Gasloos bouwen en gestegen bouwkosten in nieuwe herbouwwaardemeter

Metsel via Pixabay

De Herbouwwaardemeter Woningen 2022 is gereed en de inboedelwaarde-index is bekend. Beiden zijn geldig tot 31 december 2022.

Het nieuwe indexcijfer voor het bepalen van de inboedelwaarde is dit jaar vastgesteld op 155,7 (2020: 138,5). Het Verbond van Verzekeraars: “De belangrijkste verklaring voor het verschil tussen beide jaren zijn de wereldwijde gevolgen van corona. Omdat het CPB uitging van een dalende consumptie (min 5,8 procent), ontslagen en faillissementen en dat consumenten zouden gaan sparen, daalde de index voor 2021 naar 138,5. De verwachte daling bleek een stijging van 3,4 procent van consumptiegoederen in een inboedel. Omdat het CPB voor volgend jaar opnieuw een groei van de consumptie en een bijkomende prijsstijging verwacht, wordt het indexcijfer voor 2022 vastgesteld op 155,7.”

De herbouwwaardemeter houdt voortaan rekening met de nieuwe vereisten aan hernieuwbare energie (‘gasloos bouwen’). Hoewel de mogelijkheden per gemeente, straat en pand kunnen verschillen, is vanwege de werkbaarheid besloten hier een vast percentage van acht procent voor mee te nemen. Deze is reeds verwerkt in de basisprijzen. Ook de prijsstijgingen door de huidige overspannen markt van vraag en aanbod, de sterk gestegen transport- en houtprijzen (dagkoersen) en de verwachting dat deze situatie langere tijd zal aanhouden, brengen een grote onzekerheid met zich mee voor de hoogte van de bouwkosten. Voor deze onzekerheid is dit jaar een vast percentage van vijf procent in de basisprijzen opgenomen.

Advies: geef klanten garantie tegen onderverzekering

De Herbouwwaardemeter levert een globale uitkomst op. Bovendien kunnen de actuele prijzen schommelen en kosten kunnen afhankelijk zijn van de specifieke situatie. Daarom raadt het Verbond aan om bij gebruik van de Herbouwwaardemeter de klant garanties te geven tegen onderverzekering.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Herbouwwaardemeter Woningen 2024 gereed

Herbouwwaardemeter Woningen 2024 gereed

De Herbouwwaardemeter Woningen 2024 is gereed en de inboedelwaarde-index is bekend. Beide zijn geldig tot 31 december 2024. Het nieuwe indexcijfer voor het bepalen...

Laatste Herbouwwaardemeter Woningen in deze vorm

Laatste Herbouwwaardemeter Woningen in deze vorm

De Herbouwwaardemeter Woningen 2021 is gereed en te downloaden via de website van het Verbond van Verzekeraars. Het is de laatste keer dat het Verbond de Herbouwwaardemeter...

Herbouwwaardemeter Woningen 2020 gereed

Herbouwwaardemeter Woningen 2020 gereed

De Herbouwwaardemeter Woningen 2020 van het Verbond van Verzekeraars is gereed en te downloaden. Ten opzichte van vorig jaar is de waardemeter op een aantal...

Herbouwwaardemeter wordt vernieuwd

Herbouwwaardemeter wordt vernieuwd

De herbouwwaardemeter wordt vernieuwd, kondigde het Verbond van Verzekeraars donderdag aan. Het Verbond: "Vanwege de veranderende bouwvereisten worden dit jaar een...

Herbouwwaardemeter en Inboedelwaardeindex 2019 beschikbaar

Herbouwwaardemeter en Inboedelwaardeindex 2019 beschikbaar

Het Verbond van Verzekeraars heeft de Herbouwwaardemeter Woningen en de Inboedelwaardeindex 2019 gepresenteerd. Het nieuwe indexcijfer voor het bepalen van...