Inclusiviteit: zijn verzekeraars en intermediairs er voor alle Nederlanders? (blog estafette deel 1)

Blog Estafette deel 1 (Abbringh)

Dick-Jan Abbringh van Maatschappelijk Adviesbureau Purpose trapt met zijn blog 'Inclusiviteit: zijn verzekeraars en intermediairs er voor alle Nederlanders?' de 'blog estafette' af op het New Financial Forum.

"Op 6 maart van dit jaar werd bekend dat zes op de tien Nederlanders moeilijk of niet rond komt. De effecten van inflatie worden steeds meer zichtbaar en voelbaar. Onderzoek van het SCP wat op 7 maart uitkwam liet zien dat 16,3 procent van de Nederlanders forse achterstand heeft op zowel economisch, sociaal, cultureel en persoonlijk (gezondheid) kapitaal. En er zijn grote verschillen tussen regio’s in Nederland. Deze sociale ontwikkelingen zetten de maatschappij onder hoogspanning", aldus Abbringh in zijn blog.

"Hoe kijkt de verzekeringssector naar deze sociale problemen? Is het een serieus onderwerp? Juist de verzekeringssector is geboren vanuit behoefte aan onderlinge solidariteit. Verzekeraars hebben als maatschappelijke taak om deze solidariteit in de praktijk te laten werken. Je zou daarom mogen verwachten dat ze er voor iedereen zijn. Niemand uitgezonderd. En van financieel adviesbedrijven (intermediairs) zou je wensen dat ze naast mensen staan om ze te helpen om te werken aan hun financiële gezondheid. In potentie een verademing in een steeds digitaler en onoverzichtelijke praktijk. Je zou hopen dat intermediairs vooral daar adviseren waar dat het hardst nodig is. En dat is zeker ook bij de mensen die het hard nodig hebben."

Lees zijn scherpe blog over inclusiviteit en solidariteit in de financiële sector (met hoop voor de toekomst)....

De 'blog-estafette' is een initiatief een initiatief van Robert Witteveen (First Day Advisory Group) en Dick Jan Abbringh. Wil je erop reageren, voel je vrij dit in de 'reacties' onder de blog op het New Financial Forum te doen. Wil je, in het kader van deze 'blog estafette' het stokje overnemen, geef dit dan even aan en je krijgt zeer zeker de kans je verhaal te delen

Reactie toevoegen

 

Reacties

Paul Schoo - Platter-Schoo FD 15 maart 2023

Ja Berend helemaal eens. Er destijds voorgesteld de excessen in het provisieland af te toppen. Maar nee, de jacht op het miljard was begonnen door de verzekeraar. Naast het provisieverbod wordt er ook steeds meer werk en verantwoording over de schutting gegooid naar het intermediair. "Verzekeraar" staat vandaag de dag voor wantrouwen. Dus hoe kijkt de verzekeraar naar sociale problemen? Dat is iets om hard voor weg te lopen, daar krijg je alleen maar schades van.

Berend Tooms - Tooms Beheer 15 maart 2023

Oorzaak en gevolg, helaas. Verzekeraars en adviseurs waren er ooit voor iedereen. Uiteraard moest er premie betaald worden als er zekerheid gekocht werd, maar advies was in een laagdrempelig en fijnmazig landschap goed toegankelijk. Niemand werd uitgesloten. Het “draagt elkanders lasten” vierde enige decennia geleden nog hoogtij. Het verhaal is bekend, de aandeelhouder werd belangrijker, sturen op omzet, het fijnmazig netwerk minder fijnmazig en als klap op de vuurpijl…. het provisieverbod. Provisie bleek een kwaad geworden en woekerde. Het was ooit, ook toen het nog niet woekerde, echter wel de bodem voor de financiering van de inclusiviteit. Dat begrip bestond toen niet eens, maar het maakte advies mogelijk voor vrijwel iedereen. Ik wil zeker de loondienstorganisaties van ooit in dit kader noemen. Dicht bij de klant. Ik heb er wel eens een column over geschreven. Het systeem was ooit simpel…. een deel van de gegeven adviezen werd opgevolgd en met die omzet werd de toegang gegarandeerd. Branchebreed. Jammer dat 2013 een keerpunt moest zijn. Om overigens begrijpelijke redenen, maar ook toen was veel, zo niet alles, van het probleem al opgelost. Was het provisieverbod überhaupt wel nodig geweest? Waar had men nu dan over gesproken? Was dan inclusiviteit dan nu een probleem geweest? Ik heb een vermoeden.

Meer over
Het verhaal van Richard Veldboer... steun Stichting ALS Nederland

Het verhaal van Richard Veldboer... steun Stichting ALS Nederland

Willem Vreeswijk sprak met trainer Richard Veldboer (foto) die in 2020 de diagnose ALS kreeg. Een indrukwekkend verhaal van een positief ingestelde man, die in...

Schrijf je in voor toptraining communicatie én steun sitchting ALS Nederland

Schrijf je in voor toptraining communicatie én steun sitchting ALS Nederland

Communiceren is de belangrijkste vaardigheid, zowel op zakelijk als persoonlijk vlak. Je kunt nog zo’n goede vakman- of vrouw zijn, wanneer je niet in staat...

Mensheid moet in de eerste plaats zichzelf redden

Mensheid moet in de eerste plaats zichzelf redden

We moeten om te beginnen onszelf redden. Want de aarde, die blijft wel bestaan. Dat was de boodschap van de Afrikaanse natuurgids Alan McSmith op de bijeenkomst...

Jack Cox: "Ontwikkelingshulp voor het rijke Westen"

Jack Cox: "Ontwikkelingshulp voor het rijke Westen"

"Steeds vaker proberen organisaties de waarde van de natuur in geld uit te drukken om op deze manier een betere afweging te kunnen maken tussen economie en ecologie....

"Hypotheek is meer dan een zak geld"

"Hypotheek is meer dan een zak geld"

"Een goed hypotheekadvies is niet alleen maar financieel. Wij kwamen tot de ontdekking dat duurzaamheid niet alleen maar gaat over klimaatverandering, energie of...

"Met ALPA krijgen we een herkansing"

"Met ALPA krijgen we een herkansing"

"Het allermooiste werk aller tijden ligt recht voor onze voeten. Voor het oprapen. Durven we te kijken? Bukken we? Pakken we het op? Hoeveel extra speeltijd krijgen...

Jules Brader: "Je invloed is enorm"

Jules Brader: "Je invloed is enorm"

"Ieder van ons beschikt over het vermogen om de wereld te beïnvloeden, ten goede of ten kwade. Als je je dat eenmaal beseft, is de vraag hoe je je invloed wilt...

Fotograaf Jimmy Nelson in New Financial Magazine

Fotograaf Jimmy Nelson in New Financial Magazine

"Wie naar de foto’s van Jimmy Nelson (55) kijkt, ziet hoe mooi diversiteit en inclusie is. Vanaf zijn zeventiende reist hij de wereld rond om verschillende...

Internationale Vrouwendag: "Roe v. Wade vraagt ook hier nieuw soort activisme"

Internationale Vrouwendag: "Roe v. Wade vraagt ook hier nieuw soort activisme"

Voormalig advocate Femke de Jong-Struiksma woonde en werkte tijdens de Trump-jaren in Texas (VS). In het kader van Internationale Vrouwendag beschrijft ze voor de...

Thema New Financial Magazine: Pioniers in Praktijk

Thema New Financial Magazine: Pioniers in Praktijk

Pioniers in Praktijk. Dat is het thema van de lente-editie van het New Financial Magazine, een uitgave van de stichting New Financial Forum. Het themanummer is rijk...