Halfjaar extra voor afkoop heel klein pensioen

Koffie

Pensioeninstellingen hebben nu tot 1 juli 2019 de tijd om heel kleine pensioenen -maximaal twee euro bruto per jaar- af te kopen. De Tweede Kamer heeft een amendement tot verlenging met een halfjaar in de Verzamelwet Pensioenen 2019 aangenomen.

Pensioendeelnemers kunnen tot en met 31 december van dit jaar een aanvraag doen voordat hun minuscuul pensioen per 1 januari 2019 vervalt. Omdat pensioenuitvoerders zich aan dezelfde termijn moesten houden, dreigde er te weinig tijd te ontstaan om alle aanvragen te behandelen en deelnemers hun ‘kopje koffie’ uit te betalen. De verlenging zorgt ervoor, dat meer mensen -zonder het betalen van revisierente- van de regeling gebruik kunnen maken.

Reactie toevoegen

 
Afm: informatieverstrekking afkoop pensioen kan beter

Afm: informatieverstrekking afkoop pensioen kan beter

De informatieverstrekking van pensioenverzekeraars en ppi's over de afkoop van pensioen kan beter wat betreft evenwichtigheid en het inzicht bieden in keuzemogelijkheden,...