Geld.nl: collectieve zorgverzekering mogelijk 260 euro duurder per jaar

Amanda Bulthuis nieuw

In 2023 wordt de collectiviteitskorting afgeschaft. Dit betekent volgens Geld.nl dat wie een collectieve zorgverzekering heeft, bijvoorbeeld via het werk,  flink meer premie betalen voor de basisverzekering. “Dat scheelt gemiddeld 6,71 euro per maand op de basisverzekering. Daar bovenop komt nog de premiestijging van 15 euro per maand die het Kabinet voor 2023 verwacht. Zo kom je dus uit op gemiddeld 260 euro meer premie per jaar”, aldus Amanda Bulthuis van Geld.nl uit.

Geld.nl bekeek voor tien grote werkgevers in Nederland hoeveel korting zij nu bieden op de basisverzekering via hun collectiviteit. Meestal bieden de zorgverzekeraars vijf procent korting op de basisverzekering. Dit komt neer op ongeveer 6 tot 7 euro per maand. Die korting komt per 2023 te vervallen. Daarnaast verwacht het Kabinet dus dat de premies voor basisverzekeringen volgend jaar sowieso met gemiddeld 15 euro per maand stijgen.

Volgens Geld.nl wordt het voor volgend jaar dus nog belangrijker om kritisch te kijken of die collectieve zorgverzekering voor jou echt de voordeligste optie is. “Naast dat de korting vervalt, worden collectiviteiten vaak alleen aangeboden door grotere zorgverzekeraars die sowieso al een wat hogere premie hebben dan online labels. De kans is dus vrij groot dat je ergens anders een goedkopere basisverzekering vindt. Vanaf 12 november kun je je zorgverzekering voor het nieuwe jaar vergelijken. Dus heb je nu een collectieve zorgverzekering, zet die datum dan alvast in je agenda.”

Als je veel aanvullende zorg gebruikt, moet je een wat uitgebreidere afweging maken. Op aanvullende verzekeringen mogen zorgverzekeraars in 2023 nog wel collectiviteitskorting en extra vergoeding bieden. “Dus als je daar gebruik van maakt en de eventuele extra kosten wegen daar voor jou tegenop, dan is dat natuurlijk ook een goede keuze. Maar wil je alleen een vergoeding voor een paar fysiotherapiebehandelingen of om een enkele keer een gaatje te laten vullen bij de tandarts? Ook dan ben je bij een andere, niet-collectieve verzekeraar vaak goedkoper uit.”

Reactie toevoegen

 
Meer over
Nog geen stijging spaarrente bij grootbanken

Nog geen stijging spaarrente bij grootbanken

Geld.nl verwacht dat na de renteverhoging van 8 september de kleinere Nederlandse banken en de buitenlandse banken de rentes op hun spaarrekeningen opnieuw zullen...

Consumenten lenen weer meer

Consumenten lenen weer meer

In de eerste helft van 2022 zijn consumenten weer voorzichtig iets meer gaan lenen. Dit blijkt uit de Datamonitor Lenen van Geld.nl. In januari t/m juni 2022 leenden...

Premies autoverzekering iets gedaald

Premies autoverzekering iets gedaald

Autoverzekeringen zijn in het eerste halfjaar van 2022 iets goedkoper geworden. De gemiddelde premie voor een autoverzekering was in januari tot en met juni van...

Geld.nl: sparen kost nog steeds geld

Geld.nl: sparen kost nog steeds geld

Volgens Geld.nl kost sparen nog steeds geld. Dit omdat de inflatie al ruime tijd veel hoger is dan de spaarrente. "In juli was de inflatie volgens het CBS 10,3 procent....

Spaarrentes flink omhoog

Spaarrentes flink omhoog

“Vooral bij de hoogste spaarrentes in de markt wordt er nu heftig gestreden om het geld van de spaarder. De hoogste rente voor een vrij opneembare spaarrekening...

Geld.nl: consumenten kunnen vanaf 15 juli veel minder lenen

Geld.nl: consumenten kunnen vanaf 15 juli veel minder lenen

Vanaf 15 juli kunnen consumenten gemiddeld 7.800 euro minder lenen, blijkt uit onderzoek van Geld.nl. De leennormen die banken gebruiken om te bepalen hoeveel je...

Vooral de depositorentes blijven stijgen

Vooral de depositorentes blijven stijgen

De gemiddelde rente een spaardeposito van tien jaar steeg in de afgelopen vijf weken met ruim 50 procent. “De gemiddelde rente ging van 0,73 naar 1,10 procent....

“Persoonlijke lening bij verbouwing vrijwel altijd goedkoper dan hypotheek”

“Persoonlijke lening bij verbouwing vrijwel altijd goedkoper dan hypotheek”

Door de fors stijgende hypotheekrentes is een verbouwing financieren met een persoonlijke lening tegenwoordig bijna altijd goedkoper dan de hypotheek verhogen. Dat...

Spaarrente.nl: banken zitten niet te wachten op vakantiegeld

Spaarrente.nl: banken zitten niet te wachten op vakantiegeld

"Banken doen niets om klanten te verleiden het vakantiegeld op een spaarrekening te zetten en op beleggen zetten ze ook niet in. Banken zitten niet te wachten op...

Geld.nl: hypotheekrentes blijven stijgen

Geld.nl: hypotheekrentes blijven stijgen

“We zien de kapitaalmarktrentes steeds verder stijgen, dus ik verwacht dat ook de hypotheekrentes nog wel een tijdje omhoog blijven gaan”, aldus , zegt...