de voorzitter van de Bond tegen Bont zijn vrouw verrast met een bontjas voor kerst."

Reactie toevoegen

 
Meer over
Brancheorganisaties maken zich samen sterk voor eHerkenning

Brancheorganisaties maken zich samen sterk voor eHerkenning

Het Verbond van Verzekeraars, Adfiz en de NVGA slaan met SIVI de handen ineen om hun leden te informeren over de transitie van het Digitaal Paspoort naar eHerkenning,...

NVGA en Verbond bereiken overeenstemming over VSV

NVGA en Verbond bereiken overeenstemming over VSV

De NVGA en het Verbond van Verzekeraars hebben een Voorbeeld Samenwerkingsovereenkomst Volmacht (VSV) gepubliceerd. De nieuwe VSV loopt vanaf nu tot januari 2022. Het...

Vernieuwd stelsel zelfregulering maakt einde aan Keurmerk Klantgericht Verzekeren

Vernieuwd stelsel zelfregulering maakt einde aan Keurmerk Klantgericht Verzekeren

Op 1 juli 2020 treedt een vernieuwd stelsel voor zelfregulering in werking dat zal worden getoetst door de Stichting toetsing verzekeraars. Door het nieuwe stelsel...

Klanten en adviseurs doen te weinig om klimaatschade te voorkomen

Klanten en adviseurs doen te weinig om klimaatschade te voorkomen

Klanten en hun financieel adviseurs kunnen veel meer doen om klimaatschade te voorkomen, meent het Verbond van Verzekeraars. “Het valt ons bij grote weerevents...

Verbond: "Weeffout in pensioenakkoord"

Verbond: "Weeffout in pensioenakkoord"

Het Verbond van Verzekeraars juicht toe dat ook pensioenfondsen overgaan op premieregelingen. In het akkoord dat daarover eind vorige week is gesloten, worden echter...

"The time is now for NN Group"

"The time is now for NN Group"

"The time is now for NN Group." Dat stelt de activistische aandeelhouder Elliott, die meent dat NN Group ondergewaardeerd is, in een verklaring (te vinden op de...

Uitwerking Pensioenakkoord: Verbond betwijfelt of deadline wordt gehaald

Uitwerking Pensioenakkoord: Verbond betwijfelt of deadline wordt gehaald

Beleidsadviseur Daan Schmitz van het Verbond van Verzekeraars betwijfelt of de deadline van 19 juni voor de uitwerking van het pensioenakkoord wordt gehaald. Schmitz...

Corona niet van invloed op commitment financiële sector aan klimaatdoelen

Corona niet van invloed op commitment financiële sector aan klimaatdoelen

“Het is in ieders belang om de klimaatdoelen te halen. Daarom blijven wij, ook in deze moeilijke tijden, gecommitteerd aan het klimaatakkoord en spannen wij...

Verbond publiceert handreiking bij betalingsproblemen

Verbond publiceert handreiking bij betalingsproblemen

Het Verbond van Verzekeraars en Wijzer in geldzaken hebben een handreiking ontwikkeld om tijdens de coronacrisis klanten met geldproblemen te helpen. Het Verbond...

COR daalt in volmachtmarkt onder honderd procent

COR daalt in volmachtmarkt onder honderd procent

De  Combined Operating Ratio (COR) in de volmachtmarkt voor schadeverzekeringen is voor het eerst sinds 2015 onder de 100 procent uitgekomen, een daling in...