Helft Nederlanders vertrouwt op overwaarde huis als pensioenvoorziening

Marcel Nijland 2018

Meer dan de helft van de ondervraagden in onderzoek in opdracht van Omniplan zegt als pensioenvoorziening te vertrouwen op de toekomstige overwaarde van hun huis bij verkoop. Volgens Marcel Nijland van Omniplan niet per se de beste strategie. Nijland: "Mensen die vandaag de dag een huis kopen, moeten tegenwoordig echter steeds meer eigen geld meenemen en betalen een veel hogere koopprijs. We zien dat de Nederlander maandelijks steeds meer geld kwijt is aan zijn hypotheek, waardoor er minder geld beschikbaar is om op te sparen voor je pensioen. In plaats van te vertrouwen op een eventuele overwaarde, kun je tegenwoordig op andere manieren je inkomen voor later aanvullen. Zo kun je ervoor kiezen je pensioen te laten doorbeleggen.”

Van de Nederlanders is 46 procent niet bezig met zijn pensioen. Dit blijkt uit het onderzoek van Panelwizard in opdracht van Omniplan onder 1.035 werkende Nederlanders naar pensioenen. Ondanks dat vijftigplussers steeds dichterbij hun pensioen komen, zegt 51 procent van hen onbekend te zijn met de hoogte van zijn of haar pensioenuitkering wanneer ze vandaag zouden stoppen met werken. Tweederde van alle ondervraagde Nederlanders zegt niet op de hoogte te zijn van wat er per maand wordt uitgekeerd, wanneer ze nog vandaag zouden besluiten te stoppen met werken. Ook zegt 62 procent dat zij niet weten wat de gevolgen zijn voor nabestaanden, wanneer ze morgen zouden komen te overlijden.

Nijland: “Wij zijn dan ook van mening dat de Nederlander zich zo vroeg mogelijk van zijn inkomen voor later bewust moet zijn. Dit kan alleen wanneer (pensioen)partijen het voor de Nederlander concreter én leuker maken om nu al met het inkomen voor later bezig te zijn.”

Verder zou enige standaardisatie van berekeningen goed zijn. Nijland: "We kunnen met zijn allen wel wijzen naar de passieve houding van de Nederlander, maar veel financiële instellingen berekenen het gehele pensioenplaatje op eigen wijze en nemen naargelang eigen inzicht wel of niet bepaalde gegevens mee in de berekening. Met als gevolg dat iedere tool die wordt ingevuld een ander antwoord geeft op bestaande pensioenvraagstukken. Hierdoor zien veel Nederlanders door de bomen het bos niet meer.”

 

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Met pensioen voor 65e verjaardag neemt sterk af

Met pensioen voor 65e verjaardag neemt sterk af

Het aandeel werknemers die voor hun 65e verjaardag met pensioen gingen, daalde van 88 procent in 2006 naar 34 procent in 2018. Aldus het CBS. In 2006 was ruim een...

Geen verplicht bestedingsdoel bij opname pensioen

Geen verplicht bestedingsdoel bij opname pensioen

Er komt geen verplicht bestedingsdoel bij de nieuwe mogelijkheid om op de pensioendatum maximaal tien procent van de waarde van het opgebouwde pensioen op te nemen....

Advies nog beter afstemmen op persoon

Advies nog beter afstemmen op persoon

“De gemiddelde looptijd van een hypotheek is dertig jaar, dus het is zorgelijk als mensen niet weten wat hen de komende jaren te wachten staat”, zegt...

Taskforce ‘Inkomen voor later’

Taskforce ‘Inkomen voor later’

Samen met een aantal maatschappelijke organisaties en het ministerie van SZW gaat het Verbond van Verzekeraars de pensioenopbouw van ZZP’ers stimuleren. Met...

Écht persoonlijk advies

Écht persoonlijk advies

“Wij geloven in de kracht van écht persoonlijk advies. Een consument is alleen echt geholpen met persoonlijk advies inspelend op zijn/ haar klantvraag”,...

Bedrag opnemen bij pensionering

Bedrag opnemen bij pensionering

Het kabinet, in lijn met het woensdag gepubliceerde ontwerpadvies van de SER, gaat mensen meer flexibiliteit bieden bij het opnemen van hun pensioen. Daarom krijgt...