Independer: Nederlanders laten 10 miljard euro aan rente liggen

geld

Ruim 60 procent van de Nederlanders die vakantiegeld krijgen, zet het op een spaarrekening. Hiervan durft 83 procent het spaargeld niet op een buitenlandse spaarrekening te zetten.  Daarmee laten Nederlanders per jaar ruim 10 miljard euro aan rente liggen, aldus onderzoek van Independer, uitgevoerd door Q&A Research.

Bij ING krijgen consumenten 1,5 procent rente over het spaargeld en bij Rabobank 1,7 procent.  "Dat valt in het niet bij de rentes in het buitenland. Kies je bijvoorbeeld voor Santander, de grootste bank van Spanje, dan krijg je 3,66 procent rente. Meer dan twee keer zoveel vergeleken met de ING. Ook bij verschillende banken in Italië, Frankrijk en Zweden krijg je rond de 3,5 procent rente. Terwijl ook daar het spaargeld is verzekerd tot een bedrag van 100.000 euro."

Guido Rodenburg, expert geldzaken bij Independer. “Het volume Nederlands spaargeld is enorm. Samen hebben we een kleine 500 miljard euro bij elkaar gespaard. Andersom hebben buitenlandse banken behoefte aan meer geld. Ze kunnen dan bijvoorbeeld meer leningen verstrekken. Dat levert weer geld op. Met hogere rentes proberen ze spaarders uit andere landen te lokken. Dat zie je terug in het rentepercentage. Nederlandse banken geven minder rente, omdat er meer dan genoeg geld op de rekeningen staat.”

Mensen vinden het eng om hun spaargeld bij een buitenlandse bank onder te brengen. "Een mogelijke verklaring hiervoor is het omvallen van de IJslandse bank Icesave in 2008. Veel Nederlanders hadden destijds hun geld daar gestald vanwege de hoge rente. Er was lange tijd onduidelijkheid of het geld terug zou komen. Ingrijpen van de Nederlandse overheid was nodig om het geld terug te krijgen bij de spaarders. “In 2024 hoef je niet meer bang te zijn voor een dergelijk doemscenario. Sinds de gebeurtenissen bij Icesave is er het depositogarantiestelsel. Dit geldt voor alle banken binnen de Europese Unie. Hierdoor is je geld in het buitenland net zo goed beschermd als in Nederland. Gaat een bank failliet? Dan ben je verzekerd tot een bedrag van 100.000 euro en krijg je het geld terug. Wil je meer sparen? Dan is het verstandig om spaarrekeningen bij verschillende banken te openen.”

Reactie toevoegen

 

Reacties

Ynske - HFA 24 mei 2024

Vergis ik mij dat de leesbaarheid/zinsopbouw echt heel slecht is? Met verbazing vandaag de nieuwsbrief VVP gelezen. Chat Gpt of ???? Valt echt op.

Nederlanders lenen fors meer

Nederlanders lenen fors meer

Nederlanders lenen steeds meer geld voor grote uitgaven.  Sinds mei 2022 is het gemiddelde leenbedrag met 10 procent gestegen tot 16.334 euro. Zo  blijkt...

Een op de drie Nederlanders wil helmplicht voor e-bikes en fatbikes

Een op de drie Nederlanders wil helmplicht voor e-bikes en fatbikes

Drie op de vier Nederlanders vindt het verstandig om een helm te dragen voor bestuurders van elektrische fietsen en fatbikes, zo blijkt uit onderzoek van Independer...

Luxe barbecues en elektrische fietsen belangrijkste doelwit schuurinbraken

Luxe barbecues en elektrische fietsen belangrijkste doelwit schuurinbraken

Dieven gaan steeds vaker op zoek naar dure spullen in schuren, bijgebouwen en garages. Doelwit zijn vooral dure elektrische fietsen, luxe barbecues en kostbaar gereedschap....

Hausse aan inbraken verwacht op Koningsdag

Hausse aan inbraken verwacht op Koningsdag

Op Koningsdag neemt het aantal inbraken fors toe, aldus Independer, met name in steden die bekend staan om de Koningsdagfeesten. Uitschieter Utrecht ziet zelfs bijna...

Tien fietsen per uur gestolen

Tien fietsen per uur gestolen

In 2023 werden er in Nederland ruim 85.000 fietsdiefstallen gemeld, bijna 10 procent hoger dan het jaar ervoor en ruim een kwart hoger dan in 2019, aldus onderzoek...

Oplichting door creatieve babbeltrucs sterk toegenomen

Oplichting door creatieve babbeltrucs sterk toegenomen

Oplichting door ‘creatieve’ babbeltrucs is de afgelopen vijf jaar sterk toegenomen. Uit een analyse van Independer op basis van politiedata blijkt dat...

Nieuwbouwwoningen steeds populairder

Nieuwbouwwoningen steeds populairder

De versoepelde leennormen voor woningen met een gunstig energielabel leiden ertoe dat er steeds meer animo is voor nieuwbouwwoningen, aldus een analyse van Van Bruggen...

Independer: minder mensen rijden door na een ongeval

Independer: minder mensen rijden door na een ongeval

Vorig jaar werd in Nederland 74.000 keer een proces verbaal opgemaakt voor het doorrijden na een verkeersongeval, een  lichte daling van 6 procent ten opzichte...

Zorgen over populariteit hypotheek met rentevaste periode vijf jaar

Zorgen over populariteit hypotheek met rentevaste periode vijf jaar

De keuze voor een hypotheek met een rentevaste periode van vijf jaar is in 2023 verdriedubbeld, en groeit in 2024 gestaag door, zo blijkt uit een analyse van Independer...

Independer: premie autoverzekeringen fors omhoog

Independer: premie autoverzekeringen fors omhoog

Vergeleken met een jaar geleden is de premie van een autoverzekering met 10,7 procent gestegen, zo blijkt uit onderzoek van Independer. Dit komt neer op een gemiddelde...