Guitjens trots op FD Gazelle Award, behaald zonder overnames

Rick Guitjens

Bij de FD Gazellen Awards 2021 is Guitjens Verzekeringen en Risicobeheer op plaats 55 geëindigd in de categorie klein regio Zuid. “Een mooie opsteker voor het vak van financieel adviseur”, meent directeur-eigenaar Rick Guitjens van het in het Brabantse Heeze gevestigde financieel advieskantoor. “Bovendien is onze groei bereikt zonder overnames, maar puur vanuit autonome groei vanuit kwalitatieve dienstverlening. Daar zijn we nog het meest trots op.”

De FD Gazellen Awards zijn prijzen die worden uitgereikt aan de snelst groeiende bedrijven van Nederland. Voor 2021 ging het om ondernemingen die van 2018 tot en met 2020 ten minste 20 procent omzetgroei lieten zien, in 2018 minimaal 250.000 omzetten euro en het jaar 2020 winstgevend afsloten.

De ranglijst wordt als volgt berekend: de FD Gazellen per regio en per omzetklasse worden gerangschikt op omzetgroei en krijgen afhankelijk van hun positie punten. Op dezelfde manier krijgen de bedrijven ook punten voor hun relatieve werknemersgroei en voor hun winstmarge.

Het aantal punten bij de omzetgroei telden dit keer voor 50 procent mee, bij personeelsgroei 25 procent en bij winstmarge ook 25 procent.

De 691 FD Gazellen van 2021 hebben donderdag in Amsterdam hun award in ontvangst genomen. Er zijn ruim tien procent minder Gazellen dan het voorgaande jaar, toen de impact van het coronajaar nog niet was inbegrepen.

De uitreiking van de awards kon door de coronasituatie niet eerder plaatsvinden.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Kennis en snelheid

Kennis en snelheid

(Rick Guitjens van Guitjens Verzekeringen & Risicobeheer in VVP 2) “Een hoog kennisniveau en snelheid. Dat zijn voor mij de kenmerken van klantgerichtheid”,...

Opnieuw FD Gazelle Award voor Guitjens

Opnieuw FD Gazelle Award voor Guitjens

Guitjens Verzekeringen & Risicobeheer is voor het tweede jaar op rij FD Gazelle. “Mooi dat dit weer alleen met autonome groei door te sturen op kwaliteit...

Buy en build versus kwaliteit

Buy en build versus kwaliteit

(Rick Guitjens, Guitjens Verzekeringen, in VVP-Special Fusies & Overnames 2022) Het nieuws in onze (vak)media wordt gedomineerd door berichten over consolidatie...

Afrekenen met volume mythe

Afrekenen met volume mythe

(Uit de Adviespraktijk, Rick Guitjens, VVP 01-2022) “Ik wil de mythe ontkrachten dat meer volume per definitie meer inkoopkracht betekent.” aldus Rick...

Guitjens Verzekeringen is FD Gazelle 2021

Guitjens Verzekeringen is FD Gazelle 2021

“Een mooie bevestiging van onze aanpak: groeien op basis van kwaliteit en niet met overnames.” Zo reageert Rick Guitjens op het nieuws dat zijn advieskantoor...