Inclusiviteit: zijn verzekeraars en intermediairs er voor alle Nederlanders? (blog estafette deel 1)

Blog Estafette deel 1 (Abbringh)

Dick-Jan Abbringh van Maatschappelijk Adviesbureau Purpose trapt met zijn blog 'Inclusiviteit: zijn verzekeraars en intermediairs er voor alle Nederlanders?' de 'blog estafette' af op het New Financial Forum.

"Op 6 maart van dit jaar werd bekend dat zes op de tien Nederlanders moeilijk of niet rond komt. De effecten van inflatie worden steeds meer zichtbaar en voelbaar. Onderzoek van het SCP wat op 7 maart uitkwam liet zien dat 16,3 procent van de Nederlanders forse achterstand heeft op zowel economisch, sociaal, cultureel en persoonlijk (gezondheid) kapitaal. En er zijn grote verschillen tussen regio’s in Nederland. Deze sociale ontwikkelingen zetten de maatschappij onder hoogspanning", aldus Abbringh in zijn blog.

"Hoe kijkt de verzekeringssector naar deze sociale problemen? Is het een serieus onderwerp? Juist de verzekeringssector is geboren vanuit behoefte aan onderlinge solidariteit. Verzekeraars hebben als maatschappelijke taak om deze solidariteit in de praktijk te laten werken. Je zou daarom mogen verwachten dat ze er voor iedereen zijn. Niemand uitgezonderd. En van financieel adviesbedrijven (intermediairs) zou je wensen dat ze naast mensen staan om ze te helpen om te werken aan hun financiële gezondheid. In potentie een verademing in een steeds digitaler en onoverzichtelijke praktijk. Je zou hopen dat intermediairs vooral daar adviseren waar dat het hardst nodig is. En dat is zeker ook bij de mensen die het hard nodig hebben."

Lees zijn scherpe blog over inclusiviteit en solidariteit in de financiële sector (met hoop voor de toekomst)....

De 'blog-estafette' is een initiatief een initiatief van Robert Witteveen (First Day Advisory Group) en Dick Jan Abbringh. Wil je erop reageren, voel je vrij dit in de 'reacties' onder de blog op het New Financial Forum te doen. Wil je, in het kader van deze 'blog estafette' het stokje overnemen, geef dit dan even aan en je krijgt zeer zeker de kans je verhaal te delen

Reactie toevoegen

 

Reacties

Paul Schoo - Platter-Schoo FD 15 maart 2023

Ja Berend helemaal eens. Er destijds voorgesteld de excessen in het provisieland af te toppen. Maar nee, de jacht op het miljard was begonnen door de verzekeraar. Naast het provisieverbod wordt er ook steeds meer werk en verantwoording over de schutting gegooid naar het intermediair. "Verzekeraar" staat vandaag de dag voor wantrouwen. Dus hoe kijkt de verzekeraar naar sociale problemen? Dat is iets om hard voor weg te lopen, daar krijg je alleen maar schades van.

Berend Tooms - Tooms Beheer 15 maart 2023

Oorzaak en gevolg, helaas. Verzekeraars en adviseurs waren er ooit voor iedereen. Uiteraard moest er premie betaald worden als er zekerheid gekocht werd, maar advies was in een laagdrempelig en fijnmazig landschap goed toegankelijk. Niemand werd uitgesloten. Het “draagt elkanders lasten” vierde enige decennia geleden nog hoogtij. Het verhaal is bekend, de aandeelhouder werd belangrijker, sturen op omzet, het fijnmazig netwerk minder fijnmazig en als klap op de vuurpijl…. het provisieverbod. Provisie bleek een kwaad geworden en woekerde. Het was ooit, ook toen het nog niet woekerde, echter wel de bodem voor de financiering van de inclusiviteit. Dat begrip bestond toen niet eens, maar het maakte advies mogelijk voor vrijwel iedereen. Ik wil zeker de loondienstorganisaties van ooit in dit kader noemen. Dicht bij de klant. Ik heb er wel eens een column over geschreven. Het systeem was ooit simpel…. een deel van de gegeven adviezen werd opgevolgd en met die omzet werd de toegang gegarandeerd. Branchebreed. Jammer dat 2013 een keerpunt moest zijn. Om overigens begrijpelijke redenen, maar ook toen was veel, zo niet alles, van het probleem al opgelost. Was het provisieverbod überhaupt wel nodig geweest? Waar had men nu dan over gesproken? Was dan inclusiviteit dan nu een probleem geweest? Ik heb een vermoeden.

Meer over
Stimuleer de adviseur om duurzaam te adviseren

Stimuleer de adviseur om duurzaam te adviseren

"Geld is een belangrijke reden voor mensen om hun gedrag aan te passen. Natuurlijk is intrinsieke motivatie belangrijk, maar juist bij een thema als duurzaamheid...

Verzilver de expertise van jouw organisatie

Verzilver de expertise van jouw organisatie

"Voor een duurzame toekomst moet de focus liggen op het benutten van de interne rijkdom aan expertise en de gezamenlijke reis", aldus Michiel Dietvorst van Pridea...

Bedrijven van de toekomst schrijven het nieuwe verhaal

Bedrijven van de toekomst schrijven het nieuwe verhaal

“Schokkend hoe weinig er over is van alles waar wij mensen bij floreren.” Dat zei Christine Boland, tijdgeestanalist, woensdag op de zesde Positive Finance...

Roy van den Anker: "De waarde van de adviseur"

Roy van den Anker: "De waarde van de adviseur"

"Het wordt echter steeds duidelijker dat zachte vaardigheden cruciaal zijn voor de toekomst van de financieel adviseur. Wordt het niet eens tijd om na jaren van...

Christine Boland op zesde Positive Finance Day

Christine Boland op zesde Positive Finance Day

Tijdgeestanalist en innovatiestrateeg Christine Boland (eerder dit jaar hogelijk gewaardeerd door de 700 bezoekers van het VIP-congres van VVP en CGA) en architect...

Kees Klomp: "Economie als gedachtegoed"

Kees Klomp: "Economie als gedachtegoed"

"Als we het over de economie hebben, dan hebben we het over de zaken die we tijdens het alledaagse leven over economie horen en zien: inflatie, koopkracht, belastingdruk...

Oproep Rineke Dijkinga: "Steun mooi eten uit de lokale keten"

Oproep Rineke Dijkinga: "Steun mooi eten uit de lokale keten"

"Stel je voor dat er door heel Nederland een mozaïek patroon zou liggen van akkertjes, zo tussen de 2,5 en 5 hectare waar ‘gezondheid per hectare’...

Michiel Dietvorst: "Comfortabel op weg naar de afgrond"

Michiel Dietvorst: "Comfortabel op weg naar de afgrond"

"Luisteren naar de echo van wat je zelf denkt of weet, is comfortabel en voelt heel veilig, maar maakt je doof en blind voor wat er om je heen aan het gebeuren is...

Zou jij een functiepunt willen zijn in een datacluster?

Zou jij een functiepunt willen zijn in een datacluster?

"Het zou bij mij niet opkomen om premie te baseren op basis van afkomst. En als de hoogte van die premie dan bij toeval samenvalt, dan kan ik dat onderbouwen met...

Karin Polman: show, don’t tell

Karin Polman: show, don’t tell

"Dat ik niet de enige ben die meer gelooft in feiten dan in woorden, zag ik laatst bevestigd in een onderzoek van de universiteiten van Loughborough University,...