Herbouwwaardemeter Woningen 2024 gereed

Bouw huis via Pixabay

De Herbouwwaardemeter Woningen 2024 is gereed en de inboedelwaarde-index is bekend. Beide zijn geldig tot 31 december 2024.

Het nieuwe indexcijfer voor het bepalen van de inboedelwaarde is dit jaar vastgesteld op 177,1 (2023: 182,1 - 2022: 155,7). Het bijbehorende bedrag per punt voor de inboedelwaardemeter is 1.257,79 euro. De verklaring hiervoor is te vinden in de huidige wereldwijde (financiële) situatie en de inflatie.

De herbouwwaarde is het bedrag dat een verzekerde nodig heeft om een woning, als deze totaal verloren zou gaan, weer op te bouwen in dezelfde staat en volgens de huidige bouwvereisten. De laatste jaren laat de herbouwwaarde een flinke stijging zien. Niet alleen de kosten voor de eisen aan hernieuwbare energie (‘gasloos bouwen’) spelen hierbij een rol. Ook de markt van vraag en aanbod is nog steeds overspannen. Daarnaast fluctueren zowel de energie-, transport- en houtprijzen (dagkoersen) als de loonkosten.

Advies: geef klanten garantie tegen onderverzekering 

De Herbouwwaardemeter en Inboedelwaarde-index leveren een globale uitkomst op. Bovendien kunnen de actuele prijzen schommelen en zijn kosten afhankelijk van de specifieke situatie. Daarom raadt het Verbond verzekeraars aan om bij gebruik van de Herbouwwaardemeter de klant garanties te geven tegen onderverzekering 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Gasloos bouwen en gestegen bouwkosten in nieuwe herbouwwaardemeter

Gasloos bouwen en gestegen bouwkosten in nieuwe herbouwwaardemeter

De Herbouwwaardemeter Woningen 2022 is gereed en de inboedelwaarde-index is bekend. Beiden zijn geldig tot 31 december 2022. Het nieuwe indexcijfer voor het...

Laatste Herbouwwaardemeter Woningen in deze vorm

Laatste Herbouwwaardemeter Woningen in deze vorm

De Herbouwwaardemeter Woningen 2021 is gereed en te downloaden via de website van het Verbond van Verzekeraars. Het is de laatste keer dat het Verbond de Herbouwwaardemeter...

Herbouwwaardemeter Woningen 2020 gereed

Herbouwwaardemeter Woningen 2020 gereed

De Herbouwwaardemeter Woningen 2020 van het Verbond van Verzekeraars is gereed en te downloaden. Ten opzichte van vorig jaar is de waardemeter op een aantal...

Herbouwwaardemeter wordt vernieuwd

Herbouwwaardemeter wordt vernieuwd

De herbouwwaardemeter wordt vernieuwd, kondigde het Verbond van Verzekeraars donderdag aan. Het Verbond: "Vanwege de veranderende bouwvereisten worden dit jaar een...

Herbouwwaardemeter en Inboedelwaardeindex 2019 beschikbaar

Herbouwwaardemeter en Inboedelwaardeindex 2019 beschikbaar

Het Verbond van Verzekeraars heeft de Herbouwwaardemeter Woningen en de Inboedelwaardeindex 2019 gepresenteerd. Het nieuwe indexcijfer voor het bepalen van...