Oproep: doneer voor meer onderzoek naar dodelijke ziekte ALS

Willem op top Mont Ventoux 2019

ALS is een dodelijke ziekte en moet de wereld uit! Help je mee? Elke euro voor meer wetenschappelijk onderzoek naar deze afgrijselijke ziekte is ongelooflijk belangrijk. Alleen met meer onderzoek kan ALS de wereld uit geholpen worden. Help mee en doneer nu bijvoorbeeld op de donatiepagina van VVP-hoofdredacteur Willem Vreeswijk, die deel uitmaakt van het team van Nationale Waarborg, zie ook de oproep van Nationale Waarborg.

Willem fietst op 9 juni 2022 voor de tweede keer de Mont Ventoux op om geld in te zamelen voor de Stichting ALS. In 2019 bedwong hij de berg met veel moeite voor de eerste keer. "In 2019 ben ik voor het eerst met het team van Antoinette Kalkman de kale berg opgefietst. Speciaal daarvoor een racefiets aangeschaft en veel te laat begonnen met trainen. Volgens Antoinette moest je 1500 oefenkilometers in de benen hebben en dan zou je berg wel bedwingen. Dat heb ik net gehaald, maar wel allemaal verreden in het platte Nederland. Op de vroege ochtend van de dag zelf was de berg nog afgesloten wegens vrieskou en windkracht 8. Net op tijd werd de berg vrijgegeven en konden we naar boven. Ja, ik heb het gehaald, ook al schreeuwde ik op de top tegen mezelf: dit nooit meer! Maar het is het zo waard. Al die vrijwilligers van de organisatie (bijna 200), al die mensen die aanmoedigen en vooral uiteraard al die patiënten die aanwezig zijn of nog een keer door vrienden, collega's en familie de berg op worden geduwd. Het is hartverwarmend en emotioneel. Ik kon dan ook niet anders dan me opnieuw inschrijven voor de beklimming van deze pokkenberg met als enig doel om geld op te halen voor meer onderzoek naar deze afgrijselijke en dodelijke ziekte. Met nog precies drie maanden te gaan tot de volgende beklimming, ben ik inmiddels goed aan het oefenen. Nog steeds niet buiten, want ik ben nu eenmaal een mooiweerfietser, maar op de hometrainer."

Door de jaren heen is met de Tour du ALS al bijna acht miljoen euro opgehaald voor onderzoek naar ALS. De tiende Tour du ALS vindt plaats op donderdag 9 juni 2022.

Vreeswijk heeft zich ingeschreven als lid van het team Nationale Waarborg. Dit onder het motto ‘Samen met collega's, relaties en vrienden klimmen wij naar de top, ter nagedachtenis aan Tim en voor alle anderen die met deze vreselijke ziekte te maken hebben!'. Tim van den Berg was de medewerker van FlexFront bij wie in 2015 ALS werd vastgesteld. Partijen uit de sector zetten zich sindsdien enorm in om geld in te zamelen voor onderzoek naar deze ziekte. Van den Berg zelf is inmiddels helaas overleden.

Doneren kan onder meer op Vreeswijks donatiepagina 'Verzet een berg'. "Doe je mee? Geld voor (veel meer) onderzoek naar deze afgrijselijke dodelijke ziekte is echt keihard nodig."

Reactie toevoegen

 
Meer over
Tweede editie ALS Financieel Diner op 7 november

Tweede editie ALS Financieel Diner op 7 november

Nationale Waarborg organiseert samen met Dazure en Zeevat Hypotheken & Verzekeringen, namens Stichting ALS Nederland, op donderdag 7 november het tweede ALS...

Samenwerking Nationale Waarborg en Woongarant

Samenwerking Nationale Waarborg en Woongarant

Advieskantoren van De Hypotheker kunnen sinds kort via Woongarant een bankgarantie van Nationale Waarborg aanvragen. Door deze samenwerking kunnen de vestigingen...

Opbrengsten ALS Zwemevent 32.000 euro

Opbrengsten ALS Zwemevent 32.000 euro

De derde editie van het Nationale Waarborg Zwemevent voor Stichting ALS Nederland heeft in totaal 32.000 euro opgebracht. Op de dag van het zwemevent - tevens het...

Antoinette Kalkman over 20 jaar Nationale Waarborg: omarm de zeperds

Antoinette Kalkman over 20 jaar Nationale Waarborg: omarm de zeperds

Nationale Waarborg viert zaterdag het 20-jarig bestaan. Antoinette Kalkman vertelt over het ontstaan en de ontwikkeling van de aanbieder van bankgaranties. “Je...

Branche maakt vuist tegen ALS

Branche maakt vuist tegen ALS

Deze bijzondere e-InFinance is een coproductie van InFinance, VVP en Team Nationale Waarborg, waarvan de gehele opbrengst naar Stichting ALS Nederland gaat. De...

Alleen bereik je niets

Alleen bereik je niets

(Willem Vreeswijk, hoofdredacteur VVP) Met Monique naar de piek! Dat was de slogan waarmee Team Zeevat – bestaande uit dertig teamleden – tijdens de...

Schuif aan bij het ALS Financieel Diner

Schuif aan bij het ALS Financieel Diner

Op dinsdag 31 oktober 2023 organiseren directie en vertegenwoordigers van Dazure, Nationale Waarborg en Zeevat Hypotheken & Verzekeringen namens Stichting ALS...

Support VVP-er Arjan Cornelisse in de strijd tegen ALS

Support VVP-er Arjan Cornelisse in de strijd tegen ALS

Onder het motto 'Ik duik er weer in' bindt VVP-er Arjan Cornelisse op 9 september net als vorig jaar zwemmend de strijd tegen ALS aan... Hij doet dit - samen met...

Het vuur van... Linda Bogaars

Het vuur van... Linda Bogaars

(Linda Bogaars in VVP 3, 2023) Er zijn veel prachtige mensen in onze sector die elke dag het beste geven wat in hen zit. In ‘Het vuur van’ zet VVP...

How Company, Alpina en NFF doneren 4000 euro aan stichting ALS Nederland

How Company, Alpina en NFF doneren 4000 euro aan stichting ALS Nederland

How Company, Alpina Group en de stichting New Financial Forum hebben dankzij de deelnemers aan de communicatietraining ‘Communicatie Stijlen Analyse’...