Helft Nederlanders vertrouwt op overwaarde huis als pensioenvoorziening

Marcel Nijland 2018

Meer dan de helft van de ondervraagden in onderzoek in opdracht van Omniplan zegt als pensioenvoorziening te vertrouwen op de toekomstige overwaarde van hun huis bij verkoop. Volgens Marcel Nijland van Omniplan niet per se de beste strategie. Nijland: "Mensen die vandaag de dag een huis kopen, moeten tegenwoordig echter steeds meer eigen geld meenemen en betalen een veel hogere koopprijs. We zien dat de Nederlander maandelijks steeds meer geld kwijt is aan zijn hypotheek, waardoor er minder geld beschikbaar is om op te sparen voor je pensioen. In plaats van te vertrouwen op een eventuele overwaarde, kun je tegenwoordig op andere manieren je inkomen voor later aanvullen. Zo kun je ervoor kiezen je pensioen te laten doorbeleggen.”

Van de Nederlanders is 46 procent niet bezig met zijn pensioen. Dit blijkt uit het onderzoek van Panelwizard in opdracht van Omniplan onder 1.035 werkende Nederlanders naar pensioenen. Ondanks dat vijftigplussers steeds dichterbij hun pensioen komen, zegt 51 procent van hen onbekend te zijn met de hoogte van zijn of haar pensioenuitkering wanneer ze vandaag zouden stoppen met werken. Tweederde van alle ondervraagde Nederlanders zegt niet op de hoogte te zijn van wat er per maand wordt uitgekeerd, wanneer ze nog vandaag zouden besluiten te stoppen met werken. Ook zegt 62 procent dat zij niet weten wat de gevolgen zijn voor nabestaanden, wanneer ze morgen zouden komen te overlijden.

Nijland: “Wij zijn dan ook van mening dat de Nederlander zich zo vroeg mogelijk van zijn inkomen voor later bewust moet zijn. Dit kan alleen wanneer (pensioen)partijen het voor de Nederlander concreter én leuker maken om nu al met het inkomen voor later bezig te zijn.”

Verder zou enige standaardisatie van berekeningen goed zijn. Nijland: "We kunnen met zijn allen wel wijzen naar de passieve houding van de Nederlander, maar veel financiële instellingen berekenen het gehele pensioenplaatje op eigen wijze en nemen naargelang eigen inzicht wel of niet bepaalde gegevens mee in de berekening. Met als gevolg dat iedere tool die wordt ingevuld een ander antwoord geeft op bestaande pensioenvraagstukken. Hierdoor zien veel Nederlanders door de bomen het bos niet meer.”

 

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Meer ondernemers leggen geld opzij voor pensioen

Meer ondernemers leggen geld opzij voor pensioen

De meeste zelfstandig ondernemers zonder personeel hebben pensioenvoorzieningen getroffen (82 procent), aldus het CBS. De grootste groep zelfstandig ondernemers...

27 procent ZZP’ers bereid huis te verkopen bij arbeidsongeschiktheid

27 procent ZZP’ers bereid huis te verkopen bij arbeidsongeschiktheid

Ruim een kwart van de Nederlandse ZZP'ers geeft in onderzoek in opdracht van Omniplan aan bereid te zijn het huis te verkopen wanneer hij of zij onverhoopt arbeidsongeschikt...

Alternatief voor verplichte AOV ZZP'ers?

Alternatief voor verplichte AOV ZZP'ers?

Precies een jaar na de start van de in Nederland eerste combinatie van een arbeidsongeschiktheidsvoorziening en pensioen in één, zijn er al 500...

Waardeoverdrachtfactoren voor 2020

Waardeoverdrachtfactoren voor 2020

De Pensioenfederatie heeft, met dank aan PGGM, de waardeoverdrachtfactoren voor 2020 vastgesteld. Met deze factoren kunnen pensioenuitvoerders individuele...

Podcast lage rekenrente en de gevolgen voor pensioenen

Podcast lage rekenrente en de gevolgen voor pensioenen

Het effect van de lage rente op pensioenen, is het onderwerp van een nieuwe editie van Kennisdelers. In de podcast worden adviseurs bijgepraat door Frits Bart (directeur...

Pensioenkortingen grotendeels van de baan

Pensioenkortingen grotendeels van de baan

Zoals verwacht krijgen pensioenfondsen die in problemen verkeren onder voorwaarden langer de tijd om te voldoen aan de huidige gestelde financiële eisen....

Pensioenopbouw mogelijk tot vijf jaar na bereiken AOW-leeftijd

Pensioenopbouw mogelijk tot vijf jaar na bereiken AOW-leeftijd

De fiscale facilitering van pensioenopbouw stopt niet op de AOW-gerechtigde leeftijd. Er kan tot maximaal vijf jaar na de AOW-gerechtigde leeftijd pensioen worden...

Geen overgangsregeling voor werknemers die nadeel ondervinden van naar voren halen AOW-leeftijd

Geen overgangsregeling voor werknemers die nadeel ondervinden van naar voren halen AOW-leeftijd

Minister Koolmees wil niet aan een tijdelijke overgangsregeling voor de groep werknemers die nadeel ondervindt van de Wet temporisering verhoging AOW-leeftijd. Dit...

Tarief direct ingaand pensioen leidt steeds vaker tot teleurstelling

Tarief direct ingaand pensioen leidt steeds vaker tot teleurstelling

(door Dion van der Mooren, MoneyView) Op 15 augustus jongstleden heeft de geschillencommissie financiële dienstverlening uitspraken gedaan in twee verschillende...

ING en Omniplan breiden samenwerking uit

ING en Omniplan breiden samenwerking uit

ING en Omniplan tekenden onlangs het contract voor een vernieuwde lange termijn samenwerking en een verbreding van de gebruikslicentie. Naast het gebruik van de...