Hof: "Zeer hoge provisie voor enkel invullen aanvraagformulier"

Euro's 2

"De stelling van verzekeraars dat bij het afsluiten van woekerpolissen kosten niet gespecificeerd hoefden te worden en dat kon worden volstaan met een rekenvoorbeeld, wordt door het hof van tafel geveegd." Aldus ConsumentenClaim naar aanleiding van de uitspraak dinsdag van het gerechtshof Den Bosch in een woekerpoliszaak tegen a.s.r.

Volgens het hof was de door a.s.r. verstrekte informatie bij het afsluiten van de polis onjuist en misleidend en heeft de verzekeraar onrechtmatig gehandeld door hoge verborgen kosten in te houden. A.s.r. moet van de rechter ruim 8.000 euro terugbetalen aan verborgen kosten, wettelijke rente en proceskosten. 

Rol tussenpersoon

Ook de rol van de tussenpersoon blijft niet onbesproken. Volgens het hof heeft de tussenpersoon van een zeer hoge provisie ontvangen, terwijl hij niets anders heeft gedaan dan het invullen van het aanvraagformulier. 

De rechters maken a.s.r. een lange serie aan verwijten. ConsumentenClaim: "A.s.r. heeft de werking van het product en de bijbehorende kostenstructuur niet uitgelegd. A.s.r. wist van tevoren welke kosten zij zou inhouden, maar heeft bewust niets verteld en vooral de nadruk gelegd op de mogelijke opbrengsten. Het rendementspercentage van 13 procent waarmee in de offerte werd gerekend, hield geen rekening met de fondsbeheerskosten. Het rendementspercentage was bovendien niet in overeenstemming met de door de klant gekozen beleggingen. Er werden hoge verborgen kosten ingehouden, die door de complex geformuleerde polisvoorwaarden voor klanten niet te doorgronden waren."

Eerder dit jaar werd op 2 mei in een andere zaak van ConsumentenClaim een vergelijkbare uitspraak door het gerechtshof gedaan. Toen baseerde het hof de uitspraak op de richtlijn oneerlijke bedingen. "Doordat a.s.r. de zaak niet aan de Hoge Raad heeft voorgelegd, staat die uitspraak inmiddels definitief vast", schrijft ConsumentenClaim.

Reactie toevoegen

 
Vereniging Woekerpolis.nl en Consumentenbond: procedure tegen Achmea

Vereniging Woekerpolis.nl en Consumentenbond: procedure tegen Achmea

Vereniging Woekerpolis.nl zegt dat er een procedure gaat starten nu Achmea te kennen heeft gegeven niet in te gaan op de eis van een collectieve aanvullende regeling...

Graafsma: "Wikkel woekerpolissen af volgens 'Allianz-regeling'"

Graafsma: "Wikkel woekerpolissen af volgens 'Allianz-regeling'"

René Graafsma roept de Tweede Kamer op om zijn zogeheten 'Allianz-regeling' over te nemen voor de afwikkeling van het slepende woekerpolisdossier. Graafsma...

NN betaalt in slepende woekerpoliszaak

NN betaalt in slepende woekerpoliszaak

De Commissie van Beroep van Kifid ziet geen grond de procedure tussen een woekerpolishouder en NN voort te zetten. Daarmee lijkt een eind gekomen aan een van de...

Aandeelhouders aangesproken op woekerpolisaffaire

Aandeelhouders aangesproken op woekerpolisaffaire

Om aandacht te vragen voor het lot van woekerpolisgedupeerden, bezoekt de Consumentenbond de aandeelhoudersvergaderingen van verzekeraars ASR en Nationale-Nederlanden....

Kantelpunt in woekerpolisaffaire?

Kantelpunt in woekerpolisaffaire?

Het gerechtshof Den Bosch heeft bepaald dat ASR door haar ingehouden kosten op een woekerpolis aan de klant moet terugbetalen.    Het gaat om de eerste...

ASR voor rechter om waerdye-polis

ASR voor rechter om waerdye-polis

De Consumentenbond stapt naar de rechter, "omdat ASR weigert woekerpolisklanten gelijk te behandelen. Gesprekken van de Consumentenbond met ASR hierover zijn...

"Moeder-test is de basis voor zorgplicht"

"Moeder-test is de basis voor zorgplicht"

Twee lessen heeft Jos Streppel, voormalig cfo van Aegon, geleerd van de aandelenleaseaffaire. "De eerste noem ik de moeder-test. Zou je een product aan je moeder...

Minister wil geen wettelijke verplichting om woekerpolisschikkingen openbaar te maken

Minister wil geen wettelijke verplichting om woekerpolisschikkingen openbaar te maken

Verzekeraars worden niet wettelijk verplicht om schikkingen en berekeningen in de woekerpolisaffaire openbaar te maken. Aldus minister Dijsselbloem woensdag in de...

Graafsma kiest andere benadering in woekerpolisaffaire

Graafsma kiest andere benadering in woekerpolisaffaire

Het kostenpercentage dat Kifid redelijk vindt bij beleggingsverzekering, moet de meetlat worden waarlangs woekerpolisclaims worden gelegd. Dat stelde René...

Graafsma: feiten woekerpolisaffaire op tafel

Graafsma: feiten woekerpolisaffaire op tafel

"De woekerpolis is niet een op zich staand fout product maar een symptoom van een fout werkend systeem. Daar moet de bezem doorheen." Aldus René...