Inspectie SZW controleert accountantsbureaus op werkstress

Stress via Pixabay 3

De Inspectie SZW controleert tot het eind van dit jaar bij een groot aantal accountantsbureaus of zij voldoende maatregelen nemen om uitval van medewerkers door werkstress en werkdruk te voorkomen.

Bij de huidige controles wordt gestart met jonge professionals. De Inspectie: "Jonge werknemers in de financiële sector lopen een groot risico op werkdruk en werkstress. De oorzaken van werkdruk bij de jonge werknemers komt onder meer door de verwachtingen van zowel het bureau als de klant, de visie op de kwaliteit van de audit en het verdienmodel. Daarnaast is het een sector waar sprake is van een personeelstekort en waar de balans tussen werk en privé niet altijd in evenwicht is."

Reactie toevoegen

 
Meer over