Oproep: doneer voor meer onderzoek naar dodelijke ziekte ALS

Willem op top Mont Ventoux 2019

ALS is een dodelijke ziekte en moet de wereld uit! Help je mee? Elke euro voor meer wetenschappelijk onderzoek naar deze afgrijselijke ziekte is ongelooflijk belangrijk. Alleen met meer onderzoek kan ALS de wereld uit geholpen worden. Help mee en doneer nu bijvoorbeeld op de donatiepagina van VVP-hoofdredacteur Willem Vreeswijk, die deel uitmaakt van het team van Nationale Waarborg, zie ook de oproep van Nationale Waarborg.

Willem fietst op 9 juni 2022 voor de tweede keer de Mont Ventoux op om geld in te zamelen voor de Stichting ALS. In 2019 bedwong hij de berg met veel moeite voor de eerste keer. "In 2019 ben ik voor het eerst met het team van Antoinette Kalkman de kale berg opgefietst. Speciaal daarvoor een racefiets aangeschaft en veel te laat begonnen met trainen. Volgens Antoinette moest je 1500 oefenkilometers in de benen hebben en dan zou je berg wel bedwingen. Dat heb ik net gehaald, maar wel allemaal verreden in het platte Nederland. Op de vroege ochtend van de dag zelf was de berg nog afgesloten wegens vrieskou en windkracht 8. Net op tijd werd de berg vrijgegeven en konden we naar boven. Ja, ik heb het gehaald, ook al schreeuwde ik op de top tegen mezelf: dit nooit meer! Maar het is het zo waard. Al die vrijwilligers van de organisatie (bijna 200), al die mensen die aanmoedigen en vooral uiteraard al die patiënten die aanwezig zijn of nog een keer door vrienden, collega's en familie de berg op worden geduwd. Het is hartverwarmend en emotioneel. Ik kon dan ook niet anders dan me opnieuw inschrijven voor de beklimming van deze pokkenberg met als enig doel om geld op te halen voor meer onderzoek naar deze afgrijselijke en dodelijke ziekte. Met nog precies drie maanden te gaan tot de volgende beklimming, ben ik inmiddels goed aan het oefenen. Nog steeds niet buiten, want ik ben nu eenmaal een mooiweerfietser, maar op de hometrainer."

Door de jaren heen is met de Tour du ALS al bijna acht miljoen euro opgehaald voor onderzoek naar ALS. De tiende Tour du ALS vindt plaats op donderdag 9 juni 2022.

Vreeswijk heeft zich ingeschreven als lid van het team Nationale Waarborg. Dit onder het motto ‘Samen met collega's, relaties en vrienden klimmen wij naar de top, ter nagedachtenis aan Tim en voor alle anderen die met deze vreselijke ziekte te maken hebben!'. Tim van den Berg was de medewerker van FlexFront bij wie in 2015 ALS werd vastgesteld. Partijen uit de sector zetten zich sindsdien enorm in om geld in te zamelen voor onderzoek naar deze ziekte. Van den Berg zelf is inmiddels helaas overleden.

Doneren kan onder meer op Vreeswijks donatiepagina 'Verzet een berg'. "Doe je mee? Geld voor (veel meer) onderzoek naar deze afgrijselijke dodelijke ziekte is echt keihard nodig."

Reactie toevoegen

 
Meer over
ALS Financieel Diner: Bep & Toos op bezoek bij De Volksbank

ALS Financieel Diner: Bep & Toos op bezoek bij De Volksbank

Op dinsdag 31 oktober 2023 vindt in De Volksbank in Utrecht de eerste editie van het ALS Financieel Diner plaats. Dit fundraising diner is een diner voor én...

Het vuur van... Jasper Cuijten

Het vuur van... Jasper Cuijten

(Het vuur van.... Jasper Cuijten, directeur Business Development De Hypotheker, in VVP 1, 2023)Er zijn veel prachtige mensen in onze sector die elke dag het beste...

Doe je ook mee met het ALS Financieel Diner?

Doe je ook mee met het ALS Financieel Diner?

Schuif je 31 oktober 2023 ook aan bij het Financieel Diner ten behoeve van de Stichting ALS Nederland? Acteur Loek Peters nodigt je uit.... [object type="youtube"...

Eet met Sinterklaas ALS de wereld uit

Eet met Sinterklaas ALS de wereld uit

"Wat hebben we een prachtig bedrag opgehaald voor onze strijd tegen ALS!!! Maar… het is helaas nog steeds niet genoeg. En daarom luiden we een nieuwe actie...

Ruim 160.000 euro opgehaald voor Stichting ALS Nederland

Ruim 160.000 euro opgehaald voor Stichting ALS Nederland

Team Natonale Waarborg heeft in 2022 in totaal 163.500 euro opgehaald voor de Stichting ALS Nederland. Met dit geld wordt meer onderzoek mogelijk naar de dodelijke...

Financiële sector doneert bijna 80.000 euro aan stichting ALS Nederland

Financiële sector doneert bijna 80.000 euro aan stichting ALS Nederland

Zaterdag 27 augustus doken tientallen branchegenoten de Loosdrechtse Plassen in om geld op te halen voor de stichting ALS Nederland. Na het zwemmen vond er tevens...

Steun het zwemteam 'Wij duiken er weer in...' in de strijd tegen ALS

Steun het zwemteam 'Wij duiken er weer in...' in de strijd tegen ALS

Met als motto 'We duiken er weer in' gaan collega's, vrienden en relaties van Nationale Waarborg op zaterdag 27 augustus opnieuw twee kilometer zwemmen in de Loosdrechtse...

InFinance en VVP brengen samen ALS-Special uit

InFinance en VVP brengen samen ALS-Special uit

InFinance en VVP hebben in samenwerking met Nationale Waarborg een ALS-Special uitgebracht. De twee vakbladen hebben branchegenoten support gevraagd in de strijd...

De week van de Mont Ventoux: help ALS de wereld uit trappen

De week van de Mont Ventoux: help ALS de wereld uit trappen

Op 9 juni 2022 wordt de Mont Ventoux beklommen om zoveel mogelijk geld in te zamelen voor meer onderzoek naar de vreselijke en dodelijke ziekte ALS. Willem Vreeswijk...

Doneer en help ALS de wereld uit te trappen...

Doneer en help ALS de wereld uit te trappen...

Over iets meer dan een maand (9 juni 2022) gaat Willem Vreeswijk (VVP en New Financial Forum) opnieuw de Mont Ventoux opfietsen om geld in te zamelen voor de Stichting...