Geldverstrekkers huiverig om kredieten in te lossen

Appartementen via Pixabay blauw

Ondanks de toegenomen vraag vanuit consumenten om kredieten met hypotheekgelden te kunnen inlossen, wordt dit volgens De Hypotheekshop niet door alle geldverstrekkers toegestaan. De adviesketen: "Allereerst volgen veel geldverstrekkers die sinds het einde van de crisis actief zijn geworden het beleid van de NHG. Vaak betreft dat regiepartijen die bijvoorbeeld gelden van buitenlandse funders investeren in Nederlandse hypotheken. Dergelijke investeerders zijn onbekend met de Nederlandse hypotheekmarkt en hebben veel vertrouwen in de NHG-regels, die zij als een overheidsgarantie zien. NHG wil huiseigenaren een vangnet bieden voor de financiële risico’s van een koopwoning en ziet het inlossen van kredieten met consumptieve besteding daarbij niet als haar kerntaak.

"Een tweede oorzaak is de vrees voor zogenaamde ‘stapelaars’. Daarmee worden consumenten bedoeld die vaker nieuwe kredieten sluiten om daarmee de huidige kredieten af te lossen. Veel geldverstrekkers zijn huiverig dat consumenten, na het afsluiten van de nieuwe hypotheek, opnieuw kredieten zullen aangaan. Sommige aanbieders willen op basis van individuele beoordeling wel akkoord geven als het bijvoorbeeld om maximaal 15.000 euro of een relatief lage hypotheek gaat. Overigens is een geldverstrekker in het geval van aflossing via de hypotheek bij het afmelden van een doorlopend krediet wel afhankelijk van de consument, omdat dit pas na passeren mogelijk is."

Reactie toevoegen

 
Meer over
Betrek geldverstrekkers en adviseurs bij de ontwikkeling van nieuwe woonvormen

Betrek geldverstrekkers en adviseurs bij de ontwikkeling van nieuwe woonvormen

De Hypotheekshop roept op geldverstrekkers en adviseurs te betrekken bij de ontwikkeling van nieuwe woonvormen. De adviesketen: "Tot 2030 is er sprake van een explosieve...

Nazorg beter vormgeven

Nazorg beter vormgeven

De Hypotheekshop onderschrijft het belang van onderhoud op financiële producten, tegelijk constateert de adviesketen dat er wel enkele punten zijn om rekening...

Verduurzaming niet alleen financieren via hypotheek

Verduurzaming niet alleen financieren via hypotheek

SEH-directeur Bart de Nie vraagt zich af of het realistisch is van woningbezitters te verwachten dat zij (alle) kosten van verduurzaming zelf financieren via de...

Overbruggingskrediet belangrijkste hypotheekvoorwaarde voor doorstromers

Overbruggingskrediet belangrijkste hypotheekvoorwaarde voor doorstromers

Voor doorstromers zijn volgens een analyse door De Hypotheekshop niet langer de maximale hoogte van de aflossingsvrije hypotheek of het jaarlijks boetevrij af te...

Begin tijdig met aanvragen ORV

Begin tijdig met aanvragen ORV

Omdat het medische acceptatiebeleid van verzekeraars flink verschilt, loont het voor chronisch zieken volgens De Hypotheekshop om meerdere ORV-offertes op te vragen...

(Ex-)kankerpatiënten krijgen moeilijk hypotheek

(Ex-)kankerpatiënten krijgen moeilijk hypotheek

Veel mensen die kanker hebben gehad of kanker hebben lukt het niet om een hypotheek of levensverzekering te krijgen. Dat staat in een onderzoek van het Integraal...