Hypotheekadviesketens eisen ontsluiting klantdata geldverstrekkers

Woning

De hypotheekketens, De Hypothekers Associatie (De Hypotheker), Financieel Fit Groep, Finzie, Geld & Woning, CMIS Franchise (De Hypotheekshop, Huis & Hypotheek, Hypokeur), Hypotheek Visie en Van Bruggen Adviesgroep willen dat geldverstrekkers hun klantdata gaan delen. Alleen dan is uitvoering van de zorgplicht mogelijk. Ze gaan inzage geven welke geldverstrekkers meewerken met het ontsluiten van klantdata.

De ketens ervaren terughoudendheid bij geldverstrekkers als het gaat om algemene dataontsluiting rond hypotheken. "Voor adviseurs is het van essentieel belang om, nadat een hypotheek is geadviseerd en afgesloten, een volledig klantbeeld te behouden. Alleen met de actuele data kunnen zij proactief klantbeheer blijven uitvoeren. Aangezien geldverstrekkers vaak rechtstreeks klanten benaderen over mogelijke aanpassingen binnen de hypotheek en deze aanpassingen door de klant direct bij de geldverstrekker verricht kunnen worden, beschikt de betrokken financieel adviseur vaak niet over de meest actuele klant- en leninggegevens", aldus de ketens, die al jaren vragen om ontsluiting van klantdata.

De ketens starten binnenkort met het geven van inzage welke geldverstrekkers meewerken met het ontsluiten van klantdata. "Adviseurs kunnen dit ook als criterium mee gaan nemen in hun advies. Wanneer een consument bij een advies de keuze heeft uit meerdere geldverstrekkers waarbij er financieel en qua voorwaarden geen verschillen bestaan, kunnen zij de voorkeur uitspreken voor de geldverstrekker die actief klantdata deelt. Iedere geldverstrekker zou hier in klantbelang moeten dienen."

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Hypotheekhoogteverschil HDN en Kadaster verklaard

Hypotheekhoogteverschil HDN en Kadaster verklaard

Terwijl de gemiddelde hypotheeksom in het tweede kwartaal uitkwam op 317.000 euro, is de gemiddelde hypotheekaanvraag al twee jaar stabiel gebleven op 245.000 euro....

Van Bruggen Adviesgroep: slechte zaak dat geldverstrekkers stoppen met rentemiddeling

Van Bruggen Adviesgroep: slechte zaak dat geldverstrekkers stoppen met rentemiddeling

Aegon ASR, NIBC Direct, Obvion en Rabobank zijn tijdelijk of permanent gestopt met rentemiddeling. Een slechte zaak, aldus de Van Bruggen Adviesgroep, juist omdat...

Kifid: Van Bruggen Adviesgroep hoeft niet te waarschuwen voor gevolgen aangaan tweede hypothecaire lening

Kifid: Van Bruggen Adviesgroep hoeft niet te waarschuwen voor gevolgen aangaan tweede hypothecaire lening

De Van Bruggen Adviesgroep had een inmiddels gescheiden stel niet hoeven waarschuwen voor de gevolgen van het aangaan van de tweede hypothecaire geldlening. Zo stelt...

Passeerrente populairder

Passeerrente populairder

De grote daling van de hypotheekrente zorgt volgens De Hypotheekshop voor een groeiende populariteit van hypotheekoffertes waarin de hoogte van de rente pas wordt...

De Hypotheekshop ziet "ongekende duikvlucht hypotheekrente"

De Hypotheekshop ziet "ongekende duikvlucht hypotheekrente"

Door de aanhoudende internationale onrust, stimuleringsmaatregelen van de ECB en Fed op de rol, en de start van het naseizoen in aantocht lijkt de daling van de...

Wijzigingsvoorstel hypotheekregels 2020 lost knelpunten niet op

Wijzigingsvoorstel hypotheekregels 2020 lost knelpunten niet op

Hoewel de afgelopen jaren enkele knelpunten zijn verholpen, lopen consumenten in de praktijk nog altijd tegen een aantal onnodige administratieve barrières...