FNV-leden stemmen in met eindbod ING Bank

Euro's 50 via Pixabay

Medewerkers van ING hebben een nieuwe cao. De leden van de FNV stemden de afgelopen weken in meerderheid (55 procent) voor het eindbod van hun werkgever waardoor zij kunnen rekenen op loonsverhoging van veertien procent voor de laagste salarisschalen en tot vier procent voor de hoogste. Per 1 juli 2024 komt er dan nog drie procent bij. Verder komt er een eenmalige uitkering van 2000 euro per 1 juli 2023, worden de salarisschalen verruimd en komt er een hogere thuiswerkvergoeding. Dit resultaat werd behaald nadat bankmedewerkers maanden actievoerden en begin deze maand zelfs voor het eerst in de geschiedenis van ING staakten.

De stakingen die FNV voor de komende week had gepland, gaan vanwege het cao-akkoord niet door.

Ook een meerderheid van de CNV-leden (61 procent) accepteert het eindbod van ING voor een nieuwe cao. "We houden er een dubbel gevoel aan over", zegt de vakbond. "Want hoewel de meeste leden het eindbod hebben geaccepteerd, is er ook een grote minderheid die tegen het eindbod heeft gestemd. Het is duidelijk dat veel ING-medewerkers absoluut niet blij zijn met de uiteindelijke uitkomst."

De Unie vecht door

In een reactie stelt De Unie: “Helaas heeft inmiddels één van de andere vakorganisaties bekendgemaakt dat zij het eindbod van ING accepteren en dat zij bereid zijn om op deze basis een cao af te sluiten. We hadden natuurlijk gehoopt dat de leden van de beide andere vakorganisaties het eindbod zouden afwijzen. Dan hadden we in ieder geval gezamenlijk door kunnen gaan met actievoeren. We wilden klaarstaan voor het geval dat de andere vakorganisaties zouden kunnen aansluiten. Daarom is hard gewerkt om de organisatie voor de acties van 24 april op tijd af te hebben.

“Uiteraard kan dit niet betekenen dat we het nu opgeven. ING heeft een slecht eindbod gedaan, dit gaat leiden tot een slechte cao. Slecht voor de meeste medewerkers, slecht voor de organisatie. Er is nu nog meer werk aan de winkel dan een jaar geleden. Genoeg redenen om 24 april aanstaande samen te komen en een boodschap af te geven aan de directie.”

Reactie toevoegen

 
Nieuwe Cao voor Verzekeringsbedrijf 2024 gepubliceerd

Nieuwe Cao voor Verzekeringsbedrijf 2024 gepubliceerd

De nieuwe Cao Verzekeringsbedrijf 2024 is gepubliceerd. Deze cao bouwt voort op veranderingen uit voorgaande jaren. “Het is een moderne cao met aandacht...

FNV hekelt 'afbraak-scenario' OCTAS

FNV hekelt 'afbraak-scenario' OCTAS

De FNV heeft met "stijgende zorg kennisgenomen van het eindrapport van de Onafhankelijke Commissie Toekomst Arbeidsongeschiktheidsstelsel (OCTAS) over het stelsel...

FNV: stijging arbeidsongeschikten door doorgeslagen flexibilisering

FNV: stijging arbeidsongeschikten door doorgeslagen flexibilisering

De doorgeslagen flexibilisering van de arbeidsmarkt. Dat is volgens nieuw FNV-onderzoek dé veroorzaker is van de hoge instroom in de WIA. De FNV in haar rapport...

ING gaat niet in op eis Milieudefensie

ING gaat niet in op eis Milieudefensie

"Van het ene op het andere moment helemaal stoppen met de financiering van olie en gas isvolgens ons niet de juiste aanpak." Aldus ING in een brief aan Milieudefensie,...

Leden akkoord met nieuwe Cao Verzekeringsbedrijf 2024

Leden akkoord met nieuwe Cao Verzekeringsbedrijf 2024

De leden van de Sector Arbeidsvoorwaarden van het Verbond van Verzekeraars en de achterbannen van FNV Finance, De Unie en CNV Vakmensen zijn akkoord met het op...

Nieuwe cao voor medewerkers Achmea

Nieuwe cao voor medewerkers Achmea

Een grote meerderheid van de leden van FNV Finance, CNV Vakmensen én van alle Achmea-medewerkers heeft ingestemd met een nieuwe cao. De cao geldt voor circa...

ING biedt online zakelijke verzekeringen van Allianz Direct

ING biedt online zakelijke verzekeringen van Allianz Direct

Vanaf 2024 zal ING in Nederland een breed scala aan verzekeringsproducten voor ondernemers aanbieden in samenwerking met Allianz Direct. Het nieuwe aanbod omvat...

Groen energielabel grote meerwaarde voor woning

Groen energielabel grote meerwaarde voor woning

Een woning met groen energielabel is voor velen meer geld waard dan een woning zonder, voor sommigen zelfs meer dan tien procent, zo blijkt uit het ING Woonbericht....

NHG en vijf marktpartijen stoppen met pilot 'Duurhuur’

NHG en vijf marktpartijen stoppen met pilot 'Duurhuur’

De pilot ‘Duurhuur’, van NHG, Aegon, BLG Wonen, Florius, ING en Vereniging Eigen Huis is geen succes geworden en is beëindigd. Er was onvoldoende...

Vraag naar energiebesparende werkzaamheden over top heen

Vraag naar energiebesparende werkzaamheden over top heen

De vraag naar energiebesparende maatregelen is nog relatief hoog, maar de enorme groei lijkt er volgens ING Research uit. Hierdoor valt deze steunpilaar, die tegenwicht...