Harrie-Jan van Nunen likes & unlikes

Harrie-Jan van Nunen

"De kloof tussen wat consumenten willen en wat banken bieden wordt steeds groter." Aldus Harrie-Jan van Nunen (De Financiële Makelaar) in de rubriek Like & Unlike in de woensdagnieuwsbrief van VVP Online.

Wat gaat er momenteel goed in de financiële sector?

"Adviseurs maken een professionaliseringsslag. De focus komt te liggen op kwalitatieve dienstverlening, waarbij steeds vaker de samenwerking wordt gezocht met externe partijen. We zien bijvoorbeeld dat steeds meer adviseurs besluiten om de bemiddeling uit te besteden aan ons Bemiddelingsloket. Het administratieve deel wordt uit handen van de adviseur genomen, waardoor de adviseur meer tijd overhoudt voor zijn klant.

"Zo’n zelfde ontwikkeling zien we bij de advisering aan ondernemers. Door gebruik te maken van de inkomensanalyse voor ondernemers krijgt de ondernemer voor de adviesfase inzicht in zijn mogelijkheden bij de diverse aanbieders. Op basis hiervan maakt de adviseur de keuze voor de best passende aanbieder. De ondernemer krijgt zekerheid vooraf over de haalbaarheid, gecombineerd met het best passend advies."

Wat kan er beter in de financiële sector?

"De kloof tussen wat consumenten willen en wat banken bieden wordt steeds groter. Consumenten hebben behoefte aan maatwerk, terwijl aanbieders zich ontwikkelen richting standaardisatie. Daar komt bij dat banken en toezichthouder zich achter elkaar verschuilen als het gaat om het aanbieden van maatwerk. Aanbieders durven, uit angst voor sanctionering achter, niet af te wijken van de normen, terwijl de toezichthouder stelt dat de wettelijke normen voldoende ruimte bieden voor maatwerk. Discussies hierover, zoals bijvoorbeeld voor de extra leencapaciteit bij energiebesparende voorzieningen, dragen hier ook niet aan bij.

"Al geruime tijd pleiten wij voor meer standaard maatwerk. Ruimere normen voor specifieke situaties die standaard toegepast kunnen worden, wanneer men voldoet aan de voorwaarden. Zoals bijvoorbeeld de ruimere inkomensnorm voor ouderen die willen verhuizen. Weliswaar is deze mogelijkheid nu alleen nog met NHG, maar het is een begin. En zo zijn er nog veel meer doelgroepen die behoefte hebben aan standaardmaatwerk. Een beetje tempo kan geen kwaad!"

Reactie toevoegen

 

Reacties

Pim frishert - Dazure 25 april 2018

Uitstekend artikel Harrie-Jan.

Meer over
André van Luijk likes & unlikes

André van Luijk likes & unlikes

"De hypotheekrenteaftrek is inmiddels een gedrocht geworden." Dat stelt Financieel Planner André van Luijk (Woonvisie en WoonGold) in de rubriek Like &...

Dorine van Basten likes & unlikes

Dorine van Basten likes & unlikes

"De communicatie van hypotheekaanbieders en adviseurs met hun bestaande klanten kan écht veel beter." Aldus Dorine van Basten, voorzitter Stichting Nationaal...

Ron Gardenier likes & unlikes

Ron Gardenier likes & unlikes

"We moeten meer mét en minder afzonderlijk van elkaar doen." Aldus NVGA-voorzitter Ron Gardenier (Aon) in de rubriek Like & Unlike van VVP Online. Gardenier...

Wim Vonk likes & unlikes

Wim Vonk likes & unlikes

"CRM 2.0 gaat over de ‘nieuwe adviseur’: hij/zij die een hoge mate van inleving laat zien." Dat zegt Wim Vonk (SparklingCRM) in de rubriek Like &...

Tony Dingemanse likes & unlikes

Tony Dingemanse likes & unlikes

"De financiële sector luistert naar de klant van 10 jaar geleden en niet naar de klant van nu." Dat zegt Tony Dingemanse (Projectmanager RISK en InsureApp)...

Wim Heeres likes & unlikes

Wim Heeres likes & unlikes

Adviseurs en verzekeraars moeten nóg meer investeren in de onderlinge samenwerking. Dat vindt Adfiz-voorzitter Wim Heeres in de rubriek Like & Unlike...

Bob Stehmann likes & unlikes

Bob Stehmann likes & unlikes

"Technologie en financiële dienstverlening worden steeds vaker gecombineerd met als gevolg directe voordelen in dagelijkse situaties." Dat zegt Bob Stehmann...

Bernardo Walta likes & unlikes

Bernardo Walta likes & unlikes

"Wij, als intermediaire verzekeraar, en de adviseur moeten nog beter gebruikmaken van big data." Aldus Bernardo Walta (De Goudse) in de rubriek Like & Unlike...

Gérard Teurlings likes & unlikes

Gérard Teurlings likes & unlikes

“De vakmens krijgt steeds meer directe invloed bij branche- en beroepsverenigingen. Dat is een goede ontwikkeling”. Aldus Gérard Teurlings, voorzitter...

Herwin Schrijver en Marjol Nikkels like & unlike

Herwin Schrijver en Marjol Nikkels like & unlike

"Inactiviteit wordt beloond. En iedereen weet: hoe langer uit het arbeidsproces, hoe moeilijker het wordt weer aan de slag te gaan." Aldus Marjol Nikkels en...