Grote verschillen tussen generaties op werkvloer

Jolanda Sappelli

Representatief onderzoek van a.s.r. onder werkend Nederland laat grote verschillen zien tussen generaties als het gaat om de wens om flexibel te werken, het omgaan met werkdruk en de behoefte ten aanzien van pensioen. Ook blijkt uit het onderzoek dat 64 procent van de werkenden in Nederland vindt dat de samenwerking met collega’s uit verschillende generaties meer voor- dan nadelen heeft. Diverse teams ervaren meer werkplezier, werken minder vaak over, en zijn actiever in het beheersen van hun werkdruk.

Generatie Z, geboren tussen 1995-2015, hecht minder belang aan de fysieke aanwezigheid van collega’s op kantoor dan Millennials (geboren tussen 1980-1994) en generatie X (geboren tussen 1955-1979). Daarnaast is generatie Z bewuster bezig met het verminderen van werkdruk. Zij zorgen er actief voor dat ze niet te veel taken op hun bordje krijgen, terwijl generatie X hier minder actief mee bezig is. Verder staat generatie Z aanzienlijk vaker dan andere generaties open voor een tweede baan.

Jolanda Sappelli, directeur HR bij a.s.r.: ‘Het aanbieden van onderscheidende secundaire arbeidsvoorwaarden, die aansluiten op de behoeften van verschillende generaties, lijkt van steeds groter belang. Zo geeft bijna de helft van de twintigers aan dat zij graag een (betaalde) sabbatical zouden willen. Daarmee kunnen bedrijven jongere generaties dus echt over de streep trekken’”

Helft wil eerder stoppen met werken

De verschillende generaties zijn unaniem in hun overtuiging dat mentale en fysieke gezondheid de belangrijkste reden is om eerder te stoppen met werken, ongeacht of ze blij zijn met hun werk of niet. De helft van de Nederlandse werknemers geeft aan eerder dan hun pensioenleeftijd te willen stoppen, negen procent kiest ervoor om na zijn of haar pensioen langer door te werken. Ook valt op dat dertigers in vergelijking tot andere generaties vaker de wens uitspreken om eerder met pensioen te gaan als dit financieel haalbaar is.

Over de verantwoordelijkheid voor pensioenopbouw verschillen de meningen onder werkenden in Nederland: 41 procent zegt dat de werkgever hiervoor verantwoordelijk is, 22 procent van de Nederlandse beroepsbevolking ziet dit juist niet zo. Het valt op dat de jongere generaties (Gen Z en Millennials) pensioenopbouw aanzienlijk vaker zien als een verantwoordelijkheid van de werkgever en dat oudere generaties menen dat hier juist ook een verantwoordelijkheid ligt voor de werknemer zelf.

Reactie toevoegen

 
Meer over
ABC Pensioen, Sinior en Veldhuis naar finale VVP Advies Award 2023

ABC Pensioen, Sinior en Veldhuis naar finale VVP Advies Award 2023

ABC Pensioen, Sinior Financieel Advies en Veldhuis Advies zijn de finalisten van de VVP Advies Award 2023. “Deze kantoren – die net als de andere drie...

a.s.r. informeert adviseurs over naamswijziging Ardanta

a.s.r. informeert adviseurs over naamswijziging Ardanta

Zoals eerder aangekondigd verandert de naam Ardanta vanaf 25 september in a.s.r.. Klanten van adviseurs worden vanaf die datum over de naamswijziging geïnformeerd...

Halve finale Advies Award 2023 in beeld…

Halve finale Advies Award 2023 in beeld…

De drie finalisten van de Advies Award 2023 zijn inmiddels bekend. Van de spannende halve finale, die 6 september werd gehouden, heeft Jeffrey Korte een korte sfeerimpressie...

VVP Event Inkomen: stilte voor storm in sociale zekerheid?

VVP Event Inkomen: stilte voor storm in sociale zekerheid?

De sociale zekerheid ontwikkelt zich op details, maar werkelijke verandering  - voorzover nodig – laat op zich wachten. Dat werd duidelijk op het vijfde...

Meer doen met minder mensen

Meer doen met minder mensen

De omvang en samenstelling van de Nederlandse bevolking verandert sterk de komende jaren en zal zorgen voor een toename van de krapte op de arbeidsmarkt. Dat blijkt...

a.s.r.: inzetten op inzetbaarheid

a.s.r.: inzetten op inzetbaarheid

Inzetten op Inzetbaarheid, is de titel van de praktijksessie van kennispartner a.s.r. op het VVP Event Inkomen dinsdagmiddag 12 september. Het zal je niet zijn ontgaan:...

Kritische reacties op wetsvoorstel verbetering zekerheid flexibele arbeidskrachten

Kritische reacties op wetsvoorstel verbetering zekerheid flexibele arbeidskrachten

De net gesloten internetconsultatie van de Wet verbetering zekerheid flexibele arbeidskrachten heeft kritische reacties opgeleverd. Zo schrijft Robidus Services:...

Mathijs Bouman en Janthony Wielink op VVP Event Inkomen

Mathijs Bouman en Janthony Wielink op VVP Event Inkomen

Econoom en publicist Mathijs Bouman en inkomensdeskundige Janthony Wielink (Enkwest) zijn de keynote sprekers tijdens de vijfde editie van het VVP Event Inkomen...

a.s.r. groeit fors bij schadeverzekeringen

a.s.r. groeit fors bij schadeverzekeringen

a.s.r. zag de ontvangen premies in het segment Schade in het eerste halfjaar stijgen met 18,9 procent naar 2,961 miljard euro, door organische groei in alle productlijnen...

En de categoriewinnaars van de VVP Advies Award 2023 zijn...

En de categoriewinnaars van de VVP Advies Award 2023 zijn...

Buro Philip van den Hurk (Particulier), Veldhuis Advies (Zakelijk), Sinior Financieel Advies (Hypotheken), ABC Pensioen (Pensioen), Noventas (Niche) en Van Steensel...