FNV-leden stemmen in met eindbod ING Bank

Euro's 50 via Pixabay

Medewerkers van ING hebben een nieuwe cao. De leden van de FNV stemden de afgelopen weken in meerderheid (55 procent) voor het eindbod van hun werkgever waardoor zij kunnen rekenen op loonsverhoging van veertien procent voor de laagste salarisschalen en tot vier procent voor de hoogste. Per 1 juli 2024 komt er dan nog drie procent bij. Verder komt er een eenmalige uitkering van 2000 euro per 1 juli 2023, worden de salarisschalen verruimd en komt er een hogere thuiswerkvergoeding. Dit resultaat werd behaald nadat bankmedewerkers maanden actievoerden en begin deze maand zelfs voor het eerst in de geschiedenis van ING staakten.

De stakingen die FNV voor de komende week had gepland, gaan vanwege het cao-akkoord niet door.

Ook een meerderheid van de CNV-leden (61 procent) accepteert het eindbod van ING voor een nieuwe cao. "We houden er een dubbel gevoel aan over", zegt de vakbond. "Want hoewel de meeste leden het eindbod hebben geaccepteerd, is er ook een grote minderheid die tegen het eindbod heeft gestemd. Het is duidelijk dat veel ING-medewerkers absoluut niet blij zijn met de uiteindelijke uitkomst."

De Unie vecht door

In een reactie stelt De Unie: “Helaas heeft inmiddels één van de andere vakorganisaties bekendgemaakt dat zij het eindbod van ING accepteren en dat zij bereid zijn om op deze basis een cao af te sluiten. We hadden natuurlijk gehoopt dat de leden van de beide andere vakorganisaties het eindbod zouden afwijzen. Dan hadden we in ieder geval gezamenlijk door kunnen gaan met actievoeren. We wilden klaarstaan voor het geval dat de andere vakorganisaties zouden kunnen aansluiten. Daarom is hard gewerkt om de organisatie voor de acties van 24 april op tijd af te hebben.

“Uiteraard kan dit niet betekenen dat we het nu opgeven. ING heeft een slecht eindbod gedaan, dit gaat leiden tot een slechte cao. Slecht voor de meeste medewerkers, slecht voor de organisatie. Er is nu nog meer werk aan de winkel dan een jaar geleden. Genoeg redenen om 24 april aanstaande samen te komen en een boodschap af te geven aan de directie.”

Reactie toevoegen

 
Vraag naar energiebesparende werkzaamheden over top heen

Vraag naar energiebesparende werkzaamheden over top heen

De vraag naar energiebesparende maatregelen is nog relatief hoog, maar de enorme groei lijkt er volgens ING Research uit. Hierdoor valt deze steunpilaar, die tegenwicht...

ING van start met Woningcheck

ING van start met Woningcheck

ING is van start gegaan met de Woningcheck. Dit is een rapport dat inzicht geeft in omgevingsfactoren en toekomstige risico’s zoals overstromingsrisico en...

Meerderheid leden De Unie: ING-cao niet ondertekenen

Meerderheid leden De Unie: ING-cao niet ondertekenen

De Unie moet de ING-cao niet ondertekenen. Dat vindt 78 procent van de leden die hebben gestemd. De Unie: “De leden hebben voornamelijk tegen ondertekening...

By Annelies trots op nominatie Advies Award 2023

By Annelies trots op nominatie Advies Award 2023

Annelies Schoonderbeek van By Annelies uit Zwolle, één van de drie genomineerden in de categorie Hypotheek Advies, is blij met de nominatie voor...

Eindbod cao ING: De Unie geeft leden negatief stemadvies

Eindbod cao ING: De Unie geeft leden negatief stemadvies

De Unie legt het eindbod van ING voor een nieuwe cao alsnog ter stemming voor aan de leden. Dit met een negatief stemadvies. Tegelijkertijd erkent De Unie dat het...

ING brengt emotie terug in merk

ING brengt emotie terug in merk

ING lanceerde maandag een nieuwe campagne waarmee de bank de emotionele connectie met het merk wil verstevigen. De campagne benadrukt dat mensen zelf het beste weten...

ING: verduurzaming Nederlandse bedrijfsleven is aan het versnellen

ING: verduurzaming Nederlandse bedrijfsleven is aan het versnellen

De verduurzaming in het Nederlandse bedrijfsleven versnelt: tweederde van de bedrijven verwacht dat de eigen verduurzaming dit jaar accelereert in vergelijking met...

FNV: evenwichtig pakket

FNV: evenwichtig pakket

Een evenwichtig pakket. Zo betitelt de FNV de maandag door minister Van Gennip aangekondigde maatregelen. FNV-voorzitter Tuur Elzinga: “We zijn blij dat het...

FNV en CNV schorten acties bij ING op

FNV en CNV schorten acties bij ING op

FNV en CNV schorten de acties bij ING op na een verbeterd eindbod van de bank voor de nieuwe cao. Zij blazen de geplande staking op dinsdag 4 april in Noord-West...

Donderdag 24-uursstaking bij ING Noordoost-Nederland

Donderdag 24-uursstaking bij ING Noordoost-Nederland

Donderdag organiseren FNV Finance, De Unie en CNV Vakmensen een 24-uursstaking voor de ING-werknemers in Noordoost-Nederland. ING presenteerde vorige week een...