Inclusiviteit: zijn verzekeraars en intermediairs er voor alle Nederlanders? (blog estafette deel 1)

Blog Estafette deel 1 (Abbringh)

Dick-Jan Abbringh van Maatschappelijk Adviesbureau Purpose trapt met zijn blog 'Inclusiviteit: zijn verzekeraars en intermediairs er voor alle Nederlanders?' de 'blog estafette' af op het New Financial Forum.

"Op 6 maart van dit jaar werd bekend dat zes op de tien Nederlanders moeilijk of niet rond komt. De effecten van inflatie worden steeds meer zichtbaar en voelbaar. Onderzoek van het SCP wat op 7 maart uitkwam liet zien dat 16,3 procent van de Nederlanders forse achterstand heeft op zowel economisch, sociaal, cultureel en persoonlijk (gezondheid) kapitaal. En er zijn grote verschillen tussen regio’s in Nederland. Deze sociale ontwikkelingen zetten de maatschappij onder hoogspanning", aldus Abbringh in zijn blog.

"Hoe kijkt de verzekeringssector naar deze sociale problemen? Is het een serieus onderwerp? Juist de verzekeringssector is geboren vanuit behoefte aan onderlinge solidariteit. Verzekeraars hebben als maatschappelijke taak om deze solidariteit in de praktijk te laten werken. Je zou daarom mogen verwachten dat ze er voor iedereen zijn. Niemand uitgezonderd. En van financieel adviesbedrijven (intermediairs) zou je wensen dat ze naast mensen staan om ze te helpen om te werken aan hun financiële gezondheid. In potentie een verademing in een steeds digitaler en onoverzichtelijke praktijk. Je zou hopen dat intermediairs vooral daar adviseren waar dat het hardst nodig is. En dat is zeker ook bij de mensen die het hard nodig hebben."

Lees zijn scherpe blog over inclusiviteit en solidariteit in de financiële sector (met hoop voor de toekomst)....

De 'blog-estafette' is een initiatief een initiatief van Robert Witteveen (First Day Advisory Group) en Dick Jan Abbringh. Wil je erop reageren, voel je vrij dit in de 'reacties' onder de blog op het New Financial Forum te doen. Wil je, in het kader van deze 'blog estafette' het stokje overnemen, geef dit dan even aan en je krijgt zeer zeker de kans je verhaal te delen

Reactie toevoegen

 

Reacties

Paul Schoo - Platter-Schoo FD 15 maart 2023

Ja Berend helemaal eens. Er destijds voorgesteld de excessen in het provisieland af te toppen. Maar nee, de jacht op het miljard was begonnen door de verzekeraar. Naast het provisieverbod wordt er ook steeds meer werk en verantwoording over de schutting gegooid naar het intermediair. "Verzekeraar" staat vandaag de dag voor wantrouwen. Dus hoe kijkt de verzekeraar naar sociale problemen? Dat is iets om hard voor weg te lopen, daar krijg je alleen maar schades van.

Berend Tooms - Tooms Beheer 15 maart 2023

Oorzaak en gevolg, helaas. Verzekeraars en adviseurs waren er ooit voor iedereen. Uiteraard moest er premie betaald worden als er zekerheid gekocht werd, maar advies was in een laagdrempelig en fijnmazig landschap goed toegankelijk. Niemand werd uitgesloten. Het “draagt elkanders lasten” vierde enige decennia geleden nog hoogtij. Het verhaal is bekend, de aandeelhouder werd belangrijker, sturen op omzet, het fijnmazig netwerk minder fijnmazig en als klap op de vuurpijl…. het provisieverbod. Provisie bleek een kwaad geworden en woekerde. Het was ooit, ook toen het nog niet woekerde, echter wel de bodem voor de financiering van de inclusiviteit. Dat begrip bestond toen niet eens, maar het maakte advies mogelijk voor vrijwel iedereen. Ik wil zeker de loondienstorganisaties van ooit in dit kader noemen. Dicht bij de klant. Ik heb er wel eens een column over geschreven. Het systeem was ooit simpel…. een deel van de gegeven adviezen werd opgevolgd en met die omzet werd de toegang gegarandeerd. Branchebreed. Jammer dat 2013 een keerpunt moest zijn. Om overigens begrijpelijke redenen, maar ook toen was veel, zo niet alles, van het probleem al opgelost. Was het provisieverbod überhaupt wel nodig geweest? Waar had men nu dan over gesproken? Was dan inclusiviteit dan nu een probleem geweest? Ik heb een vermoeden.

Meer over
Babette Porcelijn: samen op weg naar een happy 2050

Babette Porcelijn: samen op weg naar een happy 2050

Het happy 2050 scenario van Babette Porcelijn is een masterplan voor een veilige en fijne toekomst. Alles wat invloed heeft op ons geluk komt in samenhang voorbij:...

Eva Rovers: doorbreek met burgerberaden de politieke impasses

Eva Rovers: doorbreek met burgerberaden de politieke impasses

“Geef burgers het vertrouwen. Zij zijn in staat met elkaar complexe vraagstukken op te lossen, mits aan een aantal belangrijke spelregels is voldaan. In Nederland...

Verliefd op de toekomst centraal in zomereditie New Financial Magazine

Verliefd op de toekomst centraal in zomereditie New Financial Magazine

Verliefd op de toekomst! Dat is het thema van de superdikke zomereditie van het New Financial Magazine, een van de uitingen van de stichting New Financial Forum....

Roy van den Anker: "Vloeken in de (verzekerings)kerk"

Roy van den Anker: "Vloeken in de (verzekerings)kerk"

"Versneld een nieuwe economie tot stand brengen. Een mooie doelstelling van het New Financial Forum, maar in onze branche… Het overgrote deel van de voorbeelden...

Vreeswijk in interview met Vereende: "Next step New Financial Forum"

Vreeswijk in interview met Vereende: "Next step New Financial Forum"

Met VVP biedt Vreeswijk de adviseur een podium. Wil hij laten zien hoe mooi het adviesvak is en hoe trots we daarop mogen zijn. Bijvoorbeeld met de jaarlijkse Advies...

Ethische AI blijft mensenwerk

Ethische AI blijft mensenwerk

"Elke dag wordt er wel een nieuw AI model gelanceerd. De mogelijkheden van AI lijken oneindig! Voor bedrijven, en zeker als financials, zijn er duidelijk voordelen...

Roy van den Anker: "Andere knoppen voor een ander resultaat"

Roy van den Anker: "Andere knoppen voor een ander resultaat"

"In december deelde de stichting New Financial Forum een artikel van mijn hand op LinkedIn. In dit artikel hield ik een pleidooi om na jaren van aandacht voor de...

Financiële dienstverleners in transitietijd (6): Karin Bos

Financiële dienstverleners in transitietijd (6): Karin Bos

Karin Bos, sinds 2022 verantwoordelijk voor Schade & Inkomen bij Achmea, staat centraal in de zesde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële...

Van polis naar preventie: de duurzame toekomst van verzekeren

Van polis naar preventie: de duurzame toekomst van verzekeren

"Tien jaar geleden werd vernieuwing in de verzekeringswereld vooral aangejaagd door de schijnbaar onbegrensde mogelijkheden van technologie. Nu is er een fundamentelere...

Deugden en purpose in de adviespraktijk

Deugden en purpose in de adviespraktijk

(Gert de Jong, Hogeschool van Amsterdam, in VVP-special Duurzaam Advies 2024) De Hogeschool van Amsterdam nodigt financieel adviseurs en hun beroepsverenigingen...