"Geen reden voor aanhoudend pleidooi verlaging maximale hypotheek"

Huis rood via Pixabay

De Hypotheekshop ziet geen enkele grond voor het aanhoudende pleidooi van DNB voor verlaging van de maximale hypotheek. De adviesketen: "De hypotheekmarkt in Nederland, en de hoogte van hypotheken, is sterk afwijkend van de hypotheekmarkt in andere landen. Toch is dat feit alleen onvoldoende reden om het systeem aan te passen. Het percentage betalingsachterstanden in ons land is immers internationaal gezien erg laag, en dat was ook in de crisisjaren het geval. Het is derhalve belangrijk om het grotere plaatje hierbij in het oog te houden. Nederland is bijvoorbeeld een van de weinige landen die een inkomenstoetsing kent. Bovendien staan het sociale zekerheid- en het pensioenstelsel internationaal hoog aangeschreven. Daarnaast kent Nederland de Nationale Hypotheek Garantie waarmee de financiële risico’s van een koopwoning worden beperkt. Dit jaar zullen 55 tot 60 procent van alle tophypotheken middels een NHG-hypotheek worden gefinancierd. DNB heeft een punt als het aangeeft dat de oplossing voor oververhitting op de woningmarkt meer bouwen is. Er lijkt evenwel geen enkele grond te zijn voor het aanhoudende pleidooi om verlaging van de maximale hypotheek. Laten we daarom voorkomen dat een eigen woning voor bijvoorbeeld starters nog lastiger bereikbaar wordt."

Reactie toevoegen

 
Meer over
Hypotheekhoogteverschil HDN en Kadaster verklaard

Hypotheekhoogteverschil HDN en Kadaster verklaard

Terwijl de gemiddelde hypotheeksom in het tweede kwartaal uitkwam op 317.000 euro, is de gemiddelde hypotheekaanvraag al twee jaar stabiel gebleven op 245.000 euro....

Passeerrente populairder

Passeerrente populairder

De grote daling van de hypotheekrente zorgt volgens De Hypotheekshop voor een groeiende populariteit van hypotheekoffertes waarin de hoogte van de rente pas wordt...

De Hypotheekshop ziet "ongekende duikvlucht hypotheekrente"

De Hypotheekshop ziet "ongekende duikvlucht hypotheekrente"

Door de aanhoudende internationale onrust, stimuleringsmaatregelen van de ECB en Fed op de rol, en de start van het naseizoen in aantocht lijkt de daling van de...

Wijzigingsvoorstel hypotheekregels 2020 lost knelpunten niet op

Wijzigingsvoorstel hypotheekregels 2020 lost knelpunten niet op

Hoewel de afgelopen jaren enkele knelpunten zijn verholpen, lopen consumenten in de praktijk nog altijd tegen een aantal onnodige administratieve barrières...

Kifid: klacht tegen Florius is verkeerd geadresseerd

Kifid: klacht tegen Florius is verkeerd geadresseerd

Een consument is van mening dat de risicopremie te hoog is en spreekt Florius erop aan. De Geschillencommissie Kifid oordeelt in bindende uitspraak 2019-558...

"Verleng looptijd alle aflossingsvrije hypotheken naar 75 jaar"

"Verleng looptijd alle aflossingsvrije hypotheken naar 75 jaar"

Vereniging Eigen Huis en De Hypotheekshop roepen geldverstrekkers op om de looptijd van alle aflossingsvrije hypotheken te verlengen van 30 naar 75 jaar, of om helemaal...