Huishoudens dragen meest bij aan economische groei 2018

Bakker winkel via Pixabay

De Nederlandse economie, afgemeten aan het bbp, groeide in 2018 met 2,7 procent. Dat is wat minder sterk dan in 2017, toen de hoogste groei sinds de crisis werd gerealiseerd. Net als in voorgaande jaren was de economische groei in 2018 grotendeels toe te schrijven aan de toegenomen werkgelegenheid. Huishoudens droegen het meeste bij aan de economische groei in 2018. Dit meldt het CBS in het jaaroverzicht van de Nederlandse economie.

Het aantal gewerkte uren groeide met 2,4 procent. Hiermee leverde de toename van de werkgelegenheid de op een na grootste bijdrage aan de economische groei van deze eeuw. In 2016 en 2017 was de toenemende werkgelegenheid ook al de motor van de Nederlandse economie. De arbeidsproductiviteit (bbp per gewerkt uur) groeide met 0,3 procent. Sinds 2014 is de groei van de arbeidsproductiviteit gemiddeld lager dan in de periode voor de crisis.

Reactie toevoegen

 
Meer over
"Consument vreest onterecht grotere gevolgen bij volgende crisis"

"Consument vreest onterecht grotere gevolgen bij volgende crisis"

Bijna de helft van de consumenten (46 procent) denkt dat de volgende crisis ernstigere gevolgen heeft dan de vorige. Dat blijkt uit een ING-enquête. Marieke...

Lagere groei in bijna alle sectoren

Lagere groei in bijna alle sectoren

Nagenoeg alle sectoren groeien volgend jaar, maar wel veelal in een lagere versnelling dan in 2018. Dat verwacht het ING Economisch Bureau. Naast de personeelstekorten...

Loongroei en inflatie naar hogere versnelling

Loongroei en inflatie naar hogere versnelling

De krappe arbeidsmarkt werkt door in de lonen. De loonsom per werknemer in bedrijven trekt in 2018 aan met een groei van 1,9 procent. In de komende jaren wordt deze...

Topmannen optimistisch over economie

Topmannen optimistisch over economie

Jan Hommen (topman ING) en Niek Hoek (topman Delta Lloyd) toonden zich gisteren in het NOS Journaal voorzichtig optimistisch over de economie. Zij geloven dat het...